bierce

Film od fanouška pro fanoušky. Pro kohokoli, kdo se nevěnuje sběratelství vinylových desek a současně neholduje hc/punk hudbě primárně 80. a 90. let, bude tohle naprostá ztráta času. Ovšem ani pro ten zbylý, minimálně v Čechách velmi úzký segment, to není žádná výhra. Režisér vyzpovídal poměrně velké množství lidí, téměř bez výjimky pouze muzikanty a sběratele desek v jednom. Vystupují tu lidé z dnes už klasických kapel jako Black Flag, Minutemen nebo Dead Kennedys, zatímco mladší generaci zastupují např. The Bronx, Big Bussiness nebo Sunn O))). Problém je, že celá koncepce je značně stereotypní a nenápaditá. Připomíná to dotazníky v punkových zinech, kdy zpovídaný dostane pár stručných otázek na které odpoví. Konkrétně v tomto případě jde o první koupenou desku, oblíbený record store z mládí a obligátních 5 desek na opuštěný ostrov. Nejvíc mě bavil klasicky ukecaný Biafra a Kira z Black Flag, protože byla v totální opozici vůči všem ostatním a protože má ráda The Argument od fugazi. Vzhledem k názvu jsem očekával větší zaměření na konkrétní desky a třeba i bližší náhled na grafickou stránku vinylu. Škoda. ()