sniper18

Nápad s vulgárnou babkou, ktorá si nikdy neberie servítky pred ústa sa mi dosť pozdával, len škoda, že to tvorcovia nepojali výraznejšie v komediálnom štýle, predsa len tento žáner je pre podobnú zápletku najvhodnejší, ale aj tak sa mi to väčšinu času dosť páčilo. Hlavná hrdinka mi úplne vyhovovala, naplno si ma získala už počas scény v metre, dokázala zabávať a pritom sa držala v celkom uveriteľnom štýle, aby dokázala fungovať aj v dramatickej línii filmu. Tu nakoniec tiež nemám problém, línia so snahou zmieriť sa so synmi bola bez problémov, takže ma bavila a o humor sa zase starala línia s televíznou súťažou, ktorá mi síce neprišla dôveryhodná, ale tiež svoj účel splnila a tie vulgárne súboje boli celkom zábavné. Obe línie podporujú aj veľmi dobre zvolené vedľajšie postavy, kde poteší dostatok známych tvárí, takže mi vyhovovali nielen jej synovia s rodinami, ale aj celé ich okolie a členovia televíznej spoločnosti. Len škoda toho finále, aj napriek tomu nie úplne využitému potenciálu sa mi na to celý čas dosť dobre pozeralo, ale tá čisto dramatická záverečná dvadsaťminútovka ma veľmi sklamala, toto ma už vôbec nebavilo a len som čakal na koniec. No a technicky je to čistý žánrový štandard bez nejakých výrazných kladov, ale potreby filmu bez problémov spĺňa. Takže kvôli záverečnej fáze nemôžem hodnotiť lepšie, výsledný dojem je nakoniec len lepší priemer, ale inak sa mi to celkom páčilo, zabavil som sa. 67% ()

LangiJ

Pekelně nadávající a dokonce rapující babča má prostě talent... Lee Jeong-soon opouští vězení a snaží se vrátit do života svých dvou synů, které byla nucena opustit. Popasuje se s tím svým drsňáckým způsobem a pro urážky a nadávky při tom nejde daleko. Čekala jsem to vzhledem k tématu trošku víc komediálně laděný, ale i tak dobrý, bavila jsem se. Jen konec, který se snažil hrát na city, mi tam moc neseděl. Částí Pekelný babči v posledním battlu to prostě zabili, jako by vyčerpali všechny nadávky a urážky a ztratilo to šťávu. Slabší odvar oproti předchozím přestřelkám. Jako celek ale pěkný "rodinný" film určený do vysílání po 22. hodině :) Přeloženo. ()