Kázeň

Discipline

Krátkometrážní / Akční / Komedie / Rodinný

Švýcarsko, 2014, 12 min

Christophe M. Saber

Tohle byla bomba :)(16.8.2020)

Discipline letos nevyhrál na festivalu krátkých filmů pro nic za nic. Jedná se totiž o ten správný "kraťas" v pravém slova smyslu. Krátký, výstižný, s jasnou "punch-line" a krom toho plný aktuálních témat s troškou toho podprahového poselství. A navíc je to hrozná prdel :D. 5*(11.7.2015)

Vítězný snímek 10. ročníku Festivalu krátkých filmů Praha, Short! 2015.(19.1.2015)

Prostřednictvím rozsáhlé hádky se tvůrci podařilo velmi trefně parodovat archetypy lidí, se kterými se každý z nás v životě zcela jistě setkal. Ať už se jedná o šílenou právničku, která dogmaticky hájí zájmy dětí, snědého francouze, kterého mají všichni za imigranta, afektovanou matku, výbušného rasistu, rozmazlenou dcerku nebo podrážděného souseda, prvotní facka zahájí nezadržitelnou řetězovou reakci potyček a šarvátek, která je vtipnou kritikou dnešní společnosti. Film disponuje dobrým spádem a skvělým sarkasmem. 9/10 [KVIFF 2015](11.7.2015)

Krásna ukážka ohľadom predsudkov z každej strany. Nech sú tlaky médií akékoľvek, človek vo svoje prirodzenosti nikdy neprestane mať predsudky. Hoci sa môže o to snažiť a potláčať ich, stále v mysli vzkŕsne takáto myšlienka. Preto multi-kulti nebude nikdy fungovať.(9.10.2015)