Intergalactic

(festivalový název) (hudební videoklip)
  • USA Beastie Boys: Intergalactic
všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební / Sci-Fi
USA, 1998, 4:34 min

Zapomeňte na Godzillu. V ulicích papundeklového města si to rozdá obří robot s obří chodící olihní. Ať prohraje kdokoliv, Beastie Boys vyhrají. (Festival krátkých filmů Praha)

MM_Ramone

Pieseň "Intergalactic" je v poradí siedma skladba z piateho radového štúdiového albumu americkej hip hopovej hudobnej skupiny Beastie Boys. Album nesie názov "Hello Nasty". Vyšiel štrnásteho júla roku 1998 pod značkou vydavateľstva Capitol Records. Ku songu "Intergalactic" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip. Jeho autorom a i režisérom je jeden z členov kapely. Adam MCA Yauch ho natočil pod pseudonymom Nathanial Hornblowér. Je to vtipná reakcia, parafráza, karikatúra, paródia na staré japonské monster movie. Nadrozmerný vesmírny robot riadený ľudskou posádkou si to v papundeklových uliciach Tokia rozdá s obrovskou nepriateľskou zmutovanou chobotnicou. Rozpúta sa neľútostný retro sci-fi súboj medzi strojom a monštrom. **** ()

corpsy

Pamätám si, ako som ten song takmer neznášal, klip mi ale prišiel ako svojská paródia na japonské kaiju spektákle ( inšpiráciou mohla byť aj v tom roku uvedená Emmerichova GODZILLA ). A v tomto prípade aj nostalgia. ()

Sdoom

Miluju tenhle song a eště víc snad miluju tenhle klip. Beastie Boys jsou machři a Adam Yauch je největší ztráta globálního hudebního světa za posledních 10 let minimálně. (Youtube) ()

cajda

Strážce vesmíru na Fox Kids jsem miloval a tohle je přesně ono! Ani ty triky s vražednou elektřinou, teda domalovanými jiskrami nechybí. A konečně mi taky došlo, odkud vzal Danny Byrd sample pro 4th Dimension žejo. ()