Noční recepční (TV seriál)

• Česko

The Night Manager

• Česko

Noční manager

The Night Manager

Nočný recepčný

Krimi / Drama

Velká Británie, 2016, 60 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (197)

A pak že nejde pořádnou špionážní podívanou natočit jinak než jako retro nebo bez adrenalinových přestřelek a bitek muže proti muži. Jde, a když se to vezme hezky od podlahy v intencích posledních několika let, kdy televize pochopily, v čem tkví jejich výhoda proti filmovému médiu, a dodá se slušný rozpočet a prvotřídní herecký materiál, nemůže to dopadnout špatně. Hugh Laurie opět dokazuje své herecké chameleónství, Tom Hollander předvádí dalšího vymazleného psychopata, a Tom Hiddleston vedle očekávané kvality charakteru a "uměleckého dojmu" i odporně vysportované tělo, díky čemuž stoupají akcie jeho Nočního Manažera jako Bitcoin... a na rozdíl od Bitcoinu se tam nahoře také drží;) 90%, alespoň pro první řadu.(11.2.2018)

John le Carré je prostě zárukou kvality. Nečetl jsem o něj nic, ale co jsem viděl zfilmované, se mi líbilo. Pomalé, hypnotické, reálné, od zaťatých postav až po úvahy, jak odpovědný je za určité události každý z nás. 90%.(6.8.2018)

Dlouho se mi nestalo, abych jakoukoliv minisérii slupnul jako polárkový dort na posezení. Ale je vidět, že producenti moc dobře věděli, do čeho jdou. Do režisérského křesla totiž vpravili severskou legendu z oboru - Susanne Bier a té nabídli evropské herecké jedničky - Tom Hiddleston, Hugh Laurie a na plno se rozjíždějící Elizabeth Debicki. To vše zabalili do aktuálně nesmírně atraktivního příběhu, který posledně načal snad Obchodník se smrtí před deseti lety. No a pokud si přičtete i skutečnost, že se tato šestihodinová minisérie odehrává jak v rozbouřeném Egyptě, v nejmenované rezidenci na Mallorce nebo na jihovýchodní hranici Turecka, tak vězte, že lepší a atraktivnější prostory pro natáčení byste nesehnali. K dokonalosti mi pak chyběl epičtější závěr, který na to vysloveně najížděl, ale nakonec ho tvůrci utnuli rychlostí světla. Škoda. Každopádně když už nic jiného, tak všem po shlédnutí tohoto příběhu musí být jasné, kdo má být příští James Bond...(1.6.2016)

Výborná "konverzačná bondovka". S výnimkou prepálených akčných scén je tam všetko, čo klasicky strihnutý špionážny thriller potrebuje - udatného agenta, charizmatického superzloducha s krvilačnými poskokmi, krásnu ženu do trojuholníka, veľký plán, luxusné sídla, rýchle striedanie exotických lokácií, tajnú základňu v púšti, dokonca to má aj parádne dizajnovanú titulkovú sekvenciu a nechýba scéna v kasíne! To všetko je ale podané realisticky (len s drobnými žánrovými úletmi), psychologicky presvedčivo a v maximálne aktuálnom politickom kontexte. Finále napínavé! Réžia Susanne Bier bez zaváhania a herci do posledného vynikajúci! Hiddleston ako nový Bond z mojej strany schválený. ;-)(4.4.2016)

I nadále platí, že le Carrého látky mají již několik desítek let neobyčejné štěstí na zdařilé adaptace. A Noční recepční není výjimkou, byť díky změnám v tom nezbylo příliš prvků, které dělají le Carrého le Carrém. Což ovšem není žádný velký problém, protože zdejší zatraktivňující změny v rámci zvolené stylizace této adaptace fungují a nejsou pouhou úlitbou většinovému divákovi. Oproti předloze je ty tam chladná odosobněnost, hlavní hrdina co by šedá myška/ tichá voda co břehy mele i důraz na procedurální stránku věci či jsou obroušeny hrany ambivalentnosti zainteresovaných stran, zde se v tomto ohledu jede spíše na okatě okázalé bondovské vlně; jakkoli komorně konverzační. Ovšem jak již bylo zmíněno, na škodu to není, protože to tu funguje, ne že ne. Co se povedlo výtečně je napasovat zápletku na současnou situaci, obsazení stěží mohlo být lepší a napětí ani tempo tomu rozhodně neschází. Prostě vynikající žánrovka, proti které stěží lze mít zásadnější námitky. Snad jen tu, že předloha přeci jen není "pouze" vynikající žánrovkou a ničím více.(23.4.2016)

Vynikající obsazení, skvělý scénář a schopná režie Susanne Bier. Co chtít víc? Možná vyhrocenější konec, ale jinak je tenhle šestihodinový "Bond bez akce" velká seriálová paráda.(22.3.2016)

Možná kdyby v tom bylo víc huňatých knírů a aspoň jedna bílá kočka, nebyla bych teď pokrytá spermatem nadšenců, kterým z nějakého důvodu ušlo, že jenom proto, že se bondovka tváří, jako by o mezinárodní politické situaci říkala něco kdovíjak hlubokého, nepřestává být upoceným škvárem, jejž z nudy žánrového standardu zvedá jen přítomnost velkých jmen (která navíc já osobně neocením, protože z Hiddlesova afektovaného šklebu se mi uzlujou vejcovody).(7.5.2017)

,,TOHLE NENÍ O MNĚ. JDE TU O CELÝ SYSTÉM, KTERÝ UDRŽUJE NAŠI ZEMI TAM, KDE JI CHCEME MÍT, MEZI ELITAMI, V ÚPLNĚ JINÉ LIZE. JE TO JISTÝ STAV BYTÍ...“ /// O tom, jak se chlápek s uvědomělým cítěním zaplete do kšeftu s obchodníkem se smrtí a tajnou službou. Infiltrace noční hotelový sovy do života jednoho z nejbohatších lidí na světě je vlastně „sdílení“ rodiny. A bráchovi Thora nestačí na věci jen koukat, ale von si musí i sáhnout… takže hlavně proto to má šest hodin. Nakoukneme do fungujícího systému, potkáme (neoriginální?) krtky v MI 6 a i když nejsu 4%, tak si přeju víc filmů s Hiddlestonem. Tohle je pravá medicína na spravení špionážní chuťi! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1993 napsal John le Carré, neznám. 2.) Pochopím, proč si Kramný vybral Egypt. 3.) Thx za titule „Anniie126“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(19.2.2017)

Špionážna zábava, ktorá sa v podstate zaobíde bez akčných scén a atmosféru buduje prevažne cez dialógy? Prečo nie, obzvlášť ak ju drží sebavedomá réžia a skvelý herecký súboj dvojice Hugh Laurie a Tom Hiddleston. Jeden hrá presvedčivo chladnokrvného obchodníka so smrťou, druhý zase variáciu Jamesa Bonda. Menších výhrad mám viacero, inak však ide o sympatický oldschoolový thiller zasadený do moderných kulís a podporený výborným finále.(30.3.2016)

• gudaulin

Série spadá do žánru, který mám rád, a jméno autora předlohy mělo být když ne zárukou, tak aspoň předpokladem pro solidní zábavu. Měl bych být natěšený, k projektu jsem nicméně přistupoval s nedůvěrou spojenou se jménem Susanne Bier. Přezdívám ji ironicky Rosamunde Pilcher festivalové scény a považuji ji ve světovém měřítku za přeceňovanější než je v malém českém rybníčku Alice Nelis. Nočního recepčního bych si představoval jako špionážně kriminální drama s dobrodružnými prvky o krtkovi nasazeném do ilegální organizace. Umím si představit, že by to skvěle fungovala pod taktovkou Kathryn Bigelow, obstojně v režii Agnieszky Holland, ale se Susanne Bier to jde do háje. Seriál není strhující ani působivý a už vůbec není přesvědčivý. Poslední, co bych mu vyčítal, je nedostatek akce a upovídanost seriálu. Problém mám ale se stylem, výrazovými prostředky a emocemi, na které sází. Bier režíruje nikoliv kriminálku, ale romantickou minisérii natáčenou ženou pro ženy, kde hlavní hrdina působí spíš jako sexuální objekt než tajný agent. Motorem jeho činů jsou milostná vzplanutí a obecně emoce. Zdánlivě nepochopitelná srovnávání s Jamesem Bondem mají svá opodstatnění, jakkoliv akční prvky byste v seriálu hledali marně. Rozdíl je v tom, že bondovská série je sexistická, natáčená z pohledu dominantního alfasamce, kdežto Noční recepční působí genderově obráceně. Středobodem není sex a akce, ale vztahy. Nejen milostná vzplanutí hrdiny, ale i třeba jeho vztah k synovi hlavního padoucha. Sérií nemusím nic měnit na odmítavém postoji k tvorbě Susanne Bier, nesedí mi její práce s postavami, ani její podání příběhu. Celkový dojem: 45 %.(12.5.2017)

Skvělá konverzační, špionážní jednohubka, která je z počátku trochu pomalá, ale v závěru úročí každou atmosféru vykreslující minutu. Lauriemu role obchodníka se smrtí sedí jako ulitá. Fotky s černými dětmi, z něj málem dělají humanistu. A Hiddleston se z počátku nezdál, ale blíže závěru prokazuje své kvality. Asi bych si ho jako Bonda dokázal představit. Poslední dva díly jsou dokonalost sama. Na le Carrého poměrně nečekané finále.(23.5.2016)

Tom Hiddleston jako noční recepční. Výborné herecké obsazení. A Hugh Laurie jako obchodník se smrtí. Příběh se dost rychle rozběhl a nenudil až dokonce. / Viděné epizody z 1 série *6.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 7/10)(20.10.2017)

Myslím si, že hodinu a půl dlouhému filmu by se podařilo říct totéž, možná i o trochu více, a byl by zábavnější. Tady se v šesti hodinách děj akorát zbytečně rozvařil (ale takový problém mám s většinou seriálů, do nichž se nějakou záhadnou náhodou pustím) a člověk se musel téměř neustále divit tomu, jak jsou některé postavy pitomé.(7.5.2017)

Sympaticky nedlouhý seriál, který těží zejména z chytrého scénáře, atraktivního prostředí nelegálního obchodu se zbraněmi a z hereckých výkonů Tom Hiddlestona, Olivie Colman, Hugh Laurie.(19.2.2017)

Už jsem za polovinou a né a né se do tohoto seriálu položit. Nějak těm hercům ty jejich role nevěřím,celé mi to přijde umělé, hrané hlavně na efekt. Uvidíme až tuto miniserii dokoukam jestli se to nezlepší , v tuhle chvíli ale jen nějakých 57% Souběžně s touto 6dílnou jednohubkou sleduji seriál Taboo a to je úplně jiná káva. :)(20.1.2017)

Hlavně ze začátku poměrně náročné za zorientování (např. jmenování hned několika britských organizací, u kterých vůbec netušíte k čemu jsou). Hlavním lákadlem je tu Hiddleston, ale popravdě, jeho postava není moc zajímavá, ani nijak extrémně dobře zahraná. Stále jsem viděla jen hrajícího Hiddlese, ne jeho postavu. To Hugh Laurie jako "nejhorší muž na světě", zbraňový baron Ropper, exceluje. Jeho nebezpečného a inteligentního asociála mu věříte. A pak tu máte krásné exotické lokace, na televizní minisérii až neslýchané. V podstatě se jedná o pomalý, pozvolna budovaný špionážní film rozdělení do šesti hodinových dílů. A vyplatilo se to. Ač já osobně bych klidně o hodinu krátila, i tak se jedná o kvalitní podívanou.(16.9.2016)

Trapné ukončení série, závěr byl pro mě zklamáním. Toto si teda "House" nezasloužil. 6/10(31.3.2016)

"Bondovka bez akce" je u tohoto asi to nejnesmyslnější označení vůbec, s agentem 007 má Tomík společného jen to že si v jednom momentu objedná martini s vodkou. Špion je jen omylem, povolení zabíjet nemá a povede se mu to jen párkrát skoro omylem, a ani v kadenci počtu sbalených holek na minutu stopáže zrovna nevyniká. Vyniká jen tím že je hezoun a sympaťák, a že doplňuje Dr. House v jejich společném hereckém koncertu dostatečně dobře na to, aby se na to těch šest hodin dalo dívat i v tak strašně unylém tempu. Night Manager je totiž typická La Carreovka, ale na rozdíl od geniálního Tinker Taylor Soldier Spy, i od nedávného Most Wanted Man, je mnohem pomalejší, a mnohem bezvýraznější. Nic než ukecaná šachová partie bez velkých překvapení. 7/10(20.7.2016)

Nevidel som všetky epizódy a ani sa nebudem snažiť ich niekedy vidieť. Ale ako nenáročná zábava v nočných hodinách to funguje celkom dobre. Nakoniec v konkurencii MS v hokeji nemôže divák od televízií očakávať výnimočné zážitky.(7.5.2017)

První dva díly nic moc, jelikož nejsem zarytá fanynka "bond" žánru, další dva díly si prakticky uzmulo charisma Toma Hiddlestona, poslední díl byl tak trochu spletitou zákrutou než vytříbenou zápletkou k podivnému, dost oškubanému konci. Přesto všechno psí pohled hlavního hrdiny dokázal uhranout natolik, že vše popsané v podstatě ztrácí na významu...😆😚(17.5.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10