poster

Mistress America

 • USA

  Mistress America

 • Austrálie

  Mistress America

 • Velká Británie

  Mistress America

Komedie

USA / Brazílie, 2015, 84 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aljak
  *

  Filmy Noaha Baumbacha ma nikdy nejako extra neoslovili (s výnimkou scenáru k Madagascar 3). No a Mistress America je teda ďalší z filmov, na ktoré čoskoro zabudnem a možno o 1-2 týždne si už ani nespomeniem, že som niečo také vôbec videl. Jednoducho, úplne nevýrazné a do veľkej miery aj nezáživné. Ako prvotná myšlienka celkom fajn, ale celkové spracovanie naozaj bieda. Príbeh o rozvíjajúcom sa priateľskom pute medzi dvomi budúcimi sestrami - to v podstate neznie až tak márne, ale v skutočnosti to márne napokon bolo. Škoda...(8.2.2016)

 • sochoking
  *****

  V Mistress America je každá postava perfektne zmáknutá a napísaná na mieru. Speciálne Tony! Ten ma už rozobral svojim študentíckym výzorom a jeho charakter graduje s každou situáciou! Geniálne hlášky, ktoré sa navzájom prebíjajú, takže je dosť ťažké si zapamätať jednu najvychytanejšiu... Prakticky bez hluchého miesta. Mno, pre mňa určito najlepší Baumbach! Toto si budem dávať viac krát...(11.11.2015)

 • wocicko
  ****

  Mě se ten film líbil. A na to, že je to americký film o filosofující mládeží, se mi líbil hodně. Zaujala mě jednoduchost až zkratkovostt vyprávění děje, které ale úplně stačí na vykreslení postav a emocí. Jako autor trochu "nesoucítím" s hlavní postavou, protože považuji za zbabělé psát o něčem, co jsem viděla na vlastní oči, ale to je jen moje věc. Hezké i jako malá sondička do amerického vzdělávacího systému - ty plky o Aristotelovi a Antigoně byly skvělé ;-)(8.2.2016)

 • kaylin
  ***

  Postavy jsou opravdu docela dobré, ale mě to v tomhle případě prostě nestačilo. Díval jsem se na ně, sem tam mě zaujala nějaká ta průpovídka, nějaké motivace postav, ale v celkovém kontextu mě ten příběh prostě nebavil. I přesto, že se to postavy snažily zachránit, přišel mi příběh v konečném důsledku klišovitý.(11.11.2015)

 • Thomick
  *****

  I need someone I can love. Not keep up with... Vypadá to, že se mi tu rýsuje jeden oblíbenec, génius takřka všemi okolo nepochopen. Noah Baumbach spolu s Gretou Gerwig (který ty dlouhý vlasy moc sluší) přišli s námětem, co sice působí lehce ohraně, ale zato zpracován je nadmíru originálně. Trochu se tu možná sem tam tlačí na pilu (speciálně v otázce sociálních médií), ale jinak jde o super sondu do plnoprázdnýho vysokoškolskýho života v kontrastu (či spíš souladu) se životem k selhání odsouzenýho, odrostlýho kreativce-podnikavce. Občas úžasně absurdní, občas ještě úžasněji divadelní (speciálně scéna, kdy se obě sestry rozkmotří). Tleskám. --- P.S. Pokud Lola Kirke neprorazí v Hollywoodu, bude to velká prohra pro všechny strany. --- "If I did a cabaret, it would be called 'High Standards' and I would sing all the standards." - "Would you sing them in a higher pitch?"(7.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace