Reklama

Reklama

Královna z Katwe

  • USA Queen of Katwe (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Pestrý skutečný příběh děvčátka prodávajícího kukuřici v ulicích ugandského venkova, jehož život se od základů změní poté, co v sobě objeví úžasný talent na šachy a stane se jedním z nejlepších hráčů na šachové scéně. Filmová adaptace uznávané knihy vydané v roce 2012. Příběh se soustřeďuje na Phionu Mutesiovou (Madina Nalwangaová), mezinárodní šachový fenomén pocházející z ugandských slumů. V devíti letech se Phiona setká s uprchlíkem a misionářem Robertem Katendem (David Oyelowo), který se snaží posílit postavení dětí tím, že je učí hrát šachy. S pomocí Roberta a její komunity se z Phiony stane jeden z nejlepších hráčů na šachové scéně. Sní o tom, že dosáhne nejvyššího možného vrcholu šachového umění a stane šachovým velmistrem. Oscarová Lupita Nyong'o hraje ve snímku Phioninu matku Harriet. (HBO Europe)

(více)

Videa (25)

Trailer 1

Recenze (33)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Disney mě podobnými životopisnými snímky prostě dovede dostat. Jasně, je to příběh, kde tak nějak přesně tušíte, jak se bude vyvíjet, ale to nic nemění na tom, že to je příběh zajímavý. Navíc, kdo by čekal, že zrovna Disney si vybere jako hlavní postavu malou černošku z Ugandy? Krásná ukázka toho, že na rase by nemělo záležet. ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Bál jsem se, když do toho strkal čumák Mickey Mouse, že to bude moc ňuňu, no moje obavy se naštěstí nepotvrdily, tahle Královna z Katwe je totiž tak akorát drama a tak akorát pohádka o jedné holce, co to z afrických slumů dotáhla až do... no, do Ruska, ehm :-) Samozřejmě hloubku tomu dává ten fakt, že je to, prej, celý podle skutečný události, a to vás vždycky tak jako zahřeje u osrdí, když to někdo z takových a makových poměrů dotáhne až na vrchol (teda v případě, že se vaše emancipace nezastavila někde na úrovni pařezu obrostlýho mechem). A Lupita, krom toho, že má cool jméno, je vážně hot :-) ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

Disney si občas zvolia skutočne netradičné témy na svoje filmy. A rozhodne by som do tejto kategórie zaradil aj snímok "Queen Of Katwe." Príbeh o mladej talentovanej šachistke z Ugandy? Wow, to je skutočne trošku prekvapivá téma. Ale myslím si, že to zvládajú celkom dobre. Občas sa to nezbaví ich štýlu a je ho tam cítiť, ale zase musím priznať, že film má sympatické postavy, na ktoré sa mi dobre pozeralo a okrem toho mám veľmi rád šach. Takže už len to je pre mňa plus. A je to tu spracované veľmi dobre. A je to aj príbeh, ktorý som rád, že som mal možnosť spoznať. A je super vidieť, že sa ktokoľvek dokáže dostať zdola hore a urobiť niečo výnimočné so svojim životom. Ja to oceňujem. Hodnotenie: B ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Hezký příběh, který dokazuje, že géniové jsou všude kolem nás. Dokonce i v Africe. Hezky se na to koukalo, ale jednalo se vlastně o standardní příběh jednoho talentovaného dítěte, jehož jedinou výhodou, pro film, bylo, že se jedná v ne úplně filmařsky probádané Ugandě, kterou si představíte maximálně tak z různých nadací, které nabízí lidem podpořit jedno tamní dítě. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Nejde síce o žiaden napínavý, alebo emocionálne vyhranený životopisný film, no zaujímavý a inšpiratívny je dosť. Ďalšia krásna ukážka toho, že keď človek naozaj niečo chce, tak má šancu.... A nezastaví ho ani africký slum plný chudoby, alebo hádzanie polien pod nohy od svojich vlastných. Veľmi dobre sa na to pozeralo, len vzhľadom k tomu, že mám šach rád, mohli byť z môjho pohľadu tie šachové partie zvládnuté trocha atraktívnejšie a športovo napínavejšie. Lepší priemer. 65/100 ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama