Nezdary predátorů

(TV seriál)
  • Česko Těžký život predátorů (více)
Dokumentární
USA, 2014, 3x45 min

Jsme zvyklí dívat se v různých pořadech na predátory, jak zabíjejí jedno zvíře za druhým. Predátor se vydá na lov a uloví kořist. Je tomu tak ale vždy? Zdaleka ne! Predátoři selhávají mnohem častěji, než většina z nás tuší, a musejí být hodně vytrvalí, aby vůbec přežili. Údaje o síle, rychlosti, a jejich zbraních sice naznačují, jak úspěšnými predátory by měli být, ale v reálném světě lov často dopadne úplně jinak. Jde o jejich přežití a selhání může způsobit, že budou hladovět, a někdy dokonce i zahynou. (Česká televize)

agassi68

Stratégie lovu rôznych predátorov sú už dávno známe, rovnako aj ich úspešnosť. Nahrávacia technika však pokročila a tak si rád pozriem zubaté potvory znovu.. ()

Autogram

Majú to predátori ťažké. Nikto ich len tak nezožerie, ale aj krokodíl, lev alebo gepard skončí lov väčšinou nezdarom, aj keď je najväčší, najsilnejší alebo najrýchlejší. Prečo sa to nepodarilo? Dokumentárny seriál na to dáva odpovede, analyzuje spomalenými zábermi a ukazuje, ako sa lovci učia na vlastných chybách. Možno je občas až príliš detailný a niekoľkokrát zopakuje jednu scénu, jeden komentár a tak to nie je za plný počet. ()

3mates33

Po prvom diely, toho prírodného, aj "majster tesár"....vtipné a poučné, dve slová ktoré to vystihujú. Takýto typ dokumentu by si mal udržať kvalitu aj do ďalšieho dielu, no nebudem predbiehať v hodnotení, aj keď neviem čo by sa muselo stať aby si to neudržalo kvalitu. Na 4* zatiaľ. ()