poster

Sedmikráska (TV film)

 • Německo

  Siebenschön

 • Slovensko

  Najkrajšie rozprávky: Sedmokráska

Rodinný / Fantasy

Německo, 2014, 58 min

 • rasistik
  ***

  Nemecká produkcia sa nezaprie. Sedmokráska je síce pekná, ale to je asi tak všetko. Princ, barón i všetci ostatní mi prišli pomerne stupidní, aj keď to asi nebol plán. Zápletka pomerne divná, ako rozprávka to zaveľa nestálo. Ale keď sa na to pozriete ako na komédiu či na paródiu, je to celkom dobré. Dal by som len 2*, ale šialená princezná si tú tretiu zaslúži.(31.12.2018)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Text distributora vede k zamyšlení - jak kvantifikovat a obodovat krásu? Jistě, soutěže krásy se pořádají již od biblických dob (výběr Ester mezi dívkami za královu nevěstu není nic jiného), ale říct kolikrát je někdo hezčí, než je někdo jiný? A byla-li Sedmikráska sedmkrát hezčí než sedm krásných dívek dohromady, nebyla by hezčí třeba jen čtyřikrát, kdyby bylo vybráno sedm jiných dívek, které by ale byly hezčí než těch sedm původních? Jinak samozřejmě všechno dobře dopadne a pes obarvený na fialovo nezemře na celkovou toxicitu organismu, jak by divák logicky očekával. Inu pohádka.(13.3.2017)

 • Hennes
  ***

  Klasická pohádka, kde po prvních záběrech víte, že jde o německou produkci. Nelze v tom hledat něco zásadního, klasický příběh dobra a zla. Na Německo mě celkem překvapili sympatičtí herci. Klasika na nedělní dopoledne.(21.2.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace