Adolf Hitler: The Greatest Story Never Told

USA, 2013, 350 min

Režie:

Dennis Wise

Adolf Hitler (a.z.), Heinrich Himmler (a.z.), Hermann Göring (a.z.), George S. Patton (a.z.)

27. dielny miniseriál opisuje príbeh Adolfa Hitlera, chlapca z obyčajnej rodiny, ktorého ambíciou bolo stať sa umelcom. Keď vypukla 1. svetová vojna, neváhal a sám sa prihlásil ako dobrovoľník. Bol hrdinom a získal Železný kríž II. a neskôr aj I. triedy. Po vojne sa zapojil do politiky a v Nemecku získal ohromný vplyv. A nasledovala hviezdna kariéra. Nikdy v živote sa nezmieril s potupnou Versailskou dohodou po prehratej prvej svetovej vojne, všetky zabraté nemecké územia chcel získať späť. A tak postupne cez rakúsku kvetinovú vojnu, československé Sudety, poľské Prusko a Gdansk nasledovalo Dánsko, Belgicko, Francúzsko, Británia a zuby si nakoniec vylomil na Sovietskom zväze. Dokumentárny film zaznamenáva vzostupy a pády Nemeckej ríše. (Volodimir2)

Fiftis

Históriu píšu víťazi. Uvedomujem si jednu vec. Ak niekto s týmto dokumentom nesúhlasí, robí tak na základe dvoch vecí. Prvá je, že pravdepodobne aj jeho rodičia mu vštepovali do hlavy úplne niečo iné o 2.svetovej vojne a druhá vec je, že sa učil niečo iné tiež v škole. Tak ako sa dá niečomu takému, ako je tu ukázané veriť? V podstate je na to ľahká odpoveď. Nehovorili vám náhodou od detstva rodičia aj to, že na Vianoce rozdáva darčeky Ježiško? A vy ste to nemali dôvod spochybňovať, pretože rodičia by vám predsa neklamali. Ak by nastal koniec sveta v čase, keď ste tomu verili a umreli by všetci ľudia, aj vaši rodičia a vy by ste ostali ako posledný človek na Zemi, verili by ste na Ježiška aj keby ste sa dožili 90.rokov. Lebo by vám nemal kto povedať, že je to podvod. Týmto netvrdím, že holokaust nebol, alebo že Hitler bol spasiteľ. Snažím sa vám tu len vysvetliť, že keď niečomu veríte vy a predáte ten poznatok z otca na syna, ešte to neznamená, že je to pravda. Samozrejme že dokument je po vizuálnej stránke dosť amatérsky, ale zase sa nebojí použiť zábery z množstva filmov ako napríklad Saving Private Ryan, aby mal divák lepšiu predstavivosť. Páči sa mi, že je tu povedaná dôležitá vec, že aby sme pochopili príčiny 2.sv.vojny, musíme sa najprv pozrieť na 1.sv.vojnu. Preto sa v tomto dokumente pozrieme na obe svetové vojny, dôvod Hitlerovej vojny proti judaizmu a komunizmu a tiež sa dokument venuje temnej strane Stalina, Roosevelta a Churchila. Zaujímavosťou pre mnohých budú rozhovory židov o pracovných táboroch a o tom, čo sa v nich dialo. Čo sa mi však páčilo úplne najviac je to, čo si len tak hocikde neprečítate. A to fakt, že Berlín bol po prvej svetovej vojne vďaka židom a komunistom oficiálne vyhláseným mestom sexu a hriechu. Sami si urobte názor, v dokumente sú použité aj skutočné zábery. Odporúčam všetkým, pozrieť sa na druhú svetovú vojnu bez ružových okuliarov. "Porazili sme nesprávneho nepriateľa". George S. Patton - general of the United States Army in WWII. ()

sullafelix

Osobnosť Führera sondovaná objektívnym pohľadom režiséra Dennisa Wisa, ktorý poukazuje na tŕnistú cestu nominanta Nobelovej ceny za mier na rok 1939 Adolfa Hitlera korunovanú bezprecedentne výraznými úspechmi , ktoré predchádzali pádu. Režisér poukazuje na fakty tak neobvyklo , nezaujato a netendenčne , že si koleduje o mediálny ban, čo však pridáva tomuto dokumentu len na pútavosti pretavenej do vyššieho ratingu! Pod vplyvom doteraz nepublikovaných dokumentov, nezverejnených filmov , vyjadrení osobností a nezávisle štatisticky zachytených správ o hospodárskych úspechoch, socialnych reformách a nevídane pozitívnom boome na trhu práce etc v prospech tejto historickej osobnosti sa nestannému divákovi bez predsudkov otvára nový obzor poznania tohto zvrchovaného spoločenského diktátu ad hoc v čase a priestore . ()

AllShallFall

Pokud budete sledovat dokumenty v televizi, budou samozřejmě na 100% pravdivé. Ale protože tohle je amatérský dokument, který neodvysílá žádná komerční televize, je jasné, že tu místní mudrcové sdělí, že dokument je plný nepravd. S největší pravděpodobností ti dotyční to vědí nejlépe. Asi byli po boku Adolfa Hitlera v oné době. Já jako člověk, který už léta zkoumá tuto část historie, v hloubi duše vím, že na tomto  dokumentu je mraky pravdy. Nikdy předtím, jste to nemohli vědět, protože pravda vám byla vždycky zamlčována. O tom by se dalo diskutovat hodiny a hodiny. Pamatujte, Pravda se nebojí zkoumání ☝️ A proto vše, co je lež, má zákon na svojí ochranu. Abyste po té pravdě nepátrali a neříkali jí nahlas. Pravda totiž žádný zákon na svou ochranu nepotřebuje. ()

Arsenal83 odpad!

Hnusná nacistická propaganda, ako to vôbec mohlo uzrieť svetlo sveta? Z Hitlera robia bôžika, chudák za vojnu nemohol, to všetko ten zlý západ a východní susedia, čo sa nechceli dohodnúť. A pritom im núkal tak priaznivé podmienky? Do toho dajú ešte melodramatickú hudbu a nejednému špinavému náckovi vyhrkne slzička z oka. Označiť Hitlera za „jedného z najvplyvnejších ľudí, ktorý kedy žil“ je síce korektné, ale aký kokot si môže myslieť, že pozitívne? Tvorcovia tohto paškvilu sa navyše sporia, či bolo zabitých 6 miliónov, alebo „len“ milión Židov... Jebe im? Snáď číslo je v tomto rozhodujúce, či bol Hitler ľudomil? Ide o odporne lživý dokument, ktorého sledovanie a hodnotenie nad 3 hviezdy by malo byť trestné. ()

Volodimir2 odpad!

27. časti tohoto dokumentu ponúka divákovi zmes výmyslov, poloprávd, dohadov, fikcii, dedukcii a dôkazov popierajúcich vinu nacistov. Tón dokumentu je nastavený úplne zrejme, cesta konšpiračných teórií a útoky proti komunistom ( a to je jedno či v Nemecku, Poľsku, Sovietskom zväze, či komunistov Židov). Dozvieme sa, že príčinnou 2. svetovej vojny boli všetci, len nie nacisti. V prvej časti som bol presvedčený, že Dennis Wise musel byť vzorným žiakom, šéfa nacistickej propagandy, Josepha Goebbelsa. Ani on sám by takýto paškvil pre ovládanie mysle nemeckého ľudu, nemohol tak dokonale zostaviť. Ale pôjdeme pekne po poriadku. Do roku 1938 si Adolf Hitler robil poriadky v Nemecku (homosexuáli, mentálne postihnutí, lesbičky, prostitútky, komunisti a Židia). Od roku 1938 už začínal sa prejavovať agresívnejšie aj voči okoliu Nemecka. začal kvetinovou vojnou s Rakúskom, kde údajne 99,7% Rakúšanov bolo za pripojenie Rakúska k Nemecku z dôvodu závisti nemeckej hospodárskej prosperity. (Anšlus prebiehal za iných krvavejších udalosti, či už pred alebo po obsadení). Pokračovala veľkolepá stať Československo. „V roku 1919 spojenci vo Versailles vytvorili nový štát Československo. So vstupom českého násilia proti nemeckej menšine, sú Sudetskí Nemci nútení volať po zjednotení s Nemcami“. Českí prezident E. Beneš miesto pomoci sudeťákom nastolil stanné právo, uložené v tejto oblasti a prinútil tak rozčúleného Hitlera, aby sa dožadoval ich navrátenia. „Ak Beneš neustúpi tak si po Sudety prídeme, my Nemci, sami“. Nasledoval Mníchovský diktát a okrem iného som sa dozvedel, že len vďaka Hitlerovi a jeho železným nervom sa podarilo oslobodiť Nemcov v Československu a naviac odvrátil hroziacu vojnu, za čo sme mali byť Hitlerovi vďační. (Okrem množstvu nezmyslov, Československo vzniklo v roku 1918). Nasledovalo nezmyselné zdôvodňovanie pogromu na Židov. „Napadnutie Poľska išlo o správnu vec, Hitler si išiel len po svoje územia Prusko a Gdansk. On osobne nechcel vôbec napadnúť Poľsko, veď zárukou mu bol aj pakt Ribentroop – Molotov“. „Tu bola ukončená agresivita Nemecka, ale keď na francúzske územie prišli jednotky Veľkej Británie v obave o svoju krajinu nasledovala obrana cez Belgicko na Francúzsko“. Tým vymazal poníženie Nemecka z 1. svetovej vojny. Nasledovali ďalšie agresie, ale samostatnú kapitolu si zaslúži holokaust, otázka Židov- komunistov, ktorý sa nikdy nestal, potvrdený aj židovským revizionistom Davidom Cole, robí z tejto kapitoly iba trhací kalendár. Veď plynové komory údajne vôbec neexistovali, „V Osvienčime ľudia o seba nedbali a tak vypukol týfus. Nemcom sa po jeho vypuknutí podarilo zachrániť tisíce ľudí tým, že im dezinfikovali prádlo a obuv použitím pesticídu Cyklonu-B“. „Wehrmacht pri svojom ústupe aktívne poskytoval pomoc civilnému obyvateľstvu utekajúcemu pred besniacimi komunistami“. Ďalšou kapitolou je postoj USA pri oslobodzovaní Nemecka, kde odišli takmer všetky mozgy do USA vrátane 1554 t tajných dokumentov s vynálezmi a patentami. Dokument sa nesnaží o polemiku v morálnej rovine, ani o analýzu reality, ktorá je v dokumente ohýbaná podľa potrieb režiséra. Vzhľadom k tomu, že tejto problematike sa venujem už desaťročia, je prínosom v tomto dokumente, iba množstvo nových autentických fotografii, respektíve videí, ktoré ešte neboli zverejnené. Áno ide o veci, ktoré nemajú veľkú historickú hodnotu, ale dokument to trocha osviežilo. Takže viac ako 6 hodín strávených nad týmto dokumentom a potom ešte 3 diely, ktoré sa zaoberajú stovkami zdrojov odkiaľ tieto historické informácie tejto fikcie boli čerpané, som mohol stráviť aj zmysluplnejšie. Ale mojou povinnosťou je pozrieť si aj takýto dokument. () (méně) (více)

NinonL

Mám ráda propagandu, pokud je inteligentní a dobře udělaná. Nesnáším propagandu stupidní. Tato dokumentární série o Adolfu Hitlerovi je udělaná velmi dobře, včetně hudebního doprovodu. Některé věci jsem věděla, například že Berlín byl ve 20. letech minulého století světovým centrem dekadence a "hříchu". Některé věci, a to většina, mě šokovaly. Například jak se chovali "osvoboditelé" k německým ženám. Že znásilňovali i 80leté babičky. Také jsem nevěděla o teroru v Polsku proti německým občanům, na jehož základě byl Hitler nucen zasáhnout. Nebo o tom, jak strašná bída byla v Německu po první světové válce a mnoho dalších věcí. Nehodnotím tady, co je a není pravda, protože jsem to (naštěstí) nezažila a nevím. Propaganda, kterou nám už léta cpe do hlav mainstream, je mi nesmírně protivná. Tak slizská, vtíravá a nechutná nebyla snad ani za dob komunistického režimu. Proto oceňuji, že vznikl i tento soubor dokumentů, pohled z druhé strany. Trochu vyvažuje to, co se na nás hrne ze všech stran. Od toho plyne i moje vysoké hodnocení. ()

JamesSi odpad!

Věděl jsem do čeho jdu, takže nemohu říct, "that I did nazi that coming". Když jsem u tohodle filmu viděl téměř 75% hodnocení, málem jsem se vykašlal na ČSFD. Protože fakt nemůžu být na stránce, kde má tohle lepší hodnocení než moje nejoblíbenější filmy. Dokument je doslova: "Hitler neudělal nic špatného". Malé příklady z dokumentu: "Hitler MUSEL spálit knihy, protože je vytvořili "zlí homosexuálové" a "komunisti"." (Co mi to připomíná, pane Orbáne?) "Hitler MUSEL napadnout Československo, protože Češi byli zlí na německou "polovinu"." "Hitler MUSEL vládnout tvrdou rukou, protože mu zabraňovali zlí židé ve vládě." "To, co udělal Hitler není špatné, protože segregace byla i v USA." "Nezemřelo 6 milionů, ale pouze milion, takže to není zase až tak špatné" Prostě snůška neonacistických žvástů, která se snaží tvářit jako intelektuální dílo. Není divu, že film uspěl na náckovských a muslimských anti-semitistických fórech. Tento """dokument""" na vás nahrne hromadu přikrášlených faktů a těžko tady rozebírat všechny, kvůli šestihodinové stopáži. Doufám, že si někdo dá práci to rozebrat, protože já to nebudu. Nakonec bych chtěl zmínit, že film ani nepoužívá vlastní záběry, ale krade je z jiných filmů a dokumentů. Jako nevím jestli by Spielberg byl rád, že používají záběry z jeho filmů. Stejnak tak tvůrci Two Steps From Hell - Heart of Courage, že použili jejich song. Totální filmový odpad a žumpa. Jinak bych chtěl říct, že doufám, že si náckové budou myslet, že mě zaplatili (((oni))), protože jinak by jim vybouchli hlavičky, kdyby zjistili, že někdo má jinačí názor než oni, aniž by byl podplacený zionistickou lobby. Fuck you a sežerte si varlata, fašouni. ()

Honzeek95

Co se týče kvality dokumentu, nad tři hvězdy určitě jít nejde, protože je to spíše takový amatérský dokument. Co se týče obsahu, to je na delší debatu. Pokud si chcete poslechnout názory, které jste v dokumentech z TV určitě ještě neslyšeli, doporučuji. Sledování se ale určitě vyplatí, protože si během něho uvědomíte jednu zásadní věc - historie a "pravda" je neskutečně elastická. Kdybyste se odprostili od toho všeho, co už všechno o této problematice víte a co vás učí na školách, byl by takový problém této verzi věřit? Já si myslím, že rozhodně nebyl, naopak, považovali byste ji za samozřejmou. Pokud by Hitler válku vyhrál, třeba právě takhle by nám historie byla líčena (nehledě na to, že o Holocaustu bychom se samozřejmě asi vůbec nedozvěděli). Takže vyplývá z toho ponaučení. Dobro a zlo jsou relativní. Pokud by vyhrál válku Hitler, ve školách by do nás tlačili příběhy o zlých Spojencích a ďábelském sovětském komunismu a my bychom Hitlera oslavovali jako hrdinu, ne-li jako poloboha, který nás ochránil před peklem na Zemi. Ale válku vyhrála opačná strana - takže tím ďáblem (zlem) je Hitler. Nikdy už se nedozvíme úplnou pravdu, jak to tehdy bylo. Je třeba vzít si ze všech verzí něco a udělat si vlastní obrázek o této zatím asi nejzajímavější etapě lidských dějin. A také - a to hlavně - uvědomit si, že o tom, o čem píší média, rozhodují vlastníci hlavních informačních agentur, které celosvětově vytvářejí "svoji pravdu". Uvědomte si, že například česká ČTK a drtivá většina všech ostatních hlavních státních informátorů po celém světě pouze tyto "zaručené informace" kopírují právě od těchto hlavních světových informačních agentur. Kdo vlastní mediální prostředky, ovládá globální veřejné mínění a vytváří si svoji alternativní realitu, ve které nás nechává žít. A kdo že ovládá světové informační toky v dnešní době? Ehm, jedno takové jisté etnikum......... ()

Miuri

Tohle by měli povinně pouštět ve školách, nikoliv poslouchat ty zfalšované his-story bludy, které cpou lidem mj. také prostřednictvím válečných Pedowood filmů. Dokument je ke zhlédnutí s CZ titulky na t.me/thegreateststorynevertoldcz Podobný dokument: Europa: The Last Battle (2017) ()

luczi odpad!

Bystrému pozorovateli už během prvních 5 minut dojde, co ho čeká: podmanivá hudba, jásající davy, Hitler umělec, Hitler válečný hrdina, Hitler hladící dětičky, ženy v extázi z pohledu na vůdce. Jako studijní materiál jak se dělá propaganda by to ještě mohlo nějak posloužit. ()

Klajnik

Jen upozorňuji, že tento propagandistický "dokument" je ve těžce tendenční. Některé pravdy poupravuje, jak se mu hodí. Vyzdvihuje to, co podporuje propagandistický cíl a to, co se mu nehodí, vynechává. Jindy vyloženě lže. Cílem je popřít nebo minimálně relativizovat holocaust i ukázat, že Adolf Hitler nebyl tak docela špatný chlápek... Tedy ovšemže to nebyl žádný pán temnost ani antikrist, nýbrž jen další fanatik myslící si, že bojuje za lepší svět a současně ukájející vlastní pocit důležitost. A ten jeho megalomanský trip dokázal za těch pár let zničit a ublížit mnoha životům - včetně těch německých. Náckové a jiná verbež si nad tím bude mastit ego, páč dezinformace a konspirační teorie poskytují malým neúspěšným lidem pocit hrdosti k sobě samým: Toho jest docíleno tak, že tito lidé nabydou představy, že na rozdíl od ostatních ovcí, které věří mainstreamovým médiím, oni jsou těmi, kdož prokoukli tu lež, prohlédli to paradigma, oni už ví, jak se věci mají... Tato představa je vytváří dojem, že jsou v něčem lepší, chytřejší a uvědomělejší, což generuje i ukájí jejich pýchu. Ve skutečnosti jsou to však lidé stupidní, páč věří nesmyslům a propadají nestoudnosti. Každý člověk se chce v nějakém ohledu vyšvihnout nad druhé a pokud toho nedocílí na objektivní rovině (například vzděláním, krásou, bohatstvím, specifickou schopností, vkusem, morálními čistotou...), učiní tak v nějaké subjektivní. Stačí, pokud bude pouze jim samým připadat, že jsou chytřejší než ostatní, ale s realitou to nemusí mít co dělat. Celé je to záležitost emocionality, což vysvětluje, proč racionální argumenty nejsou schopny prorazit hradby jejich fanatismu a hysterie (často vydávaný za pouhý "jiný názor"). Nyní vidíme onen paradox: Právě ta individua, která se honosí tím, že prokoukli "lživý mainstreamový úzus" a přestala tak býti ovcemi, ve skutečnosti citově "profitují" z toho, že se dobrovolně stanou otroky nějakého bludu a nízkosti. Nejedná se o obyčejný coping mechanism? Každopádně uvědomělejší a vyrovnanější lidé budou touto hanebnou snůškou dezinformací a lží jen opovrhovat, páč vidí, o jak škodlivý obsah se jedná a jim osobně to nic nenabízí. Uživatel Honzeek95 píše: "Sledování se ale určitě vyplatí, protože si během něho uvědomíte jednu zásadní věc - historie a "pravda" je neskutečně elastická." Historie lze vnímat dvěma způsoby: 1) Obor zkoumající minulost, abychom zjistili jaký má vliv na přítomnost a budoucnost. Pokud někdo vykládá historii způsobem, že si vymýšlí nebo zamlčuje důležitá fakta, jež jsou navíc dostupná, pak jen lže a historie elastická není. 2) Celého obsahu toho, co se na světě dělo v minulosti, si v plné šíři vědomi nejsme (a platí to čím více se dostáváme do minulosti), protože neznáme všechny podrobnosti (neexistují záznamy a studie). V tomto smyslu historie elastická není. Je prostě pevná, ale nám se mění v závislosti na poznání, která objevujeme. Pravda pak elastická není vůbec. Pravda je jedna: Někdy prostá a jednoduchá, jindy složitá a komplexní, takže se může jevit, že na každém kroku pravdy trochu, že záleží na perspektivě, tudíž jich je více, ale ve skutečnosti je jen jedna - leč natolik komplexní tak, že jí lze jen těžko nahlédnout v celé plnosti. Pokud je pravda překrucována tak, aby se hodila někomu do krámu, není už dále pravdou ale lží či nepravdou. Chápu však, co se tak neobratně snažil říci - historii píší vítězové. Dále mu z jeho představy plyne, že "dobro a zlo jsou relativní". Větší zhovadilost mohl napsat jen těžko. Nutno si uvědomit, že dobro není zlem a zlo není dobrem. Chápu, že některé činy jsou morálně komplikované. Představme si tedy, že mou drahou polovičku srazí opilý řidič, načež mi zemře a já se rozhodnu, že 2 roky vězení nejsou pro viníka náležitým trestem. Odmítnu se smířit s tím, že by tenhle člověk měl dožít, jelikož svou rukou vzal život ženě, kterou jsem miloval. Nezdá se mi to spravedlivé, nezdá se mi to dobré. Jednoho dne ho zastřelím. Jsem proto snad zlý člověkem? Asi úplně ne, ale rozhodně nejsem člověkem dobrým. Namísto toho, abych se upnul k negacím a skončil sám ve vězení, čímž si pokazil život, jsem se mohl upnout k něčemu pozitivnímu... A co kdyby se onen opilý řidič vydal cestou, na níž se bude zpovídat a vést jiné řidiče k zodpovědnosti svými přednáškami a videi, čímž třeba zabrání dalším potencionálním srážkám. Najednou je dobro poměrně jasné, že? V dobru je jistá velikost, zatímco ve zlu je nízkost. Myslím, že druhá světová válka je natolik prozkoumaná, že je to docela zřetelné. Netřeba tedy, jak tento uživatel činí, uchylovat se ke stupidnímu relativizování, jež je škodlivé a nežádoucí. Píše: "Nikdy už se nedozvíme úplnou pravdu, jak to tehdy bylo. Je třeba vzít si ze všech verzí něco a udělat si vlastní obrázek..." a já snad i souhlasím s tím, že plnou pravdu se asi nikdy nedozvíme, když to vezmeme do absolutna, ale vše podstatné už pravděpodobně víme a já tak tomuto uživateli nabízím alternativu - na místo braní si nějakých částí ze všech možných verzí/příběhů, číst faktickou literaturu, studie a seriózní média a důvěryhodné novináře, akademiky, odborníky, namísto koukání na tendenční náckovské dokumenty, které mohou sloužit jen jako ukázka manipulace. Číst různě orientovaná média a poslouchat názory různých odborníků je k dobru věcí, ale o místo naší pozornosti by se neměly dělit s něčím takto zhovadilým. Nemluvě pak o tom, že to něco, co si z každé verze vezmeme, musí nějak logicky navazovat a dobarvovat celkový obraz věci. Nelze míchat pátý přes devátý. Honzeek95 uzavírá, že média vlastní Židé, kteří nás manipulují. On je však tak chytrý, že to prokoukl a nechal se zmanipulovat něčím tak pokleslým, jako je právě The Greatest Story Never Told. Obyčejný mrzký hlupák. PS: Všimněte si, že třeba taková ruská propaganda se nesnaží svět přesvědčit toliko o tom, že Rusko je nejlepší. Chtějí spíše navyšovat euroskepticismus a vše relativizovat, čímž protivníka ochromuje. () (méně) (více)

GMVajgl

Od roku 2020 jsem skoro v neustálém stavu rozčarování. Postupně ztrácím důvěru ve zdravotnictví, v mainstreamová média, v centralizovaný finanční systém, ve stát a systém obecně. V téhle zaječí noře, o které by někdo možná řekl, že je plná "dezinformací" a konspiračních teorií, je naopak dost potvrzených faktů (jako třeba MKUltra, Operation Northwoods, WTC 7, WEF, Jeffrey Epstein, Edward Snowden a Julian Assange), které mainstream nedokáže vysvětlit a/nebo jen o nich zarytě mlčí, což pro mě není přijatelné. Některé věci prostě nelze jednoduše někomu věřit nebo naopak zahodit jako lež. A vždy je dobré vyslechnout obě strany. Příběh WW2 je vyprávěn téměř výhradně jednostranně. Celý svůj život jsem sledoval západní dokumenty, hollywoodské filmy, kde američané jsou hrdinové a němci nelidská monstra, hrál jsem pc hry, ve kterých jsem postřílel tisíce nacistů. Tenhle dokument je pokus o ten druhý pohled na WW2. Zmiňuje některé dobré body - třeba právě zoufalý stav Německa mezi válkami, shnilý centrální bankovní systém a kulturní marxistickou genocidu, inflaci monetární i morální, což jsou dnes znovu aktuální témata. Bohužel stejně jak jsou zaujatá západní média proti nacistům, která srovnávají Hitlera se Satanem, tak tenhle dokument je zaujatý zas na druhou stranu - používá argumentační fauly tu quoque a apeluje na emoce ve stylu "tatíček Hitler to myslel dobře, všichni mu to chtěli zhatit a kdyby vyhrál, tak by tu bylo skvěle". Snaha obhájit nacismus tím, že bojoval proti komunistům mi přijde stejně patetická jako když se komunisté oslavovali, protože porazili nacismus. Všichni ví, že se spolu kamarádíčkovali a obchodovali. Sovětský socialismus a nacionální socialismus byly oboje kolektivistické, centrálně řízené, násilné a opovrženíhodné režimy. To, že došlo k popletení pojmů a politika se dnes bere jako škála, kde komunismus je extrémní levice a nacismus je extrémní pravice, je osudová chyba, protože na takové škále úplně chybí liberalismus v tom původním významu či libertarianismus. Asi nejpeprnější a nejkontroverznější téma tohohle dokumentu je holocaust, který je v některých zemích zákonem stanoven jako nepopiratený fakt a odstaven úplně mimo diskusi. Jakékoli omezení svobody slova ale je kórnatění cév demokracie. Kdo je trochu při smyslech, tak vidí, že se vlády pořád snaží utlutlat před lidmi nějaké informace / zločiny. Chci upřímnou a kritickou diskusi - o všem možném, i o důkazech holocaustu, a to prosím dva mí přímí předci byli v koncetračních táborech. Z českého pohledu je zajímavé jak tenhle dokument pojímá mnichovskou dohodu a zabrání Československa - v podstatě totiž o něm vůbec nemluví. Asi to byla samozřejmost. Pouze na konci vzbuzuje soucit s lynčovanými chudáky při odsunu. Přes to všechno je to dokument-lahůdka, jehož sledování jsem si dost užil, protože kontroverze vyhledávám. ()

Dave1913

Vynikající dokument zachycující nedávnou historii "trochu jinak". Nezaujatý divák může nevěřícně kroutit hlavou, že takto se to v dějepisu neučili a polemizovat o tom, zda je možné cca 70 let staré události takto "oficiálně pozměnit". Trochu se divím, že dokument není zabanován, jelikož o lidech, co dnes tahají za provázky, není mluveno tak, jak jsou zvyklí. I já studující tuto tématiku z ne oficiálních zdrojů jsem se dozvěděl spoustu informací, výrazně tedy doporučuji. 100% ()

caniferus odpad!

Trestuhodna zmes vymyslov a polopravd pre nevzdelanych retardovanych nackov! Ako historik som radostne, pre dobre hodnotenie, stiahol tento blabol, v domneni, ze ide o nejaky vyborny dokument, ktory som este nevidel. Uz v prvej casti mi bolo divne, preco je vacsina dokumentu zlozena prevazne zo zaberov z hraneho filmu = Hitler : Vzostup zla. Pri druhej casti, kde sa vsetko zmenilo na oslavu A. Hitlera coby zachrancu Nemecka, pri pasazi o vyhnani hnusnej bisexualky Marlen Dietrich z Berlina a hnusnych zidov, coby nositelov neresti, som si uz bol na istom!!! Blba nackovska propaganda popieracov holokaustu vhodna pre malych zaprdenych nazi skins a podobnych debilkov bez akehokolvek vzdelania, okrem "Co internet dal". Zo slovenskych komentarov ide rozhodne o kotlebovolicov, cize velmi naivnych ludi, ktori veria tupostiam ich "Mavianka". Mnozstvo percent, ktore tato propagandisticka hnacka dostala, svedci o krize v Europe, kde mladi ludia podliehaju, pre svoje slabe vzdelanie, viziam podobneho druhu. Boh nas opatruj pred podobnymi hnackami!!!! ()