Tarzanovo největší dobrodružství

Velká Británie, 1959, 88 min

John Guillermin

Edward Scaife

Sy Weintraub

Opäť nič nové pod slnkom. Aspoň sme sa vrátili z čiernobielej verzie opäť k farebnej a potešil aj cameo Conneryho, za ktorého dávam jednu hviezdu navyše. Inak ale stále len priemerná záležitosť, ktorá už vyslovene varí z vody. 50 %(30.12.2017)

Tohle vůbec není špatný Tarzan, vlastně by se dalo říct, že to je do té doby jeden z nejlepších a Gordon Scott ukazuje, že byl pro roli velmi dobrou volbou, a to i v tomhle příběhu, který už nás neuzavírá jen na jednom místě v džungli, ale jsme zde více v pohybu a vztahy mezi postavami jsou zajímavější. Asi to chtělo tohle oživení postavami.(15.3.2017)

Predposledný film o Tarzanovi a prvý v britskej produkcii. Tá je ale veľmi podobná americkej. Podobne ako v poslednom filme, aj tu robi Tarzan "džunglového" policajta a prenasleduje bandu vrahov. A opäť akoby stratil silu zo svojich predchádzajúcich filmov a má problém premôcť iného chlapa. Opäť sa scenár nezaobíde bez logických chýb a opäť sa objaví aj trápna scéna zo zabitím gumového krokodíla, ako v mnohých predchádzajúcich filmoch. Kedže som si poriadne nepreštudoval obsadenie, dosť ma prekvapilo, keď som v tarzanovke uvidel aj mladého Conneryho, ktorý bol obsadený v pre neho dosť netradičnej roli. Potešila účasť charizmatického Anthonyho Qualye-a, ktorý rolu hl. záporáka zvládol dobre. Napriek jednoduchej zápletke a niektorých logickým nezmyslom má film celkom dobrú atmosféru, trocha toho napätia, takže milovníkov tarzanoviek nesklame.(22.12.2017)

Sean Connery...Tarzan....1959...jeden z jeho prvých filmov. Dokopy to znie celkom vtipne - Connery a Tarzan (aj keď ho nehral priamo on ale už len ta predstava), ale na moje počudovanie, celkom ma to bavilo. Aj keď obrovskú zásluhu na tom má hlavne Sean. Bol som milo prekvapený, koľko dostal priestoru (čakal som niečo na štýl "5 minúť mu musí stačiť"). Miestami mi síce prišiel pán Tarzan otravný, ale tak nesledoval som to kvôli nemu, povedzme si na rovinu. Prvá polovica silnejšia, druhá slabšia (nebudem hovoriť prečo). Ale že sa jedná o takýto archívny "skvost", dávam 4* (myslím že som trochu aj prižmúril oči). A ešte jedna vec na záver: zarastený Šonnery...naozaj charizmatický! (neviem prečo tak nebehal po plátne - alebo skôr pred?- aj častejšie).(29.1.2013)