Reklama

Reklama

Neuvěřitelný týden

(TV pořad)

Obsahy(1)

Chcete vědět, jak to bylo doopravdy? Petr Jablonský se svými hosty shrne události uplynulého týdne. (TV Barrandov)

Videa (2)

Recenze (19)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

V prvních asi čtyřech dílech velmi svěží satira, která ale postupně bohužel zeslábla. Petr Jablonský je skvělý imitátor a komik a má také herecký talent. V Neuvěřitelném týdnu mě rozesmál mnohokrát (Miloš Zeman řídí autobus nebo zabíjačku, případně seznamuje Číňany s Krtečkem, Václav Klaus podepisuje knihu, Andrej Babiš dělá cokoliv, Ladislav Špaček vaří podle etikety, Jiří Paroubek připravuje k obědu ufouna...) a scénky, které vymyslí, mají ten potřebný kousavý podtón. Ovšem pravdou je, že by Jablonský potřeboval pořádného partnera, protože takhle všechno leží jen na něm a roztomilé Sandře Novákové a kdykoliv se o humor pokusí některý z jejich kolegů (třeba to individuum imitující Dana Nekonečného, což je neskutečné peklo), končí to v lepším případě rozpačitým úsměvem. Nicméně v porovnání s žumpou Pečený sněhulák je Neuvěřitelný týden pořád takřka milionová záležitost. ()

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Na české poměry dobré. Měřit se s velikány (a mými oblíbenci) Jonem Stewartem, Stephenem Colbertem nebo Johnem Oliverem zatím ještě nemůže, ale jako krok od čistě humorného Tele Tele směrem k politicko-novinářské satiře to považuji za správný krok. Petr Jablonský i Sandra Nováková jsou zdatně aktuální. Konkurenční Pečený sněhulák mě bohužel vůbec nebaví. Snad jim ty neuvěřitelné týdny vydrží dlouho, kauz je dost, zpráv také, ten správný humor nastane, až se bude moci prohrabávat velký archiv zpráv i scének a chytat protiřečení nebo případné nevědomé splněné předpovědi. Zatím silné 3 hvězdy, přeji jim sehnat co nejlepší scénáristy a cestu na sledovanější televizi, pokud jim nezačnou mluvit do tvorby scének. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Extrémní týden, který nevybíravou formou glosuje po svém známý bavič a imitátor Petr Jablonský. To, že se pořad vysílá po 22 hodině, umožňuje jeho protagonistovi odvázat se a hnát nedávno minulé události, respektive události uplynulého týdne z oblasti politiky, kultury i sportu za krajní mez, což někdy vychází vtipně, někdy trapně. Podíl mezi tím, co je humorně nápadité a co už je jen nevkusně urážlivé, se poměrně stírá a v jednotlivých příspěvcích panovala vzácná vyváženost, kdy netřeba žehrat na dramaturgický ráz relace. Lepší už stejně nebude. Na úvod Jablonský zvolil imitaci osobností, které s oblibou paroduje nejraději. Největšího prostoru se dostalo pochopitelně Zemanovi, po něm následoval Klaus, co skončil po autogramiádě ve svěrací kazajce, v menší míře byl přítomen Sobota a Troška, kteří obstarali kulturní okénko spojené s premiérou třetích Babovřesk, následovala i úplatkářská kauza z fotbalu s rozhodčím, co za patřičné "kapříky" pískne všechno, slízla to i pražská primátorka Krnáčová, ušetřeny nebyly ani stupidní pořady o vaření a v jednom takovém vystoupila Chantal Poullain a její "dobrota" z žížal. Nově byly k vidění i osobnosti, které Jablonský do svého repertoáru zařadil poměrně nedávno, a sice ministr Babiš a hodně překvapivě i diktátor Adolf Hitler ve svém nenávistném projevu. Jablonský má v zásobě desítky osobností, které imituje, některé imituje s bravurou, u některých má ještě rezervy. Nejpromakanějšího má Zemana, toho ostatně dělá velmi často a rád, hodně dobrý je Troška, Sobota je rovněž dobře odvedený, ale toho už bych příště vynechal, protože se tímto bavič vrací do estrád, které satirickému týdeníku nesvědčí, to samé Poullain, která už by se také nemusela vracet. Babiš nebyl úplně zdatně odvedený, nevšiml jsem si, že by vždy nasadil podivný škleb, jak ho předváděl Jablonský, i když pravda, zjev to tedy je a hned se mu tak nikdo nevyrovná. Imitátorství i satira je náročná disciplína a Jablonský je ve svém živlu. Jak dlouho v něm o nedělních večerech na TV Barrandov ještě setrvá, záleží na mnoha okolnostech. Určitě nehrozí, že by mu došla invence, ostatně k tvorbě pořadu si přizval, respektive k psaní scénářů, svého otce a na place mu v terénu vypomáhá sličná zpravodajka Sandra Nováková a spol. Dá se předpokládat, že než pořad bude z nějakého důvodu za nějaký čas stažen z vysílání, vyřádí se populární bavič do sytosti a vyšponuje svůj pořad do extrémních výšin. Snad to také někdo ocení. Zatím je to víceméně trapné odhalování pravd za "zkreslenými" událostmi ze zpravodajství, ale proč tomu nedat šanci. 50% ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Och, Sandra Nováková sekla s Ordinací a dělá teď pro Barrandov tuhle sympatickou pakárnu, proč ne. Sice mi to strašně připomíná Tele Tele, Sandra ale na rozdíl od Žilkové není trapná. A Jablonský je vážně vtipný, jeho parodování Zemana mě málem smíchy přimělo spadnout z postele, když jsem na tenhle bizar narazil. V současnosti asi jediný sledovatelný pořad na Barrandově, z jejichž dramaturgie mi je jinak dlouhodobě na zvracení. ()

6thSun 

všechny recenze uživatele

Po prvních dvou dílech: Několika slabším fórům se v tak dlouhé stopáži vyhnout nelze, zvlášť, když si to Petr píše sám, měl by si k tomu co nejdřív někoho přizvat, aby ho nekleplo. Zatím to ale dává skvěle, včetně mnohdy geniální improvizace. Poměr dobrých až skvělých fórů oproti těm slabším je zhruba 70 ku 30. Co by za to jiní dali? Update: V dalších dílech se poměr vyrovnává, což nic nemění na tom, že je to v rámci domácí zábavy stále slušný nadprůměr. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

  • Pořad vzniká vždy aktuálně v týdnu, kdy je vysílán. Je tomu tak proto, aby události v něm byly co nejaktuálnější. Pořad se natáčí jeden den. (mazadlo)

Reklama

Reklama