Reklama

Reklama

Městečko Schitt's Creek

(seriál)
  • Kanada Schitt's Creek
Trailer
Kanada / USA, (2015–2020), 29 h 27 min (Minutáž: 21–25 min)

Tvůrci:

Dan Levy, Eugene Levy

Kamera:

Gerald Packer

Hrají:

Eugene Levy, Catherine O'Hara, Dan Levy, Annie Murphy, Chris Elliott, Emily Hampshire, Tim Rozon, Sarah Levy, Kristian Bruun, Dustin Milligan, Brittany Allen (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(6) / Epizody(80)

Obsahy(1)

Děj sleduje příběh zbohatlické rodiny Roseových, která se ze dne na den ocitne na mizině. Přepychový dům, značkové oblečení, šperky, záplava peněz, drahé večírky a auta – to všechno je pryč. Zbylo jim pouze malinké městečko Schitt's Creek, které kdysi John, hlava rodiny, koupil jako vtip. Nyní se celá rodina se svými několika málo drobnostmi stěhuje do podřadného motelu ve svém městě, kde se postupně setkává s místními občany, kteří nevěří vlastním očím – Roseovi jsou vskutku unikát. Manželé Johnny a Moira a jejich dospělé děti David a Alexis zažívají jeden šok za druhým. Představte si, že jste celý život žili v přepychu, vše za vás dělal najatý personál, a najednou čelíte reálnému životu. Jak to asi dopadne? (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (14)

Jazz06 

všechny recenze uživatele

První série byla příjemná a zaujala mě natolik, abych si pustil i druhou, nicméně mi nepřišlo, že by se jednalo o něco extra výjimečného. Hlavním důvodem pro sledování byla postava Davida, kterou jsem si zamiloval hned a bavil mě víc a víc napříč sériemi. Od druhé série se s vývojem postav pomalu začne vytvářet kouzlo tohoto seriálu. Tvůrci totiž sází hlavně na postavy místo na vtipné scény. Celé obsazení má výbornou chemii, scénář je chytře napsaný a díky tomu seriál pro mě vystupuje nad ostatní sitcomy z poslední doby. Vtipy jsou mnohem decentnější a promyšlenější než u jiných sitcomů, kde obvykle sází jen na sarkastické poznámky, což se často zvrhne v pouhé urážení postav (např. Big Bang nebo Kominsky Method). Sexualita některých postav se řeší tak nenuceně, že mi ani na sekundu nepřišlo divné, že několik sérii sleduji jak se vyvíjí vztah 2 gayů. V tomhle směru se show nesnaží nijak moralizovat nebo na to vůbec nějak poukazovat. Tvůrcům se podařilo postupem času vytvořit něco velmi speciálního, přičemž to celé působí tak nenuceně, že jsem si to uvědomil až po skončení posledního dílu, kdy jsem zamáčkl slzu. Za mě jeden z nejlepších sitcomů, co jsem kdy viděl. ()

Georgex 

všechny recenze uživatele

Kanadský komediální seriál s poměrně zajímavým nápadem, který si na míru ušil dříve velmi populární komik Eugene Levy se svojí rodinou. Ono těžko hodnotit do jaké míry má na seriál vliv, že je točen pod hlavičkou kanadské veřejnoprávní televize, nicméně je na něm na první pohled patrné, že se drží hodně při zemi, což je jeho hlavním problémem. Ano, seriál má dobře napsané postavy, zajímavé prostředí a zápletku, ale pokud od něj čekáte nekontrolovatelný útok na vaši bránici, tak zřejmě nepochodíte, což je škoda, jelikož ten kontrast zkrachovalé rodiny zbohatlíků vyhoštěných do odlehlé díry, šel využít rozhodně lépe. Moje hodnocení 40%. ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Príjemný sitcom na ktorom ma lákalo vidieť vo väčšej úlohe Eugena Levyho. Samozrejme nesklamal a často hádzal tie svoje udivené pohľady pri ktorých dvíhal obočie. Skvele mu sekundovala ďalšie moja obľúbenkyňa Catherine O'Hara ako jeho manželka a filmová hviezda za zenitom. Ale postupne si ma získala celá jeho rozmaznaná rodinka boháčov, ktorá prišla o prachy a musia žiť v totálnom zapadákove. Zo začiatku som sa smial na ich účet, ale niekde behom druhej série som si uvedomil, že som si ich zamiloval a konci seriálu by som sa s nimi aj rád kamarátil. Ich postupný vývoj a prerod bol na seriáli tým najlepším. Z postáv ma najviac bavil gay syn David a jeho romantický vzťah, ktorý sa vyvíjal absolútne prirodzene a nenútene. Až na zženštilé správanie sa Davida, sa seriál vyvaruje typických otravných gay klišé. Zo ženských postáv oko poteší rozmaznaná dcéra Alexis, ktorá postupne pekne dozreje. Nádherná je aj Stevie napriek jej ležérnemu štýlu obliekania. A pamätný je pomaly každý obyvateľ mestečka a aj keď to zo začiatku vyzeralo ako peklo, tak ma všetci tí magori neskutočne bavili. Spomeniem ešte večného predstaviteľa magorov Chrisa Elliotta, ktorý tu hrá menej chápavého a otravného starostu.  S finále som z 90% spokojný ako uzatvorili jednotlivé línie. Mrzel ma hlavne rozchod Alexis a Teda. A to, že si za celý seriál Stevie nenašla žiadny stály vzťah. Celkovo som ale veľmi rád strávil 80 epizód v spoločnosti obyvateľov Schitt's Creeku. Štvrtú hviezdičku nedám z dvoch dôvodov. Komediálna stránka mi pripadala len priemerná a naplno ma rozosmialo len pár epizód. Užíval som si hlavne ten vývoj postáv. A na rozdiel od iných sitcomov (Priatelia, MASH, Kutil Tim), si tento znova asi už nepustím. 7/10. ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

And now the story of a wealthy family who lost everything, and the one son... nope, different show. Ne náhodou svůj komentář začínám otvíračkou Arrested Developmentu, Schitt's Creek totiž vychází ze stejného nápadu. Bohatá rodina přišla o všechno, a tak se musí naučit přizpůsobit nižšímu životnímu standardu. Zatímco kultovní a geniální Bluthovi jsou uhnutí a narušení jedinci, žijící v sebezapírání, a neustále se pokoušejí svůj problém obejít a vyhnout se mu, mnohem umírněnější rodinka Roseových z tohohle seriálu svůj osud tak nějak bez boje přijímá a snaží se zkrátka vyrovnat s nastalou chudobou. Oproti Bluthovým jsou výrazně "lepší" lidé, což ovšem taky znamená, že jsou jaksi méně zajímaví a zábavní. Roztrhnutí bránice tu tedy v žádném případě nehrozí, přesto se jedná o sympatický a úsměvný počin, který dobře pobaví (především díky matce Moiře v podání soží Catherine O'Hary) a sem tam i vyvolá zájem o osudy postav (tady zase vítězí především syn Eugena Levyho Daniel jakožto žhavější (pun intended) verze Leonarda z TBBT a sarkastická recepční Stevie v podání Emily "vypadám jako love child Kate Mary a Taryn Manning" Hampshire). Po třech stabilně pohodových sezónách musím zvýšit na 4, něco takového je totiž na dnešním poli televizní komedie prakticky vzácností. ()

dubinak 

všechny recenze uživatele

Kanada dokázala, že komediální seriál o kdysi zbohatlické rodině může být duchaplný, uvědomělý, extrémně příjemný a absolutně bez vulgarit. První série má sice rozpačitější rozjezd, snaží se pálit hlavně na ty vtipné příležitosti, když kontrastuje vzpomínky na život v luxusu s přítomností v neznámém buranově, avšak nevolá to úplně po kultu. Postupem sérií se ale tahle rodinná záležitost dostává do takových situací, kdy mají postavy možnost reflektovat své minulé marnotratné životy a porovnat je s hodnotami zdejších skromných obyvatel. S každou sérií přichází další a další zkvalitnění a příběhy postav jsou komplexní a smysluplné, takže to s typickým sitcomem nemá co do činění. Tento seriál má prostě účel a přesto, že tvůrci dostali možnost točit dál, rozhodli se, že došli do fáze naplnění všech postav a každé dali řádný úděl. Když mluvím o postavách, to je jednoznačně zlatý důl celého příběhu. Dialogy někdy sahají až za hranice pochopitelnosti, protože všichni jsou tu neuvěřitelně osobití a mají svůj charakteristický výstup. Schitt's Creek je jednoduše must-see TV show, která zanechá obměkčené ne jedno srdce.  P.S. K tomuto seriálu překládám titulky do CZ ve spolupráci s dragonfire. Najdete nás na www.titulky.com.  ()

Galerie (1 455)

Zajímavosti (4)

  • Annie Murphy byla rozhodnuta zanechat herectví, po tom, co shořel její dům a ona tak přišla o velkou část svých finančních prostředků. Krátce na to však prošla konkurzem a získala roli Alexis. (PavelB)
  • Postava, kterou ztvárnila Catherine O'Hara (Moira Rose), často obléká černobílé pruhovaný outfit. Je to odkaz na jednu z její životních rolí ve filmu Beetlejuice (1988). (PavelB)

Související novinky

Nadějná mladá žena vyhrála ceny AACTA

Nadějná mladá žena vyhrála ceny AACTA

06.03.2021

Včera proběhl 10. ročník předávání Mezinárodních cen AACTA, které uděluje Australská akademie filmových a televizních umění. Snaží se tak ocenit význačné tvůrce a jejich díla z uplynulého roku, bez… (více)

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

21.09.2020

V poněkud komornějším duchu byly letos rozdávány prestižní televizní ceny Emmy. Kvůli opatřením nedošlo tentokrát na živé publikum a moderátor Jimmy Kimmel se tak s většinou nominovaných bavil pouze… (více)

Watchmeni vedou Emmy nominace

Watchmeni vedou Emmy nominace

28.07.2020

Televizní akademie oznámila své nominace pro 72. ročník cen Emmy. Ty se každoročně udílejí nejlepším seriálům, minisériím, televizním filmům a zábavním pořadům, přičemž jejich výběr probíhá na… (více)

Reklama

Reklama