poster

Cyberbully (TV film)

 • Česko

  Teror na síti

 • Česko

  Šikana po síti

 • Velká Británie

  Cyberbully

 • Velká Británie

  Cyber Bully

  (pracovní název)

Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 2015, 62 min

Režie:

Ben Chanan

Kamera:

Ben Moulden

Hudba:

Jon Opstad

Scénografie:

Paul Burns

Kostýmy:

Hayley Nebauer
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (129)

 • Malarkey
  ****

  Jakožto člověk, který se narodil do internetové doby, mě Cyberbully nervovalo od samotného začátku až do konce. Uznávám, že to byla trošku přeháňka s tím hackerem, ale na druhou stranu film perfektně vykonstruoval příběh, který je nejistý od začátku do konce. A výborná Maisie Williams byla, jakožto pomyslná třešnička na tom nejsyrovějším dortu pod sluncem zakrytém šikanou, naprosto výborná.(28.4.2016)

 • Superpero
  ****

  Všemocností šikanátora přehnané, ale je to dobrý apel na to, aby lidi nepřisuzovali přílišnou váhu všemožným haterům. Diskuze jsou žumpa a lidé v anonymitě umí být velice zlí. Oceňuji dobré zvraty. Fakt mě to vtáhlo.(10.4.2016)

 • LIVINGDEAD
  *

  Žádná krev, žádná vražda... jedna herečka v pokoji.....(2.10.2016)

 • tron
  **

  Vizuálne pekná, ale inak po všetkých stránkach prázdna, nesympatická, protivná a otravná titulná (anti?)hrdinka verzus ochranca obetí kyberšikany, ktorý je však na tom po psychickej stránke podobne, ako ľubovoľný masový vrah, takže sympatie nie sú ani na tejto strane. Do toho „náročná“ výprava až o jednej miestnosti, čo by samozrejme nevadilo, ale celkovo ma tento film proste nenadchol, nezaujal. Páčil sa mi realisticky otvorený koniec, ale ku koncu už ma to vyložene nebavilo a začalo to byť poriadne WTF (kto normálny uprednostní samovraždu pred fotkami na nete? Určite takí ľudia sú, ale aj tak je to WTF.). Paradoxne, film má len 62 minút, čo je úžasne málo, napriek tomu dokáže nudiť, takže dole klobúk. Iné internetové/FB/četové trilery ma bavili viac (napr. The Den alebo Odobrať z priateľov).(15.3.2017)

 • emma53
  ****

  Maisie byla výborná, přes hoďku a sama s hlasem, klobouk dolů. Tendenční podtón mě trochu rušil, ale svojí sílu Cyberbully má a já se nenudila ani moment. V sedmnácti je človíček ještě v mnoha směrech naivní, takže jsem se ani moc nedivila, že to neřešila tak, jak by to v reálu bylo jasné. Ono i dospělým to dá někdy pěknou fušku......(1.7.2015)

 • Spiker01
  ***

  Celkem zklamání. Námět je poměrně zajímavý, ale zpracování bolestivě drhne. Celý konflikt, který je samozřejmě protkaný několika zásadními twisty (ačkoliv je normálně uvažující divák uhádne dlouho předem) je poměrně zručně natočený film a díky hodinové stopáži setsakra rychle uteče. Přesto jsem se ale místy děsivě nudil a hrozně mi vadilo, jak je to celé na první signální a neskutečně ploché a vlastně hrozně hloupé. Krom teda otřepaného problému ve filmech s hackováním, lépe řečeno crackováním. Ale celé to táhne Maisie, tak to takové zlo není, jen jsem čekal silnější zážitek. PS : Koukal jsem na Filmboxu a ten český dabing je vážně opravdové zlo, které si vyloženě s teenagerskou mluvou neví rady a já jenom zíral.(21.11.2017)

 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Poněkud nedůsledná věc, která sice šikovně moralizuje a na malé ploše úspěšně drží pozornost, nicméně - SPOILER - kromě závěrečného aktu vzdoru nepřináší vůbec nic překvapivého. Varování/mravokárství, filmem prezentované, je zřejmé prakticky od začátku, jednotlivá odhalení jsou dost očekávatelná a puberťák, jehož aroganci chce Cyberbully pohlavkovat, bude nejspíš volat po doslovnějším konci. Maisie Williams není špatná herečka, vítězem se ovšem stává závěrečná víra, že opravdovost přebije všechny virtuální manýry.(21.8.2017)

 • playboxguest
  ***

  Proč mi přijde, že Cyberbully a Cybernatural kopírují tentýž scénář (kyberšikana z pohledu viníka) a koncept (celej film sledujeme de facto jen monitor hlavní postavy), jen s obměnou žánrového zařazení? Klidně bych o polovic krátila, ale i tak musím uznat, že one woman show Maisie Williams (jsem zvědavá na Last of Us) a její drámo fungují podstatně líp, než banda sebevraždících kreténů na skajpu. Tady mě i lehce zamrazilo, u Cybernatural jsem se jen nudou propadala do smíchu. Ikdyž, proč prostě neodpojila net a neudělala v kompu čistku, že? :)(30.6.2015)

 • juta
  ****

  Dobré drama, které má jednu chybičku a to je délka filmu, která mohla být o něco delší, aby jsme se mohli dozvědět, jak to celé dopadlo a nemuseli jsme si domýšlet co bylo, či nebylo. Film s ponaučením. :-)(20.7.2017)

 • *CARNIFEX*
  ***

  "Cyberbully" je v prvom rade dráma, nie horor. Čiže názor trolla v kuchárskej čapici: "Žádná krev, žádná vražda... jedna herečka v pokoji....." je rovnako objektívny, ako tvrdenia o zjavení panenky Márie v Medjugorji. Každopádne, rozhodne lepšie ako trápny "Unfriended". Toto by sa malo povinne vysielať na ZŠ ...(7.6.2017)

 • Cappuccino
  ****

  Konečne som mal možnosť vidieť Maisie hrať aj v niečom inom ako Game of Thrones a musím povedať, že dievča naozaj umí. Čo sa filmu týka, dokázal vo mne miestami vyvolať skutočne mrazivé pocity a vzhľadom na to, že v ňom prakticky vystupovala len jedna postava a príbeh sa odohrával v jednej izbe, dávam veľký palec hore.(7.7.2015)

 • kingik
  ***

  (Je)pičí existence hnusky z internetu, kterou neznámý hacker drží v šachu v jejím pokojíčku poté, co ovládl její počítač, a začne ji vydírat. Asi si hravě domyslíte, jakým způsobem ji na dálku asi tak může vydírat, že. Pokud ne, tak stěžejní je pro něj zveřejnění kompromitujících fotek, na nichž je účastnice kyberšikany nahá. Tedy celkem banální kompromitující materiál, tudíž až tak nechápu, čeho se hlavní hrdinka bála. Stačilo zavřít komp a máš po legraci, Hujere. Režisér a scenárista Ben Chanan je zřejmě otcem nějakého uhrovitého jedince, o něhož se bojí. Za tímto účelem natočil tohle instruktážní video, v němž varuje jiné uhrovité jedince, panny a doživotní panice, jak se nechovat na internetu. V zásadě z toho vyplývá, že když se vyhnete sociálním sítím, nemůže se vám nic stát. Každý hacker je na vás krátký. Z filmového hlediska jsou zde úseky, které mají napětí, je jich ale málo. Casey je nesympatická holčina, kterou nikdo litovat nemůže, to už její kamarádka Megan měla alespoň u diváka náběh na imaginární masturbaci. Maisie Williams nebyla do hlavní role vybrána zřejmě jen tak náhodně, obětí kyberšikany se (údajně) stala i ve skutečnosti, tudíž její strach byl až téměř nehraný. Nedá se prohlásit, že by film byl vyložená nuda, nebo že by vůbec neodrážel realitu, akorát má nemnoho poutavých úseků. A co hůř, je nedodělaný. Nemá žádnou pointu ohledně identity hackera a jeho schopností hacknout vše, co si zamane, zakončení má úplně neschopné. Film zkrátka v ničem neoslní. Podobné příspěvky už zde byly, např. "Odebrat z přátel", ten nebyl tolik moralizující. Na tv film je to solidně natočeno, uzavřené prostředí jedné místnosti funguje, zahrané až autenticky, námět je svěží, do jisté míry ne tolik okoukaný, natočeno v sympaticky krátké stopáži, nicméně film plyne od ničeho k ničemu a v podstatě se k ničemu šokujícímu nedobere. Jo, umřete na blbing, nikoliv na trolling, a to máte z těch internetů. 5/10(21.7.2017)

 • misterz
  ****

  Minimalistické, jednoduché, ale funkčné... Snímok krásne vystihuje kybernetické nebezpečenstvá našej modernej doby, aj s ich možnými dôsledkami. A Masie Williams? Jedným slovom fantastická, nie darmo práve táto herečka patrí v seriály Hry o tróny k mojim najobľúbenejším. Slušný nadpriemer. 80/100(18.6.2017)

 • Snorlax
  **

  To, že vás zabije meteorit při pojídání banánu v Antarktidě, je mnohem pravděpodobnější i logičtější. Maisie Williamsová však byla dobrá.(2.8.2018)

 • Vančura
  ****

  Výborná věc, která mě od začátku vtáhla do sebe, a hodně mě to bavilo. Byť se samozřejmě stále dere na mysl srovnání s o rok mladším snímkem Odebrat z přátel (který je na ČSFD podle mě nedoceněný) - a to hlavně tou formou, kdy v obou filmech sledujeme v reálném čase něčí komunikaci přes internet, včetně takových detailů, jako je rozepsání nějaké věty nebo slova, a jeho následné korekce jinou formulací (oba filmy díky tomu působí mimořádně autenticky). Hodně mě bavila Maisie Williams v hlavní roli, která to v podstatě utáhne celé sama v jedné místnosti - film navíc dost uteče i díky krátké stopáži pouhých 62 minut. Celkově si myslím, že je dobré (ne-li přímo záslužné), že vznikají takovéto filmy, které reflektují aktuální online svět dnešních teenagerů - otázka jen, zda budou ještě někoho zajímat, řekněme, třeba za takových 20 let, až bude všechno zase jinak.(1.10.2017)

 • klerik
  ***

  Celkom pozerateľné. Napriek dialógovému scenáru, je film pútavo natočený. V závere chce byť možnože viac poučný, ako by mu náležalo, ale divákovu pozornosť udrží až do konca...(8.9.2016)

 • eLeR
  ****

  Poučné. (filmová výzva - Marky91)(10.2.2017)

 • Dzeyna
  ***

  Arya v hlavní roli docela obstála. Jen škoda, že filmů na kyberšikanu je už celkem hodně.(7.6.2017)

 • BoPo
  ***

  Film vhodný pre všetkých závislých na FB, Instagrame a spol. Vaša neukojiteľná potreba všetko zo svojho nezaujímavého života zdielať sa môže jedného krásneho dňa takto labužnícky vyšperkovať. Samozrejme CSFD je výnimka, tu sú ľudia len a len kvôli filmom, tu sa nemusíte nikoho báť, har har har. Z Cyberbully je cítiť ten úmyseľ urobiť časť práce za rodičov. Obsadili jednu z momentálne najznámejších pubertiačok na svete, tým priviedli cieľovú skupinu k TV, a pokúsili sa "bezbranných" človiečikov vystrašiť jazykom, ktorému viac než dobre rozumejú. Napriek tomu celkom dosť trefný pohľad do nonstop online životov.(28.7.2015)

 • ARI50
  *

  A to ta kyberšikana vypadala tak slušně čekal jsem jak se to rozjede a nic, já bych ho poslal někam zveřejni si co chceš.(10.1.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace