Cyberbully (TV film)

Scénografie:

Paul Burns

Kostýmy:

Hayley Nebauer

Měl jsem to v hledáčku už delší dobu a přece i trochu kvůli Maisie. Přitom každým rokem tohodle tématu přibývá čím dál, tím víc. A je to logický, jelikož jak kyberšikany, tak i hackerů přibývá a je třeba tomu nějakým způsobem čelit. Tohle je taková čistě teenagerská klasika. Vzhledem k průběhu to dopadlo ještě dobře a ukázalo to tu cestu, že i k hackerům se dá otočit zády, když máš kolem sebe správný lidi. Sice nevíme, co se dělo dál, můžeme jenom domyslet, ale jedno je jasný. Hackeři cílí převážně na slabší povahy, takže nepropadejte depresím. Jako hodinovka slušná práce.(3.1.2018)

Velmi husté, velké psycho! Maisie je opravdu velký talent a hodinovku utáhne sama úplně v pohodě :-) Tohle je rozhodně překvapení roku. Jediné, co mi zážitek kazil bylo to, že jsem k prozření došel o 30 minut dříve než hlavní postava, což ovšem není nic závažného a z 100% to hazí na něco mezi 90% a 95%. Je to jednoduše bomba jednohubka, která má přidanou hodnotu v podobě toho, že po jejím skončení si můžete se spolu-divákem tak dvojnásobnou délku filmu povídat o tom, jak a proč to takhle skončilo a co se po konci mohlo stát ;-)(17.9.2015)

• KNTRFKT

Co se nápadu týče, je to určitě zajímavý. Filmy, který se odehrávaj v jedný místnosti nutně podléhaj výkonu hlavního herce a tudíž jsou dost variabilní. Tady to špatný nebylo, ale celkově ten koncept, kdy je hysterická nána vydíraná tim, že někdo odhalí její nahou fotku, kde člověk nevidí ani bradavky, může pořádně fungovat snad jedině v zemi vzniku, protože třeba u nás by tohle měl každej u prdele. Další věcí je, že tim jablkem sváru je tragédie, která má docela strohý odůvodnění a prostě tomu všemu nejde uplně věřit, nebo to brát nějak vážně. Na druhou stranu si ale dokážu představit, jak se americká teen komunita freneticky klepe a v záškubech usíná s domněnkou, že by jejich společenskej status na střední gradoval z pozice "totální píča" na "fakt totální píča" a tudíž se asi dokážou do týhle story vžít. Třeba naprosto skvěle je tohle téma zpracovaný v konceptu Black mirror ve třetí serii... BOJLER! A dovětek...docela mi vadilo, jak se to tajemno, který bylo kolem toho, kdo to vlastně píše, změnilo jen v to, že píše nějakej pičus. A víc nic. Za mě nevyužitý.(23.2.2018)

Celkem slušně odsýpající šedesátiminutovka z jedné místnosti, kde chapadla hackerství a kyberšikana, pořádně otevřela oči dospívající dívce s noťasem...Budiž, jako varovný film do škol, místo teorie, to beru. Nejsem úplně cílový divák, takže jsem koukal jen ze zvědavosti, kdy se odhodlá ten not´as konečně zavřít. Trvalo jí to hodinku, no a bylo po srandě. Průměr...(1.7.2015)

Dejte Benu Chananovi notebook s internetovým připojením sedmnáctiletou holčinu, co se nebojí internetu, a výsledkem je film Kyberšikana. Maisie je jako Casey herecky velmi přesvědčivá a po zhlédnutí Kyberšikany mám pocit, že tenhle film by mělo vidět každé dítko školou povinné (včetně jeho rodičů). Internet není bezpečné místo, kde vás nikdo nezná a vy si můžete dělat, co chcete.(24.6.2015)

• - Sama herečka Maisie Williams (Casey) byla v minulosti opravdu obětí kyberšikany. (groz122)

• - Tweet, který Casey (Maisie Williams) napsala, má více než 140 znaků, tudíž by v podobě, jak je napsán, nemohl být na twitter poslán. (Scelleton)

• - Maisie Williams (Casey) bola na fotografiách skutočne polonahá. (mivr)