Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Lietadlo vracajúce sa s členmi futbalového tímu stroskotá na opustenom ostrove. Zachráni sa iba časť posádky, s klesajúcimi zásobami jedla a pitnej vody však počet preživších klesá. Pri uvažovaní, ako sa zachrániť a ako si obstarať potravu, čoskoro všetci zistia, že pud sebazáchrany je v mysliach niektorých zakorenený tak hlboko, že sú kvôli nemu ochotní vykonať čokoľvek. Naozaj čokoľvek... (baclajean)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (21)

Prochy38 

všechny recenze uživatele

Já bych řekl, že jde o celkem povedený survival s docela sympatickým obsazením. Hromada neokoukaných obličejů, od dvou koček, přes sex symboly v chlapském podání, ale jak by jinak asi měli fotbalisti vypadat. Jako takto dobré. I milé vidět J. Remara s E. Jeníčkovou v mini roli. Psychologická hra začíná. A i když se to může zdát absurdní, ono 10 dní s minimem zásob a vody.... kdekomu může hrábnout v hlavě. Ale nikdo nedokáže říct, jak by sám v takové situaci fungoval. Na pokraji života a smrti. Mně se to hooodně líbilo. Suprově zahrané. Možná to chtělo malinko víc do hloubky jednotlivých charakterů, ale nevadí, víc jsme se soustředili na akci jako takovou a mně to sedlo... ()

Hapretor 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem vlastně příběh jako ve filmu "Přežít", ale na sluníčku a pláži ... místo toho jsem koukal na vyběhané, našampónované, namachrované a úplně debilní "teen" osoby ... pokud by se nějaká skupinka ve snaze přežít na pustém ostrově opravdu chovala takto, tak by nejspíš nepřežil nikdo a jen bych jim to i přál ... byli mi nesympatičtí všichni už od začátku ... a pak mě tou debilitou tak nudili, že jsem u toho málem usnul ... by mě zajímalo, jak by se v takové situaci zachoval pan scénárista ... když si to představuje třeba takto ... úplně jak z dementama ... proseděná nuda ... ()

Reklama

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Fotbalisti žuchnou s letadlem u neobydleného ostrova. Nemají co jíst, nemají co pít, ale nejvíc povyku je, když mají kde smočit nebo když jim moře vyplaví kopačáky. No prostě fotbalisti. Pak jim pomalu, ale jistě konečně dojde, že maj teda asi docela problém a začnou se chovat jako zvířata... to vše v rozmezí 10 dní lol. Tupej film, s tupejma postavama, tupým nevěrohodným dějem a tupým uspěchaným koncem. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Ocitli se v ráji, ale byli v háji. Hned zkraje je záhodno upozornit, že tvůrci se zřejmě nechali velmi volně inspirovat služebně starší drámou "Přežít". Havárie letadla a sportovní tým představují styčné body. A hory vystřídal neznámý ostrov. Ale pojetí se záhy liší. Zatímco ragbisté spolu vzorně v Andách spolupracovali, sem tam své kamarády pojídali, fotbalisté nemají vůbec ustálené mravy, chovají se prasácky a podrážejí se jak můžou. Divák tedy čeká, komu z přeživších hrábne nejdřív, nebo kdo si bude chtít zásoby, pěkné holky a nevím, co ještě, urvat pro sebe. Není komu fandit. Herecká omladina byla záměrně vybrána tak, aby na diváka působila maximálně nesympaticky, a to i ve chvílích, kdy se někdo chtěl chovat spravedlivě, rozumně, hrdinsky, nebo jakkoliv kladně. A to je plus filmu. Ano, rozbíjení spolupráce sportovního týmu, který na hřišti vždy táhl za jeden provaz, bylo podáno bez skrupulí. Smysl pro fair play byl krásně potlačen. Dalším plusem byl casting. Maníci správní nesympové, dvě holčiny rajcovní, divákům musí dvojka Jessica Lowndes a Leore Hayon imponovat. Erotické scény s nimi jsou slabé, ale jsem za ně rád, neboť jim výslovně doporučuji, aby se příště plazily jen a pouze po mně. Pro českého diváka je raritou, že se ve filmu objeví "Vendulka utěšitelka" Eva Jeníčková, která zde má za manžela trenéra týmu Jamese Remara. Oba se však zdrží jen na mžik, než zahynou. Nejméně propracovaný byl na filmu scénář. Nejde jen o to, že možnost nezmapovaného ostrova je v současnosti takřka vyloučena, hůře se i věří, že na ostrově není žádná fauna, tedy možnost obživy, až na výskyt bobulí, které kdosi naznal jedovatými, postavy se často chovají divně, což ne vždy se dalo přisuzovat stresové situaci a provázejí je i divná úmrtí, jedna z holek se neuměla rozhodnout, který muž je pro ni a pro její vagínu ten pravý, hygiena byla tabu, přesto všichni vypadali ok atd. Ani režie nebyla úplně prvotřídní. Debutující Shyam Madiraju se sice snažil být originální, ale současně se mu povedlo z filmu udělat něco, co osciluje mezi "Přežít, "Modrou lagunou" a "Trosečníkem", přičemž místy je film protkán příjemně drastickými scénami a má větší spád, než všechny mnou jmenované filmy. Emočně je film trochu plochý, ale řada scén je fakt povedených. Nate Parker, který si zahrál ve filmu černouška Slima, je také autorem námětu a spolu se známým režisérem a producentem Jaume Colletem-Serrou si řekli, že splatí dluh žánru a to tím, že namísto jednotlivce vrhnou na opuštěný ostrov početnou skupinku trosečníků, kteří v rámci přežití používají unfair postupy a taktiky a neštítí se ničeho, co by jim pomohlo přežít. Kdyby vás ale na filmu vůbec nic nezaujalo, třeba ani malebnost ostrova, příjemná kamera, či technicky vyšperkovaná zvuková stopa, můžete čumět Jessice Lowndes na prsa, zadek a obdivovat její perfektní vlasový styling. Trosečníkům zdar! 70% ()

castor 

všechny recenze uživatele

Sexy dobrodružství šlehnuté pořádnou dávkou napětí a nečekaných zvratů? Nečekejte! Na hřišti se poplácávali po zádech, tady brzy neznají bratra. Návrat fotbalového týmu letadlem se mění v drama o základních instinktech a touze přežít. Respektive by se jím rádo stalo. Jenže stavět na nijakých základech se moc nedá. Všechno je uspěchané, z přátel se stávají neomalená hovádka jen po pár dnech, přesto tvůrci s ničím zajímavým nepřijdou. Namísto vykreslení osudů zbídačených trosečníků tady máme marný pokus o psychologické drama, u kterého jen můžeme přemýšlet, kdo se choval víc absurdně: tvůrci nebo postavy na plátně? ()

Galerie (22)

Zajímavosti (2)

  • Prevažná časť natáčania prebiehala na ostrovoch v Malajzii. (MikaelSVK)
  • Na konci filmu, po jednom z větších vlnobití, lze pozorovat, jak voda na pláži změní nápis z klád ze slova HELP (=pomoc) na HELL (=peklo). (Prochy38)

Reklama

Reklama