Zpívej

• Austrálie

• Kanada

Chantez

Animovaný / Muzikál / Komedie / Rodinný

USA / Japonsko, 2016, 108 min (SE: 114 min)

• dee.n

Jak já trpím u filmů s tak nevyužitým potenciálem. Mohlo to být tak suprové, ale nedopadlo to podle mých představ. Někdy až trapně infantilní vtípky, jenom proto, aby si na své přišly opravdu všechny generace. Jedna z nejhorších potrhlých a pro mne nesnesitelných postav, co znám - sekretářka chameleonka. Od songů jsem taky čekala více, i když byly tahouny celého filmu. A také celkově, filmy, ve kterých se pokazí vše, co jen jde,( viz. potopa divadla atd.atd.) nejsou moje hobby. Pár světlých momentů by se určitě taky našlo, ať jen nekritizuji, ale pořád z filmu přetrvává spíše hořká pachuť. Tak snad nebude dvojka.(10.4.2017)

Neviem preco zvolili tak infantilnu animaciu, lebo uprimne trochu som sa z obrazkov bal, ci to nebude cisto detska zalezitost. Ale hodnotenia to malo dobre, a musim povedat, ze to je fakt cool a zabavne. Samozrejme je to len oddychova jednohubka, vela prevratnych vtipov alebo napadov tam neni, ale oplati sa to videt. [#53/2016](31.12.2016)

Kdyby z toho udělali parodii na různé pěvecké soutěže, kde většinou úchylní interpreti předstupují před úchylné publikum, mohla z toho být sranda. Jenomže film nabízí pouze další z variant na téma: Přes překážky ke hvězdám. Je to čirý průměr, s jediným světlejším bodem – slušnou parodií na Normu Desmond ze Sunset Blvd./31. 8. 17./(31.8.2017)

Nejsem fanda těchto pěveckých estrád. A pokud si někdo myslel že mě vezmou za srdce zpívající slonice, dikobraz, myš anebo prasata, tak se solidně spletl. O dospělácký animák se určitě nejedná. Pro děti to také moc není. Vlastně bych ocenil, kdyby pokračování nevzniklo. Podobné filmy na zakázku určitě nebrat. 50%(13.3.2017)

Tentokráte tu máme animák o zpívání, resp. o pěvecké soutěži. Myslím, že to je zajímavý nápad a u tohoto animáku je cílem se předevšim bavit, což funguje. Chválím výběr písní, většina se mi líbila. A dokonce si dovolím říci, že toho zpívání tam mohlo být ještě více, i přesto, že i tak je ho tam dostatečně.(17.4.2018)

• - Stalo se poprvé, že studio Illimination vypustilo v jeden rok dva filmy. Jednalo se o tento a film Tajný život mazlíčků (2016), který měl premiéru 5 měsíců před filmem Zpívej.  (MessiM)

• - Během závěrečné show Mike zpívá píseň „My Way", v originálním znění od swingové legendy Franka Sinatry. Ve skutečnosti je herec Seth MacFarlane známy svým přesvědčivým ztvárňováním Sinatrových písní a napodobováním jeho hlasu. (Endavour)

• - Film je věnován Igorovi Khaitovi, producentovi, který v 52 letech zemřel na nádorové onemocnění slinivky břišní během natáčení filmu. (Endavour)