Zpívej

Chantez

Animovaný / Muzikál / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 110 min

• dee.n

Jak já trpím u filmů s tak nevyužitým potenciálem. Mohlo to být tak suprové, ale nedopadlo to podle mých představ. Někdy až trapně infantilní vtípky, jenom proto, aby si na své přišly opravdu všechny generace. Jedna z nejhorších potrhlých a pro mne nesnesitelných postav, co znám - sekretářka chameleonka. Od songů jsem taky čekala více, i když byly tahouny celého filmu. A také celkově, filmy, ve kterých se pokazí vše, co jen jde,( viz. potopa divadla atd.atd.) nejsou moje hobby. Pár světlých momentů by se určitě taky našlo, ať jen nekritizuji, ale pořád z filmu přetrvává spíše hořká pachuť. Tak snad nebude dvojka.(10.4.2017)

Trailer se mě pokusil trochu odradit, avšak stejně jsem ty necelé dvě hodiny před plátnem absolvoval a ve finále jsem ani nelitoval. Nakonec se z toho vyklubala poměrně dávatelná podívaná, která utekla vcelku rychle, avšak chvíli jsem si možná raději přál sledovat v originálním znění, hlavně kvůli dabingu Libora Boučka, jehož hlas mě po zpackání české verze Deadpoola začíná slušně iritovat a zároveň přidává na otravnosti hlavnímu koalímu hrdinovi, jehož animovanému ztvárnění většinou chybí jakákoli roztomilost, ale hlavně, jeho charakter je slušně nepříjemný, na někoho, komu máme celý film fandit, aby se dostal z problémů, které se na něj nahrnuly. Hlavní hrdina je totiž zadlužený, necitlivý, apatický, sobecký panďulák, a pokud se na konci filmu skutečně napravil, tak nějak to divákovi vůbec nepřijde. Pokud bychom však Bustera Moona s hlasem Libora Boučka vystřihli, Zpívej je svižná, místy docela vtipná a párkrát i jakžtakž emotivní podivaná, na kterou se dobře dívá a mladší publikum, pro než je animák určen, si ho jistě oblíbí. Navíc má studio Illlumination letos velice produktivní rok a po úspěšném startu s Padouchem a Mimoni a výdělečném Tajném životu mazlíčků si podle tržeb zřejmě minimálně jedno pokračování zajistil i tento příjemný animovaný muzikál.(9.2.2017)

Po úvodnej muzikálovej scéne som mal trochu obavu, že to asi nebude pre mňa a už vôbec nie pre 4-ročného syna, s ktorým som bol v kine. Pôvodná skepsa však rýchlo vyprchala a na plátne ma čakalo príjemné prekvapenie. Film pekne odsýpa a aj keď v podstate ničím neprekvapí, dohromady dáva milú zmes. Záverečné finále je peknou bodkou.(24.1.2017)

Jestli mě něco v poslední době hodně bavilo tak je to tento animák - Sing. Po dlouhý době jsem se zasmála, pobavila, uvědomila si zase pár věci ale hlavně viděla originál s titulky takže Matthew McConaughey, Scarlett Johansson, Reese Witherspoon jsem slyšela v plné kráse mluvit i zpívat. Je to vlastně klasický rodinný melodrama, kdy to dobro zvítězí nad zlem a neštěstím. Hodně moc mě baví detaily, které když jsou dobře udělaný povětšinou vytvoří úspešnou a dobrou věc. Takže animátorské ztvárnění nepřijemný ženský z banky, jako lama v kožených hadrech, světově proslulá a hvězdná operní pěvkyně (černoška hlasem i gesty) jako černá ovce, největší punkerka a rokerka Ash jako dikobraz a nebo hlavní představitel koaly Buster Moon, kterýmu to pálí především v tom jak se uživit, jak přežít a hlavně jak dál žít svůj sen. Což je přinejmenším vtipný, protože jak je známo, koala má jeden z nejmenších mozků. Veškeré lidské grimasy, chování, charaktery byly brilantně přeneseny do zvířecích postav a celýmu filmu to dávalo tu správnou štávu. Za mě 5 hvězd pač jsem se přistihla, jak mě to celý dojalo ale hlavně ani jednou za těch 110minut jsem se nepřistihla, že bych se nudilá já nebo moje dítě. Takže hurá do toho!(17.6.2017)

Překvapivě povedený animák z prostředí ala Talent. Mnoho zvířecích postaviček, která každá prochází svým osudem, účinkováním v pěvecké soutěži. Hlavní příběh je velmi jednoduchý, ale při slepení příběhu každé z postaviček to dohromady pestrá a zábavná podívaná. Na plátně se neustále něco děje, nikdy člověk nemá čas se nudit a zpívaní, show v podaní sympatických zvířátek je fajn. Některé vtípky a závěrečné scény byly vyloženě pro nejmenší, ale dalo se to překousnout. Animace nemůže konkurovat Disney, ale celkově Zpívej patří k těm lepším letošním animákům......7/10(22.12.2016)

• - Nadabování postavy Ash pro snímek Zpívej byl vůbec prvním daberským počinem Ewy Farne. Rovněž se jedná i o vůbec první snímek, u něhož tato herečka nadabovala postavu jak pro českou, tak i pro polskou verzi. (P. J. D.)

• - Čtyři synové režiséra Gartha Jenningse v originálním znění nadabovali některá Rositina selátka. (Endavour)

• - Vtipná písnička, kterou během castingu zpívají červené pandy, je „Kira Kira Killer" od Kyary Pamyu Pamyu. (Endavour)