Zpívej

• Kanada

Chantez

Animovaný / Muzikál / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 110 min

Jak na nový filmový rok, tak po celý rok? Říkal jsem si, že jít na dabovaný film asi nebude ta správná volba. Opak se stal pravdou. Bouček s Farnou se dokázali (a dodávám s přehledem) přiblížit originální verzi. Film nabídl slušnou jízdu ve světě hudebního šoubyznysu. Kulisa L.A. byla rovněž výborná.Ať už jste fanoušek rocku (dikobraz byl prostě boží!), fajnšmekr Sinatrových songů nebo příznivec pop hudby, každý si zde přijde na své. Film nenabídl žádná hluchá místa a dokonale pobavil. Z kina jsem odcházel s maximální spokojeností. Uděluji 91%.(5.1.2017)

Nenáročná, nenásilná, a pro děti naprosto neškodná oddechovka, kde si mezi hlavními postavami vybereme svého oblíbence i my ze starší generace. Líbí se mi, že jsou hlavní postavy celkem životné, řeší reálné problémy, např. uštvaná matka v téměř vyhořelém partnerství, teenager z problematického rodinného prostředí, láskou zklamaná dívka, děvče bojující s nadměrným studem a egocentrik. Nejblíže mému srdci jsou Rosita ♡ a Johnny ♡. A nakonec me napadlo, ze jedina vec, ktera by se dala filmu vytknout je to, ze se veze na vlne komerce. Neni na tom vubec nic spatneho, protoze mit zpev jako konicek je obohacujici, prinosne a hlavne zabavne. Tak proc nedat mladym lidem moznost vyzkouset si talentove pevecke souteze typu "Hlas".(9.8.2017)

Nadľahčený pohľad do zákulisí talentových šou je tu v celku vtipne vyoobrazený spolu so schopnosťou situačných gagov, ktoré v drvivej väčšine nahrádzajú naratívne rozprávanie. Samozrejme, nejedná sa o žiadne priekopnícke techniky, ale musím uznať, že v tomto prípade dokáže film osloviť nie len typizovaného diváka, ale širšie publikum a väčšina čísiel sa rozpína do lineárneho deja a nekazí mu inak jeho "coolový" imidž.(12.9.2017)

Veskrze neškodná záležitost ze stejného univerza, jako bylo Zootropolis. Příběh je hodný animovaného filmu pro děti, tzn. blboučký a předvídatelný s trochou vtípků, animaci už dnes snad nikdo ani nehodnotí, takže dobrý. Pro někoho jsou přidanou hodnotou písničky, takže vyšší hodnocení chápu, nicméně s mými 100kg mě na vařené nudli nikdo neutáhne, takže nekompromisní 3*.(11.4.2017)

Špatné to nebylo. Příjemné postavy (navíc v originále perfektně ztvárněné), skvělé písničky a celkem slušná animace. Bohužel mě moc neberou podobné pěvecké soutěže či taneční soutěže. Ani příběhy jednotlivých hrdinů mě nijak neuchvátily. Zkrátka a dobře nejsem cílená skupina, ale na podívání proč ne?!(14.3.2017)

• - Vtipná písnička, kterou během castingu zpívají červené pandy, je „Kira Kira Killer" od Kyary Pamyu Pamyu. (Endavour)

• - S dĺžkou 110 minút doposiaľ najdlhší film produkčnej spoločnosti Illumination Entertainment, zároveň prvý bez ľudských postáv. (beso74)

• - Čtyři synové režiséra Gartha Jenningse v originálním znění nadabovali některá Rositina selátka. (Endavour)