Kameny bolesti

From the Land of the Moon

Kamene bolesti

Drama / Romantický

Francie, 2016, 116 min

Film o nenaplněné lásce? Ani bych neřekla. Většinu života se hrdinka tvrdošíjně a poněkud sobecky honí za bludy, sny, chimérou, pudy a hlavně za muži, kteří si její lásku nezaslouží, žije nereálnou či spíše nerealizovatelnou vášní,zatímco manžela si neváží a nechtěně mu ubližuje. To vše proto aby nakonec zjistila: kde je pravá hodnota a o čem je skutečný vztah. Spolehnout se na partnera a mít si ho pro co vážit, najít druha, který má pochopení pro nedostatky protějšku, zbytečně nevyčítá a toleruje něčí mimózní úlety, to se každému člověku nepovede. Nechte se překvapit: zda alespoň na konci filmu hrdinka docení manželovi hodnoty a začne se na něho jinak dívat, zda se konečně začne zajímat o toho, kdo o ni tak dlouho a rozumně pečoval a zda se v ní objeví hlubší cit, nezaložený primárně na sexuální přitažlivosti.- "Proč si mi nic neřekl?", řekne při procitnutí z bludů, které jí chránily, těšily a bohužel pak i ubližovaly zároveň. "Chtěl jsem, aby si zůstala živá." (Pacientka měla sebevražedné sklony a byla citově hodně křehká).(8.12.2016)

Nebylo to špatný, Marion Cotillard byla jako ostatně asi jako vždy skvělá, ale nějak do kolen mě to neposlalo. Už podle anotace jsem čekal větší psychárnu. A ono to místo toho bylo docela táhlé. V průběhu filmu jsem se asi 2x nebo 3x trochu "ztratil" v čase, při pobytu v léčebně je jaro nebo léto, najednou střih, padá sníh, opět střih a opět máme léto, zvláštní. Trochu to u mě kleslo na hodnocení ve chvíli, kdy se ukázalo, že něco byly halucinace (prázdná fotografie, manžel, který se v noci vrátil...??), tohle já nějak moc nemusím. Ale jak už jsem zmínil, Sledovat Marion prakticky v jakémkoliv filmu je lahůdka. Mnohé zchránila právě ona. Velmi slušné tři *.(20.3.2018)

Pekne, jemne, hlboke - a smutne. 4*(8.2.2018)

Dýchavičně pár minut po začátku jsme dorazili, ale hned z první scény, kterou jsme stihli, bylo patrné, že hlavní hrdince trochu šiší v šiši. Venkov, samota, nuda, rozhárané nitro a je z toho najednou pocit, že jedině ta pravá nehynoucí láska ji může zachránit. To známe. Sňatek z rozumu a pak se to odvíjelo dál a začalo mě to vtahovat. Rozuzlení zajímavé, dobré, překvapivé a díky vysvětlení od A. jsem to i pochopil. Je to zvláštní film, dovedně namíchaná tematická směska. Marion Cotillard jako vždy skvělá a Àlex Brendemühl jako Španěl s tak velkým nadhledem, trpělivostí, pokorou a láskou – jeden z filmů, o kterých člověk přemýšlí až po jejich skončení a které více vtahují ne při samotném sledování, ale až po něm. [80%; 2016-12-15 Kino 35 Francouzský institut](16.12.2016)

Viem, že v živote to takto nefunguje, ale pre mňa, čo som vyrástla na Búrlivých výšinách, je to po dlhšom čase taký malý filmový zázrak. Bez pátosu a zbytočných rečí si to s Marion odtrpíme až do /neprezradím akého/ konca. Moc potešilo.(2.1.2017)

Povedený příběh se zcela nečekanou závěrečnou zápletkou, která pak filmu dodává úplně jiný, hlubší rozměr a nechává hodně k přemýšlení. Vyzdvihuji především herecký výkon Josého, který s minimem slov skvěle vyjadřuje své pocity.(12.4.2017)

Slušne zrežírovaná, aj keď námetovo priemerná romantická dráma, u ktorej čakáte jednoznačný priebeh a dostanete prekvapenie v závere filmu. Dovtedy je to ale len priemerný film. Hviezdička navyše za vynikajúcu Marion. Mne osobne sa ten film celkom páčil. 65 %(3.6.2018)

• hrdygay

jebacka marion cotillard bola vo filme uplne naha, vyhonil som si, inak film nezaujimavy, bol o milostnom trojuholniku, gabrielle (marion cotillard) mala muza joseho, po bolestiach oblickovych kamenov isla na liecenie, tam sa zalubila do zranena vojaka andreho, andremu pri milostnej scene s gabriellou bolo vidiet vtaka 3/10(27.6.2018)

Konečně zase jednou film podle kvalitního scénáře. Víc tu řekne obraz než slova. Určitě se vyplatí vidět v kině na velkém plátně. Potěšil.(17.2.2017)

Dobrý film, predovšetkým vďaka Marion. Čaká ju skvelá herecká budúcnosť.(22.12.2016)

Nadhera neuveritelne predvedenie :D(6.9.2017)

1 2 následující >>