Animovaný / Akční

USA, 2015, 77 min

Jay Oliva

Předloha:

Grant Morrison (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Peter Tomasi (komiks)

J.M. DeMatteis

Nech si hovorí kto chce čo chce, ja tieto Olivové animáky môžem. A to mi Olivy nechutia. Celkom slušný príbeh, ale predovšetkým (a ako je u Jaya Olivu zvykom) opäť vynikajúca akčná stránka. Síce už natočil lepšie veci a dalo by sa do toho prepchať viac emócii v závere, ale v celku je to ďalšia fajn akčná Batmanofka, aj keď Batmana sme videli už v lepšom svetle. 80% - 4*(18.4.2015)

Animácia skvelá, drsnosť tiež, ale jednoducho dieťa proti dospelému, nech je sebelepšie a to nevravím, proti komu vlastne bojuje, to jednoducho nejde, nedá sa to. Ale bolo to dobré, fakt. Záporák skvelý aj keď to mohli otočiť a so záchrancu sa mohla stať obeť a z obete záchranca, potom by som dal plný počet.(17.8.2015)

Ničím extra nevybočující z řady dobrých DC animáků, kterých připravují, na rozdíl od Marvelu, dostatek. Animace sice nic extra ale dostačující a příběh takové obstojný a jelikož nejsem dostatečně obeznámen z batmanovskou komiksovou mytologií, rád uvidím nového záporáka. Celkově lehký nadprůměr a dobrá oddychovka na večer...70%(9.1.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby za predaj Blu-ray v USA $1,897,029 //počet predaných kusov 110,991Tržby za predaj DVD v USA $890,801 //počet predaných kusov 62,269║ veru opäť dosť drsné a až psycho hlavne na začiatku, tieto novodobé animáky už veru moc pre decká nie sú vhodné čím rozsah vhodného publika sa zužuje, kde sú tie časy keď ako malí frkani mohli pozerávať v TV seriály ako Batman, Spider-man, Transformers,.... dávno preč, rovnako ako v hraných komiksových seriáloch(Arrow, Daredevil) sa dosť pritvrdilo tak aj dnešné animované filmy-seriály už moc pohody uvoľnenosti hravosti neprinesú, veru stále viac sa len a len pritvrdzuje, čo je škoda, na druhú stranu ale príbehovo tento diel je jeden z tých najlepších, má dobrý dramatický oblúk, akciu a výbornú animáciu /80%/(23.5.2015)

Príbehovo veľmi riedke pokračovanie Son of Batman, ktoré by najlepšie fungovalo ako tretie dejstvo jednotky. Rozoberá to isté čo predošlý film (pomsta vs. spravodlivosť, rešpekt k autoritám), len je to obohatené o dejovú líniu s kultom, ktorá je inak úplne prostučká a iba sa vezie na súčasnom trende konšpirácii, bez toho aby pridala niečo viac, ako je štandard. Takže nedočkáme sa žiadnej hlbšej mytológie, či histórie kultu. No to možno v pokračovaní, ktoré ale dúfam, že už žiadne nebude a radšej sa dočkáme iných príbehov, lebo Damien je dosť otravná postava.(17.4.2015)