Animovaný / Akční

USA, 2015, 77 min

Jay Oliva

Předloha:

Grant Morrison (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Peter Tomasi (komiks)

J.M. DeMatteis

Animácia skvelá, drsnosť tiež, ale jednoducho dieťa proti dospelému, nech je sebelepšie a to nevravím, proti komu vlastne bojuje, to jednoducho nejde, nedá sa to. Ale bolo to dobré, fakt. Záporák skvelý aj keď to mohli otočiť a so záchrancu sa mohla stať obeť a z obete záchranca, potom by som dal plný počet.(17.8.2015)

• kaylin

Nic převratného, prostě klasika v žánru. Celkem hnusná animace, která někdy opravdu bije do očí, ale na druhou stranu se musí nechat, že je to akční jako blázen a pořád se něco děje. Komiksová mytologie se tu snaží být v městnána do poměrně krátkého filmu, což se tak úplně nedaří, ale ono je to jedno, stejně jde primárně o tu akci.(10.4.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby za predaj Blu-ray v USA $1,897,029 //počet predaných kusov 110,991Tržby za predaj DVD v USA $890,801 //počet predaných kusov 62,269║ veru opäť dosť drsné a až psycho hlavne na začiatku, tieto novodobé animáky už veru moc pre decká nie sú vhodné čím rozsah vhodného publika sa zužuje, kde sú tie časy keď ako malí frkani mohli pozerávať v TV seriály ako Batman, Spider-man, Transformers,.... dávno preč, rovnako ako v hraných komiksových seriáloch(Arrow, Daredevil) sa dosť pritvrdilo tak aj dnešné animované filmy-seriály už moc pohody uvoľnenosti hravosti neprinesú, veru stále viac sa len a len pritvrdzuje, čo je škoda, na druhú stranu ale príbehovo tento diel je jeden z tých najlepších, má dobrý dramatický oblúk, akciu a výbornú animáciu /80%/(23.5.2015)

Zajímavý mix pokračování Morrisonova runu a The New 52. Není to špatný animák, ale je mi jasné, že ortodoxní čtenáři radost nemají mít proč, protože změn bylo provedeno příliš. Nicméně pro nás ostatní je to zajímavá připomínka toho, jak důležitý byl Talon a Sovičky. Já si víc čtu ve Wondie a v příbězích Supa, takže jejich animáky sleduji pod zevrubnějším drobnohledem. A pokud je v hlavní roli Damian, tak bych všechny jeho scény samozřejmě nejradši skipla. Mám celkově raději dospělejší postavy.(8.2.2016)

Na vyprávěcí linii Batman a jeho spratek z filmu Batmanův syn byly tentokrát naroubovány motivy ze Sovího města a Sovího tribunálu Scotta Snydera. Inu, proč ne, hlavně když závěr dává naději, že se tohohle Robina na nějakou dobu zbavíme. Ačkoli komiksová předloha se Sovami je solidní psycho, nejpůsobivější byl ten začátek se šíleným Schottem a jeho "dětmi".(30.6.2015)

• - Citovaný film podle Dickense je Oliver Twist (1948). (NinadeL)

• - Troy Baker (v tomto filmu dabér Owl Lieutenanta) namluvil Batmana, jenž je hlavním hrdinou tohoto filmu, ve známé videohře „Batman: The Telltale Series“ (2016) a také v jejím pokračování „Batman: The Enemy Within (2017)“. (slipknotfan)

• - První filmové cameo Batwoman Kate Kane. Tato postava bude ve větší roli pokračovat v Batman: Bad Blood (2016). (NinadeL)