Liga spravedlivých: Bohové & monstra

Animovaný / Akční

USA, 2015, 73 min

Sam Liu

Předloha:

Bob Kane (komiks), William Moulton Marston (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), John Ostrander (komiks), Neal Adams (komiks), Jack Kirby (komiks), Gardner Fox (komiks), Bill Finger (komiks), Bruce W. Timm (komiks), John Byrne (komiks)

Alan Burnett

No už mám dost alternativních vesmírů a paralelních odrůd Ligy spravedlivých. Ono mi bohatě stačí, že se v seriálech a ve všech filmech objevují alternativní verze JLA v rolích padouchů a teď tu máme ještě celej film pouze s alternativní verzí. Prvních 15 minut jsem si říkal "Ok, takže tohle jsou padouši, za chvíli sem vrazí skutečná Liga a daj jim na prdel." Ale ono houby!! Já si myslel, i podle chování těcho postav, že to jsou padouši !!! Tak kde to jsme? Fakt se mi film nelíbil, postavy mi jsou nesympatické, děj byl béčkový a vůbec nemám pocit, že bych shlédl nový JLA film.(27.8.2015)

Po nezáživných posledních Batmanech je tahle alternativní Liga spravedlnosti velice osvěžující. Není to sice dokonalé (osobně se mi víc líbil Trůn Atlantidy), ale je to příjemná oddychovka se skvělou animací. Svět, který načrtly už úvodní kraťasy je rozhodně zajímavé a hodně převrácený (Darkseid). Za zmínku rozhodně stojí hlavní trojice, která je o dost složitější než většinou, což je jen dobře. Akce je pak také více než ucházející. Možná bych zapracoval na hudbě, jelikož o 20 minutách si nejsem schopný vybavit žádnou melodii. 75 %(17.7.2015)

Tak v Bozích & monstrech se potkáváme s opravdu důkladně alternativní verzí Justice League: drsným Supermanem (jehož biologickým otcem byl generál Zod a vychovali ho mexičtí imigranti), krvesajným upírem Batmanem a Wonder Woman s kouzelným mečem. A překvapivě mne jejich pátrání, kdo je falešně obvinil a chce se jich zbavit, bavilo o něco více než v jiných případech restartů / reimaginací / paralelních světů / atp. Snad pro ten dospělejší ráz, kdy krev viditelně stříká a lidé nenávratně umírají. Také mne potěšil takový detail, že před finální bitkou došlo k evakuaci Metropolis, takže při následném plošném ničení budov jsem si nepředstavoval ty tisíce nevyhnutelných obětí v jejich útrobách. :-)(2.11.2015)

Další DC animák mám za sebou a se sebou si taky přináším otázku co se to s tím DCčkem poslední dobou děje ? Po velice průměrném až skoro podprůměrném Trůnu Atlantidy po docela dobře zvladnutém Batman vs Robin,který ale taky nebyl nic moc v porovnání s tím nejlepším od DC až po zase lepší průměr - Liga spravedlivých: Bohové a Monstra. DC má tento rok hodně slabé animáky a to jsem se těšil. Příští rok to snad bude lepší.K filmu - Ze začátku byla nová liga docela zajímavá,ale neměla vůbec dostačující děj a pořádné záporaky. Batman měl nejzajímavější příběh. Wonder Woman hodně slabý a Superman tak průměr a to jenom díky jeho otci generálu Zodovi.Hodnocení:67%.(2.8.2015)

Je dobře, že tvůrci přitlačili trochu víc na pilu oproti předchozím animákům. Hodně brutality, mrtvol a scén, při kterých mnohdy i trochu mrazí - zakousnutej zmenšenej poník, spálený kostry otce a syna, masakr na svatbě (skoro jak z nějaké siciliánské gangsterky) atd. Prostě paráda. Líbilo se mi i nové pojetí Justice League - Superman (syn generála Zoda), Batman (Upír) a Wonder Woman (válečnice z planety New Genesis) ... nicméně jinak pojaté jsou i další známé postavy (Mr. Freeze, Atom, Cyborg), kteří se objeví bez svých alter eg a třeba Lex Luthor, který je pouhým vědcem, který se zajímá pouze o vědomosti o vesmíru. Paráda.(26.7.2015)

• - Batman zde podle svých slov: "zabíjí pouze zločince", přičemž jeho postavu namluvil Michael C. Hall, jenž se proslavil jako představitel Dextera Morgana sériového vraha, který zabíjí pouze sériové vrahy v seriálu Dexter (od r. 2006). (Caszidy)