Liga spravedlivých: Bohové & monstra

Animovaný / Akční

USA, 2015, 73 min

Sam Liu

Předloha:

Bob Kane (komiks), William Moulton Marston (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), John Ostrander (komiks), Neal Adams (komiks), Jack Kirby (komiks), Gardner Fox (komiks), Bill Finger (komiks), Bruce W. Timm (komiks), John Byrne (komiks)

Alan Burnett

Zaujímavé spracovanie Supermana, ktorého otcom nie je Jor-El, ale samotný Zod. Všade je krv a brutalita, Batman ako skutočný upír vyciciava ľudí o 106, len Wonder woman má na mňa príliš debilný kostým. Keďže mi vždy vadila absencia krvi a zabíjania v komixoch (Niekde Superman pri tom ničení mrakodrapov proste musí niekedy zraniť, či zabiť nevinných... o Batmanovi ani nehovoriac, chlapa proste nemôžete päsťou zraziť k zemi a čakať, že tam ostane ležať do príchodu polície.) ostal som spokojný, až na nejaké chyby v deji to bola zaujímavá alternatíva.(7.9.2015)

Na imdb 7.1, tady tak málo. Ze začátku jsem se pěkně dlouho rozkoukával, jelikož v tom paralelním vesmíru je samozřejmě všecko jinak a jména mě mátla. Ale jakmile jsem si zvykl kdo kým je, tak jsem se začal velice dobře bavit, čemuž napomáhá skvělá, nekompromisně erková, tedy brutální, akce a pak také fakt, že Superman je tady děsně cool, stejně jako Wonder Woman a Michael C. Hall coby Vampire Batman (a malinko Batman Beyond) je nepopsatelný. PS : Koukáme na nové postavy, které leckdy i zastíní klasické verze (Superman), ale slyšet jména jako Stone, Steve Trevor nebo Ray Palmer jednoduše potěší.(23.8.2017)

Neveril jsem, ze by to mohlo byt tak dobre, ale byl jsem fakt prekvapen. Jedine, co bych vytknul a reknu to hned zezacatku, je grafika, ktera by mohla byt mozna bohatejsi, ale je to vec vkusu. Vsechno ostatni je ale super. Opet jsem si rikal..."elseworlds" boze, zase alternativni verze me oblibene klasiky...a panejo, podobne jako perfektni "Flashpoint Paradox" (2013) me vyvedl z omylu, tak i tento novy film. Prijde mi, ze v DC musi tyto alternativy milovat. Pokazde to hlavne scenaristum jaksi uvolni ruce a napisi pribeh, ktery ma nejen hlavu a patu, ale je i velmi dobre vypraven (podobne jako hrane filmy), vkusne doplnen flashbacky z minulosti a hlavne je napinavy, protoze divak dlouho nevi, kdo je vlastne ten padouch. K tomu celkem vtipne verze klasickych charakteru. Superman jako syn zleho Zoda, upir Batman, Wonder Woman ktera si bere Darkseidova syna, Lex "Stephen Hawking" Luthor a dokonce zde divak najde inspiraci i v "Terminator 2: Judgment Day" :)) Nerikam, ze bych tohle musel mit furt, prece jen zazita klasika, kde clovek vi, na co se muze tesit, jak se chova ten nebo onen superhrdina, je o neco lepsi. Ale za sebe rikam, ze obcas mi tohleto "vykolejeni z konzervativnich vod" prijde vhod. Obzvlast pokud k tomu vymysli takovy zajimavy pribeh a zapletku...(31.7.2015)

Zaver z mojho pohladu ubera na pozitivnom zazitku z prvej polovice. Ta priniesla nieco nove - novy pohlad na znamych hrdinov, ich nove "origin stories" a kopec narazok na zname postavy z "mainstream DC univerza". Deus ex machina riesenia niektorych situacii a pomerne slaba (aj ked znacne brutalna, na takyto typ filmu) akcia vo vacsine pripadov celkove hodnotenie opatovne znizuju. Uvidime, co prinesie serial.(14.7.2015)

Rozhodně lepší než Trůn Atlantidy, ale stále to nedosahuje kvalit starších animovaných filmů od DC. Příběh je zajímavý (respektive tu alespoň nějaký je a skrývá minimálně jedno překvapení), alternativní varianty postav také, i když by jich mohlo být více, trio Batman, Superman a Wonder Woman už je trochu okoukané. Potěšila mě i docela rázná brutalita. Ovšem, animace není extra přitažlivá a příliš nekoresponduje s dospělým nádechem filmu. Tak snad příští film se kvalitativně přiblíží starším projektům od DC Universe Animated Original Movies. 5/10(17.7.2015)

• - Batman zde podle svých slov: "zabíjí pouze zločince", přičemž jeho postavu namluvil Michael C. Hall, jenž se proslavil jako představitel Dextera Morgana sériového vraha, který zabíjí pouze sériové vrahy v seriálu Dexter (od r. 2006). (Caszidy)