Liga spravedlivých: Bohové & monstra

Animovaný / Akční

USA, 2015, 73 min

Sam Liu

Předloha:

Bob Kane (komiks), William Moulton Marston (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), John Ostrander (komiks), Neal Adams (komiks), Jack Kirby (komiks), Gardner Fox (komiks), Bill Finger (komiks), Bruce W. Timm (komiks), John Byrne (komiks)

Alan Burnett

Další DC animák mám za sebou a se sebou si taky přináším otázku co se to s tím DCčkem poslední dobou děje ? Po velice průměrném až skoro podprůměrném Trůnu Atlantidy po docela dobře zvladnutém Batman vs Robin,který ale taky nebyl nic moc v porovnání s tím nejlepším od DC až po zase lepší průměr - Liga spravedlivých: Bohové a Monstra. DC má tento rok hodně slabé animáky a to jsem se těšil. Příští rok to snad bude lepší.K filmu - Ze začátku byla nová liga docela zajímavá,ale neměla vůbec dostačující děj a pořádné záporaky. Batman měl nejzajímavější příběh. Wonder Woman hodně slabý a Superman tak průměr a to jenom díky jeho otci generálu Zodovi.Hodnocení:67%.(2.8.2015)

Zaujímavé spracovanie Supermana, ktorého otcom nie je Jor-El, ale samotný Zod. Všade je krv a brutalita, Batman ako skutočný upír vyciciava ľudí o 106, len Wonder woman má na mňa príliš debilný kostým. Keďže mi vždy vadila absencia krvi a zabíjania v komixoch (Niekde Superman pri tom ničení mrakodrapov proste musí niekedy zraniť, či zabiť nevinných... o Batmanovi ani nehovoriac, chlapa proste nemôžete päsťou zraziť k zemi a čakať, že tam ostane ležať do príchodu polície.) ostal som spokojný, až na nejaké chyby v deji to bola zaujímavá alternatíva.(7.9.2015)

No už mám dost alternativních vesmírů a paralelních odrůd Ligy spravedlivých. Ono mi bohatě stačí, že se v seriálech a ve všech filmech objevují alternativní verze JLA v rolích padouchů a teď tu máme ještě celej film pouze s alternativní verzí. Prvních 15 minut jsem si říkal "Ok, takže tohle jsou padouši, za chvíli sem vrazí skutečná Liga a daj jim na prdel." Ale ono houby!! Já si myslel, i podle chování těcho postav, že to jsou padouši !!! Tak kde to jsme? Fakt se mi film nelíbil, postavy mi jsou nesympatické, děj byl béčkový a vůbec nemám pocit, že bych shlédl nový JLA film.(27.8.2015)

Kurňa, tak tomuto dávam totálne neobjektívne 5 hviezd, lebo by si to zaslúžilo tak cca 3, ale ten "iný" pohľad na "inú" dimenziu, tak to chcelo riadnu dávku odvahy, ale zároveň by to chcelo dotiahnuť dokonca. Načo seriál. Radšej dve časti podobne ako v prípade Návratu temného rytiera. Jedna zaoberajúca sa sčasti aj originmi nových hrdinov a jedna k finálnemu stretu. Takto premárnený potenciál s tak skvelou myšlienkou, to sa len tak nevidí. Škoda preškoda. Toto mohlo byť medzi animákmi niečo ako Watchmeni medzi ostatnými hranými filmami.(17.8.2015)

Po nezáživných posledních Batmanech je tahle alternativní Liga spravedlnosti velice osvěžující. Není to sice dokonalé (osobně se mi víc líbil Trůn Atlantidy), ale je to příjemná oddychovka se skvělou animací. Svět, který načrtly už úvodní kraťasy je rozhodně zajímavé a hodně převrácený (Darkseid). Za zmínku rozhodně stojí hlavní trojice, která je o dost složitější než většinou, což je jen dobře. Akce je pak také více než ucházející. Možná bych zapracoval na hudbě, jelikož o 20 minutách si nejsem schopný vybavit žádnou melodii. 75 %(17.7.2015)

• - Batman zde podle svých slov: "zabíjí pouze zločince", přičemž jeho postavu namluvil Michael C. Hall, jenž se proslavil jako představitel Dextera Morgana sériového vraha, který zabíjí pouze sériové vrahy v seriálu Dexter (od r. 2006). (Caszidy)