Liga spravedlivých: Bohové & monstra

Animovaný / Akční

USA, 2015, 73 min

Sam Liu

Předloha:

Gardner Fox (komiks), Bruce W. Timm (komiks), J.M. DeMatteis (komiks)

Alan Burnett

Neveril jsem, ze by to mohlo byt tak dobre, ale byl jsem fakt prekvapen. Jedine, co bych vytknul a reknu to hned zezacatku, je grafika, ktera by mohla byt mozna bohatejsi, ale je to vec vkusu. Vsechno ostatni je ale super. Opet jsem si rikal..."elseworlds" boze, zase alternativni verze me oblibene klasiky...a panejo, podobne jako perfektni "Flashpoint Paradox" (2013) me vyvedl z omylu, tak i tento novy film. Prijde mi, ze v DC musi tyto alternativy milovat. Pokazde to hlavne scenaristum jaksi uvolni ruce a napisi pribeh, ktery ma nejen hlavu a patu, ale je i velmi dobre vypraven (podobne jako hrane filmy), vkusne doplnen flashbacky z minulosti a hlavne je napinavy, protoze divak dlouho nevi, kdo je vlastne ten padouch. K tomu celkem vtipne verze klasickych charakteru. Superman jako syn zleho Zoda, upir Batman, Wonder Woman ktera si bere Darkseidova syna, Lex "Stephen Hawking" Luthor a dokonce zde divak najde inspiraci i v "Terminator 2: Judgment Day" :)) Nerikam, ze bych tohle musel mit furt, prece jen zazita klasika, kde clovek vi, na co se muze tesit, jak se chova ten nebo onen superhrdina, je o neco lepsi. Ale za sebe rikam, ze obcas mi tohleto "vykolejeni z konzervativnich vod" prijde vhod. Obzvlast pokud k tomu vymysli takovy zajimavy pribeh a zapletku...(31.7.2015)

Rozhodně lepší než Trůn Atlantidy, ale stále to nedosahuje kvalit starších animovaných filmů od DC. Příběh je zajímavý (respektive tu alespoň nějaký je a skrývá minimálně jedno překvapení), alternativní varianty postav také, i když by jich mohlo být více, trio Batman, Superman a Wonder Woman už je trochu okoukané. Potěšila mě i docela rázná brutalita. Ovšem, animace není extra přitažlivá a příliš nekoresponduje s dospělým nádechem filmu. Tak snad příští film se kvalitativně přiblíží starším projektům od DC Universe Animated Original Movies. 5/10(17.7.2015)

Zaver z mojho pohladu ubera na pozitivnom zazitku z prvej polovice. Ta priniesla nieco nove - novy pohlad na znamych hrdinov, ich nove "origin stories" a kopec narazok na zname postavy z "mainstream DC univerza". Deus ex machina riesenia niektorych situacii a pomerne slaba (aj ked znacne brutalna, na takyto typ filmu) akcia vo vacsine pripadov celkove hodnotenie opatovne znizuju. Uvidime, co prinesie serial.(14.7.2015)

Je dobře, že tvůrci přitlačili trochu víc na pilu oproti předchozím animákům. Hodně brutality, mrtvol a scén, při kterých mnohdy i trochu mrazí - zakousnutej zmenšenej poník, spálený kostry otce a syna, masakr na svatbě (skoro jak z nějaké siciliánské gangsterky) atd. Prostě paráda. Líbilo se mi i nové pojetí Justice League - Superman (syn generála Zoda), Batman (Upír) a Wonder Woman (válečnice z planety New Genesis) ... nicméně jinak pojaté jsou i další známé postavy (Mr. Freeze, Atom, Cyborg), kteří se objeví bez svých alter eg a třeba Lex Luthor, který je pouhým vědcem, který se zajímá pouze o vědomosti o vesmíru. Paráda.(26.7.2015)

• kaylin

Ty příběhy s těmi klasickými superhrdiny už jsou natolik nudné, že je potřeba se podívat na stejné superhrdiny, akorát v jiném světě, kde mají trochu jiné vlastnosti, ale příběhy prožívají stejně blbé, což je velmi časté. Ne, tenhle filmeček nechápu už opravdu jako nějaký přínos, ale prostě jako snahu donutit koukat na cokoli, co má něco s komiksovými superhrdiny.(17.7.2015)

• - Batman zde podle svých slov: "zabíjí pouze zločince", přičemž jeho postavu namluvil Michael C. Hall, jenž se proslavil jako představitel Dextera Morgana sériového vraha, který zabíjí pouze sériové vrahy v seriálu Dexter (od r. 2006). (Caszidy)