Reklama

Reklama

Královna Země

  • USA Queen of Earth (více)

Po dvou smutných událostech touží Catherine po klidu a samotě. Vypraví se proto do odlehlého domu u jezera, který patří její nejlepší kamarádce. Když se ale minulost střetne s přítomností, jejich poklidný pobyt vede k narůstající hysterii. Catherine právě zažívá obzvlášť temné období svého života. Její otec, slavný umělec, kterému spravovala veškeré záležitosti, nedávno zemřel a hned po jeho smrti dostala kopačky od svého přítele Jamese. Aby trochu pookřála, vyrazí za kýženým odpočinkem do domu u jezera, který patří její nejlepší kamarádce Virginii. Brzy po příjezdu ale Catherine zjistí, že najít zde vytoužený klid bude zhola nemožné. Okamžitě ji totiž přepadnou vzpomínky na společné chvíle s Jamesem, které s ním v tomto domě strávila přesně před rokem. Když se Catherine pokusí přiblížit k Virginii a navázat s ní kontakt, Virginia začne trávit stále více času se svým zdejším milencem Richem. Vztah mezi oběma ženami dostane povážlivé trhliny a Catherine se začne propadat do hlubin přeludů a šílenství. (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Recenze (18)

emma53 

všechny recenze uživatele

Nejen Catherine se začne propadat do hlubin přeludů, šílenství a hysterie. I já jsem začala propadat šílenství z té osoby nebo jsem to nepochopila a nejsem schopná ani vyjádřit své pocity, které se od údivu, nelibosti, ale i chvilkovým pochopením stále měnily. Za mě tudíž slabá trojka. To je film pro odborníky v oblasti psychologie a psychiatrie Alexi, ale ne pro mě.........obyčejnou divačku. ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Devadesát minut čisté deprese. A nebo taky nahlédnutí pod pokličku toho ženského světa. Je tak podobný, zároveň úplně jiný. Plný rafinovanosti, kalkulu a hlavně úplně jiného vnímání. Situace řeší mnohem jinak a abych byl upřímný, jsem moc rád, že jsem se narodil s pinďourem. Ten jejich svět mám moc rád, ale někdy z něj mám, podobně jako po zhlédnutí tohoto filmu husí kůži. Výborná záležitost, v čele s Elizabeth Moss, na kterou jen tak nezapomenu. ()

Reklama

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Elisabeth Moss si tady jede svojí tour de force. Mix Polanskiho (Hnus) a sedmdesátkového Altmana (Images, Tři ženy), který mě v několika místech děsil stejně kvalitně jako letošní povedené horory. Ostatně tohle horor je. Ale je možná lepší, že tu ta nálepka v žánrech není, protože by sem přišli házet moudra někteří místní hororoví rozumbradové. ()

choze 

všechny recenze uživatele

"JEN SI TU POVÍDÁME." - "VÁŽNĚ?" Tísnivé psycho o dvou kámoškách, co se v srubu u jezera vykecávají ze svých vztahů a pocitů a střídavě se zraňují a hned zas ujišťují o tom, jak se mají rády, a přitom na sebe dlouze divně zírají. Sice je hrají moje velké oblíbenkyně a hrají je bravurně, plus to má díky kameře jedoucí hodně na detaily a zajímavé hudbě sugestivní atmosféru, ale přece jen je to na mě až moc nedějové a ublábolené. ()

Ephemeris 

všechny recenze uživatele

Čo chcel titul povedať? Žena je kráľovnou Zeme, nie nevyhnutne pre svoju schopnosť dávať život. Ešte mi prichádza na um katolícky pastor, ktorý pobúril bigotných veriacich, keď sa prebral po klinickej smrti. Začal totiž vyhlasovať, že sa stretol s Bohom a Boh je žena. Zaujímavé v súvislosti s filmom je, že práve ženy sú takéto náchylné na psychické problémy a nervové zrútenia. A je tiež pravda, že skutočné dlhoročné priateľstvá existujú asi len medzi mužmi, u žien je to iné. Lebo ani tieto dve by som priateľkami nenazvala. Hudobný doprovod je riadna psychiatria a v niektorých momentoch pripomína album "Cancelled Earth" od postapokalyptického dark ambient projektu Cities Last Broadcast. Ten odporúčam ako soundtrack k rezaniu žíl alebo uväzovaniu slučky. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama