Now More Than Ever, We Care About You (S03E01) (epizoda)

Drama / Sci-Fi / Válečný

USA, 2018, 1 h 10 min

Být to epizoda jiného seriálu, určitě bych hodnotil čtyřmi hvězdičkami a postěžoval bych si na pomalé tempo a možná i slabší akci, jenže je to Muž z Vysokého zámku, já hodnotím vždy subjektivně, takže je to za pět kousků. Tempo bylo opravdu pomalé, ale to už k tomuto seriálu jaksi patří, akcí se také nehýřilo, ale bavil mě každý rozhovor a tvůrci hned v první scéně odstranili důvod k mé stížnosti na to, že nedošlo k patřičnému vývoji zbraní, pánové Heckler & Koch evidentně zapracovali.(11.1.2019)

Chviličku trvalo, než jsem si zvykl na tempo vyprávění. Přeci jen jsou to skoro dva roky od druhé řady, a proto člověk možná i trochu ocení, že se investuje trochu víc času do znovupředstavení ústředních postav (jen Tagomi to měl trochu osekané). Potěší ale fakt, že představení figur na plátně není doslovné a zbytečně rozmáchlé. Začíná to tedy celý sice pomalu a měl jsem chvílema co dělat, abych se nepodíval na hodiny, ale třetí řada TMitHC už ve svém prologu chytá za příslovečný kulky a naznačuje, kam se seriál vydá (psychika a rebelie??).(6.10.2018)

Pomalý rozjezd, ale nevadilo mi to. Už jsme se posunuli v tom, že se o alternativních či paralelních realitách ví a dá se mezi nimi cestovat, což teda v knize takhle nebylo, ostatně teď už je to celé o (z)vůli autorů seriálu, neboť kniha je zcela vyčerpaná (kromě zmínky o kolonizaci vesmíru). Nové (reálné) postavy v jiných historických úlohách mohou být zajímavé.(9.11.2018)

Z úvodu třetí série jsem poněkud rozpačitý. Sice slibuje zajímavé zápletky, ale celkově byla epizoda taková mdlá. Pevně doufám, že se to s přibývajícím dějem zlepší a že toto byla jenom nutná daň za další děj.(8.2.2019)