Muž z Vysokého zámku

• USA The Man in the High Castle
USA, (2015–2019), 36 h 6 min (Minutáž: 45–70 min)

Tvůrci:

Frank Spotnitz

Předloha:

Philip K. Dick (kniha)

Alexa Davalos, Rupert Evans, Luke Kleintank, DJ Qualls, Rufus Sewell, Michael Rispoli, Carsten Nørgaard, Conor Leslie, Rick Worthy, Hank Harris, Ron Roggé (více)

Série(4) / Epizody(40)

Recenze uživatele JohnMiller k tomuto seriálu (7)

Nový svět (2015) (S01E01)

Pilotná epizóda The Man in the High Castle celkom ušla. Príjemne ma prekvapil alternatívny svet v ktorom Tretia ríša a Japonsko vyhrali 2 sv. vojnu a USA si medzi sebou rozdelili. Príbeh a zápletka zatiaľ nič moc. Počas prvej časti sa stretli osudy dvoch hlavných hrdinov. Všadeprítomná špionáž, silný policajný štát a robotníci kam len oko dovidí robia z tohoto seriálu krásnu realistickú podobizeň na inú alternatívnu totalitnú inštitúciu. ()

Úsvit (2015) (S01E02)

Núúdáá, seriál sa pomaličky kryštalizuje a dáva najavo plne svoj rukopis, no jediné čo ma tu fakt bavilo bolo pkne zachytené psychické šikanovanie uväzneného priateľa Julianny a prestrelka s nacistickým veliteľom. To ostatné síce originálne a plné mystérií ale mňa zatiaľ nezaujalo spracovanie. ()

Ilustrovaná žena (2015) (S01E03)

Po dlhej prestávke som sa k seriálu (ktorý pre mňa po dvoch epizódach nebol nejako extra výrazný) vrátil. A celkom ma prekvapil, už sa to nekrútilo iba okolo dvoch (pre mňa zatiaľ nesympatických postáv) ale aj vedľajšie sa začali vykryštalizovať, taktický Japonský minister obchodu, sadistický ubrefuhrer a ešte sadistickejší lovec ľudí, ma v tejto epizóde zaujali najviac a ich dejové linky sa mi začínajú páčiť. Nečakaný napínavý koniec ma núti pustiť si ďalšiu časť. ()

Odhalení (2015) (S01E04)

Tak prvý krát sa tu reálne stretávame s pojmom "Man in the High Castle" A očividne z neho majú náckovia strach, minimálne pociťujú rešpekt. Útek hlavnej postavy neprekvapil, ale za to sabotáž na Japonského princa, ktorá mi miestami pripomínala atentát na Kennedyho, to už hej. Dúfam, že na vývoj seriálu to bude mať dopad. ()

Nový normál (2015) (S01E05)

Dve hlavné postavy sa rozdelili. Dievča sa dostalo do problémov s Japoncami, chlapík (Nacistický agent) začína byť pred svojimi nadriadenými podozrivý. Ale inak išlo viacmenej o vatu, ticho pred búrkou, ktorá síce odsípala rýchlo ale že by ma nejako extra bavilo, to nie. ()

Tři opice (2015) (S01E06)

Prvok mysteriózna (ktorý je v tejto epizóde hlavnou nosnou časťou) ma v tomto seriáli príliš nezaujal, skôr ma baví politika a tak. Takže táto časť pre mňa nič moc. Na prekvapenie sme však pravdepodobne prišli o zaujímavú postavu. A to obchodníka ktorý paktoval s ministrom obchodu z Japonska. Zistilo sa, že je blízkym priateľom ubbergruppnefuhrera a ten niečo zatušil. ()

Pravda (2015) (S01E07)

Až na záverečnú scénku s mŕtvolami v jame (aj keď neviem ako je možné, že ju hlavná postava našla) to bolo slabučké. Obchodník so starožitnosťami a ten nacistický dôstojník sú jediné postavy ktoré sú mi aspoň trocha sympatické hoci nie sú práve najkladnejšie. Nechcem spoilovať, no na konci tejto epizódky to vyzerá, že dve hlavné postavy sa znova vydajú na cestu, čo nás vracia znova na začiatok a tým pádom dávam odklad k pozretiu ďalších častí... Už ma to nudí. ()

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse