The Man in the High Castle (TV seriál)

Drama / Sci-Fi / Válečný

USA, 2015 - 2018, 28 h 25 min (Minutáž: 60 min)

Tvůrci:

Frank Spotnitz

Předloha:

Philip K. Dick (kniha)

Alexa Davalos, Rupert Evans, Luke Kleintank, DJ Qualls, Rufus Sewell, Michael Rispoli, Carsten Nørgaard, Conor Leslie, Rick Worthy, Hank Harris, Ron Roggé, Cary-Hiroyuki Tagawa, Alex Zahara, Neal Bledsoe, Jack Kehler, Lini Evans, Louis Ozawa Changchien, Donna Yamamoto, Callum Seagram Airlie, Tao Okamoto, Jason Asuncion, Burn Gorman, Nickolas Baric, Joel de la Fuente, Brennan Brown, Callum Keith Rennie, Charles Edward Bae, Steve Byers, Jessie Fraser, Bella Heathcote, Chelah Horsdal, Colin Lawrence, Quinn Lord, Sebastian Roché, Jeremy Schuetze, Ali Skovbye, Emily Holmes, Robert Moloney, Michael Gaston, Veronika Hadravá, Ryan Hesp, Paul Lazenby, Rick Cleveland, Eddie Shin, Gabrielle Rose, Wesley Strick, Bernhard Forcher, Daniel Roebuck, Christine Chatelain, Rob LaBelle, Darren Dolynski, J.C. Williams, Martin Novotny, Camille Sullivan, Amy Okuda, Charles Zuckerman, Hiro Kanagawa, Kevin McNulty, Stefanie von Pfetten, Darcy Laurie, Andrew Kavadas, Sean Poague, Luke Roessler, Pippa Mackie, Michael Yama, Wolf Muser, Allan Havey, Keone Young, Tzi Ma, Kaniehtiio Horn, Eric Keenleyside, Nancy Sorel, Gillian Barber, Sarah Hayward, Tate Donovan, Stephen Root, Michael Hogan, Josh Pence, Kenneth Tigar, Fiona Vroom, Valerie Mahaffey, Thure Riefenstein, Gracyn Shinyei, Carter Ryan Evancic, Matt Lindquist, Paul Pape, Clayton Chitty, Mayumi Yoshida, Yukari Komatsu, Genea Charpentier

Nesympatické hlavní postavy, kulisovité prostředí, nepřesvědčivé herecké výkony (s výjimkou Sewella, ten je výborný) a hrozně zdlouhavý, nenapínavý děj...seriál postrádá spád. Ale rozhodně bych chtěl mít práci japonského ministra obchodu. Buď kouká na zlatý přívěšek, rovná tyčky nebo medituje. Pohoda v kanclu:-)(18.1.2016)

Season 1: 85%. Následující text obsahuje SPOILERY! První série volné adaptace knihy P. K. Dicka zatím nechává spíše spoustu otázek, než odpovědí. Od kud se berou ty tajemné filmy, které ukazují různé verze alternativních realit (naší současnou poražením Reichu a Japonska, nukleárně zničené San Francisco, realita, kdy stalin žije i v roce 1954, přitom v seriálové realitě byl popraven v roce 1949 a v naší zemřel v roce 1953)? Kdo je onen muž z vyskoého zámku, pro kterého jsou ty filmy dělané? (Poslední epizoda vlastně potvrdila, že je to Hitler, který žije na zámku v Rakouských Alpách a vlastní obsáhlou sbírku právě zmíněných filmů, díky nim se asi poučuje o alternativních verzích historie a snaží se vyvarovat a zabránit událostem, které by k realitě těch filmů vedly), Japonský ministr, který se na konci probudí v naší realitě? Zajímavá je teorie, že v seriálu existují lidé, kteří dokáží procházet mezi realitama a vlastně tak se získají ony záhadné filmy. Ministrův sekretář pochází z Nagasaki, má na ruce popáleninu a v poslední epizodě vypadá, že ví víc, než se předpokládá a naléhá na ministra, aby více meditoval, což ho přivede v poslední scéně právě do té naší reality. No na nějaké odpovědi si musíme počkat do další série, jsem velmi zvědav. Hlavně ale nečekejte akční seriál, je to opravdu dialogovka, ale atmosféru alternativní historie se podařilo vykreslit opravdu výborně.(16.12.2015)

No-pilot mě na prdel zrovna neposadil, ale jistý potenciál to má, tak třeba se to časem rozjede. Zatím za 3 ....EDIT: Po cca dvou letech jsem se k tomu z dlouhé chvíle vrátil a musím říct, že když se člověk přehoupne přes jalový pilot, čeká ho velmi komplexní, inteligentní a příjemně nečernobílý dramatický seriál ze kterého se v průběhu dvou sérií (zatím) stává až kulervoucí záležitost. P.K.Dickův základ je totiž tak promyšlený, uvěřitelný a funkční, že divák není vyrušován donebevolajícími nelogičnostmi jako např v případě The Handmaid's Tale M. Atwoodové, která evidentně není schopna vytvořit soudržná a uvěřitelná pravidla a struktury daného fiktivního světa.(26.5.2015)

• Fairbanks

Ach jo. Vynikající předloha, prachy od Amazonu na kvalitní výpravu..a takovej šmejd! Pět dílů jsem čekal jestli se teda něco začne dít, a nezačlo. Postavy čekají, významně koukají, jezdí sem a tam, potkávají se, ale smysl žádný. Šlendriánská práce (pravděpodobně celé armády) scénáristů mne nakonec tak vytočila, že to vzdávám a i přes určitou líbivost a atraktivitu námětu končím.(22.1.2017)

Příběh alternativní historie, kdy během druhé světové války zvítězili nacisté a ovládli tak spolu s Japonci i Spojené státy, je víc než zajímavý. Knižní předlohu Philipa K. Dicka jsem nečetla, takže nemohu srovnávat, nicméně v produkci Ridleyho Scotta vzniklo dílo, které má velký potenciál. Mezi letošními piloty Amazonu má právě tenhle největší šanci u diváků uspět a dočkat se tak celé série. Pilot - 80% 18.2.2015: Tak je rozhodnuto, Amazon objednal celou sérii./Po první řadě jsem naprosto nadšená. Čekala jsem hodně, dostala jsem hodně. Tohle je zkrátka dílo, které mému vkusu sedlo tak dokonale, že víc to ani nejde. A pomalejší tempo vyprávění, které zřejmě bude řadě zmlsaných diváků vadit, vítám. Díky němu jsem si mohla užít každé políčko "filmu", úžasnou výpravu, pečlivě budované napětí a výtečné herecké výkony. Od druhé série si slibuju mnoho, rozehrané to mají tvůrci parádně. A co se týká konce první série, k tomu lze jen říct, že to není nic pro diváky, kteří postrádají představivost. Ale jejich škoda. 1. série - 100% Druhá řada je ještě o chlup lepší než ta první. Rozhodně o poznání svižnější, což jistě ocení reptalové, kteří si stěžovali na rozvláčné tempo. Na druhou stranu si nejsem úplně jistá, jak cesty do alternativní reality, které naťuklo finále první série, stráví lidé bez fantazie, kteří s tím měli vážný problém. Ale tak pro takové ten seriál stejně není. Druhá řada je hodně mrazivá a vzhledem k aktuální politické situaci (nejen) ve Spojených státech až děsivě aktuální. 2. série - 100%(22.1.2015)

• - Spoiler: Viacero motívov z knihy bolo pre seriál upravených. Napr. v predlohe Philipa K. Dicka vystupuje „Kobylka zaľahla sťažka“ ako kniha a nie filmový záznam.
    (Avathar)

• - V alternatívnej realite, v ktorej sa odohráva dej seriálu, prebiehala druhá svetová vojna v rokoch 1939 – 1947. (Avathar)

• - Philip Kindred Dick, autor předlohy "Muž z vysokého zámku", obdržel za své dílo v roce 1963 prestižní cenu Hugo Award. (Tomihiro)