poster

The Man in the High Castle (TV seriál)

Drama / Sci-Fi

USA, 2015 - 2016, 18 h 40 min (Minutáž: 20x60 min)

Předloha:

Philip Kindred Dick (kniha)

Hrají:

Alexa Davalos, Rupert Evans, Luke Kleintank, DJ Qualls, Rufus Sewell, Michael Rispoli, Carsten Nørgaard, Conor Leslie, Rick Worthy, Hank Harris, Ron Roggé, Cary-Hiroyuki Tagawa, Alex Zahara, Neal Bledsoe, Jack Kehler, Lini Evans, Louis Ozawa Changchien, Donna Yamamoto, Callum Seagram Airlie, Tao Okamoto, Jason Asuncion, Burn Gorman, Nickolas Baric, Joel de la Fuente, Brennan Brown, Callum Keith Rennie, Charles Edward Bae, Steve Byers, Jessie Fraser, Bella Heathcote, Chelah Horsdal, Colin Lawrence, Quinn Lord, Sebastian Roché, Jeremy Schuetze, Ali Skovbye, Emily Holmes, Robert Moloney, Michael Gaston, Veronika Hadravá, Ryan Hesp, Paul Lazenby, Rick Cleveland, Eddie Shin, Gabrielle Rose, Wesley Strick, Bernhard Forcher, Daniel Roebuck, Christine Chatelain, Rob LaBelle, Darren Dolynski, J.C. Williams, Martin Novotny, Camille Sullivan, Amy Okuda, Charles Zuckerman, Hiro Kanagawa, Kevin McNulty, Stefanie von Pfetten, Darcy Laurie, Andrew Kavadas, Sean Poague, Luke Roessler, Pippa Mackie, Michael Yama, Wolf Muser, Allan Havey
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ghatos
  **

  Hodnocení po 3. dílech: Alternativní realita tohoto typu je nesmírně atraktivní. Naneštěstí seriálové vaty je v každém díle po kokot. Únavné tlachání, páska filmu, rozvláčné tempo, pouhé náznaky nacisticko-japonského světa a jeho pravidel...schade. Mohlo to být hodně fajn. 46%.(1.12.2015)

 • rikitiki
  **

  S výpravou si tedy dali práci. Šedivé šedesátky v USA, které si mezi sebe rozkouskovalo nacistické Japonsko a Německo vytvářejí přesně tu tísnivou náladu, jakou si představíme, co by bylo, kdyby spojenci prohráli válku... Ale děj se příliš vleče, scénář i střih se taky inspirovaly přece jen na dnešní dobu pomalejšími filmy šedesátých let a chybí větší napětí, které by tu staromódnost dokázalo napnit emocemi. Celou první řadu jsem měla pocit, že se dívám jen na pouhý rozjezd nějakého příběhu, což je na deset hodinových filmů fakt málo. K tomu ještě připočtěme velkou naivitu, s jakou je vylíčen odboj i jeho protivníci. Vyzdvihla bych hlavně asi nejpitomější způsob, jak se zbavit usvědčující zbraně - velmi efektivní, pokud opravdu chcete, aby vás chytili. Policie nechává opakovaně uniknout hlavní hrdiny, i když je má celou dobu pod nosem. Členové podzemního hnutí se dostávají do ostře střežených budov vládních organizací s neskutečnou lehkostí, jakoby si tam chodili na nákupy. Odbojáři nemají ani tušení, proč musí za cenu nasazení vlastního života shánět a komusi neznámému předávat jakési prapodivné filmy. Vím, že autor předlohy Dick byl těžký paranoik, ale snad aspoň ve scénáři to mohli změnit a přece jen něco divákovi prozradit. Takhle z toho mám pocit, že jsem se nedozvěděla vůbec nic, jen to, že každý zrazuje každého. Což se u Dicka dalo čekat.(24.12.2015)

 • Djoker
  ****

  Nápad za milion, který všem ležel od roku 1945 přímo před nosem, ale odvahu dát mu vlastní tvář měl málokdo. Pokud do toho jdete stejně jako já bez znalosti předlohy, tak po komorním pilotu přijde mnoho otázek, protože většinovou představu nesplňuje ani za mák. Kde je utrpení běžného obyvatelstva, kde jsou hvězdy odboje, kde jsou velcí hráči nacistického Německa? Skoro celá první série se nese i nadále v tomto komorním duchu, kde se nám sice představí hromada postav, ale nic velkého se nestane. Velký prostor dostanou Japonci se svými zvyky a divným chováním. Pro někoho zřejmě exotické koření, ale já bych upřednostnil jejich kámoše s hákovými kříži. V posledních dvou epizodách jsou výše zmíněné výkřiky do tmy částečně zrealizovány, ale znovu jde o značně dietní množství, které však v plné kráse odhaluje obrovský potenciál celého projektu, jenž velká jména, která se pod něho podepsala, snad v další sérii konečně odpálí a divákům spadne čelist. 1. série: 75%.(24.12.2015)

 • Hrabka
  ****

  Velmi zajímavá tématika a vcelku povedený pilot. Jsem moc zvědavý, co si pro nás tvůrci připraví do první série...(10.9.2015)

 • emma53
  ****

  Chválím za originální scénář, sice jsem se zpočátku musela první díly dost soustředit, než jsem mezi ně zapadla, ale pak už jsem jen sledovala jak se ten propletenec všeho bude rozvíjet. Má to pomalejší tempo, ale v tomhle případě jsem to uvítala. Uvidíme, co bude dál...........(30.9.2016)

 • - Seriál bol pôvodne plánovaný ako štvordielna miniséria. (Avathar)

 • - V prvej sérii sa objaví niekoľko historických postáv: napr. Adolf Hitler a Reinhard Heydrich. Rovnako princ a princezná Japonska sú v skutočnosti považovaní – hoci ich nikto neoslovuje menom – za "alternatívnu verziu" princa Akihito a princeznej Michiko. (Avathar)

 • - V 6. epizodě 1. série "Three Monkeys" zazní zhruba v polovině stopáže na pozadí děje z Dvořákovy opery "Rusalka" česky árie "Měsíčku na nebi hlubokém..." (ydenbroy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace