poster

The Man in the High Castle (TV seriál)

Drama / Sci-Fi

USA, 2015 - 2016, 18 h 25 min (Minutáž: 20x60 min)

Předloha:

Philip K. Dick (kniha)

Hrají:

Alexa Davalos, Rupert Evans, Luke Kleintank, DJ Qualls, Rufus Sewell, Michael Rispoli, Carsten Nørgaard, Conor Leslie, Rick Worthy, Hank Harris, Ron Roggé, Cary-Hiroyuki Tagawa, Alex Zahara, Neal Bledsoe, Jack Kehler, Lini Evans, Louis Ozawa Changchien, Donna Yamamoto, Callum Seagram Airlie, Tao Okamoto, Jason Asuncion, Burn Gorman, Nickolas Baric, Joel de la Fuente, Brennan Brown, Callum Keith Rennie, Charles Edward Bae, Steve Byers, Jessie Fraser, Bella Heathcote, Chelah Horsdal, Colin Lawrence, Quinn Lord, Sebastian Roché, Jeremy Schuetze, Ali Skovbye, Emily Holmes, Robert Moloney, Michael Gaston, Veronika Hadravá, Ryan Hesp, Paul Lazenby, Rick Cleveland, Eddie Shin, Gabrielle Rose, Wesley Strick, Bernhard Forcher, Daniel Roebuck, Christine Chatelain, Rob LaBelle, Darren Dolynski, J.C. Williams, Martin Novotny, Camille Sullivan, Amy Okuda, Charles Zuckerman, Hiro Kanagawa, Kevin McNulty, Stefanie von Pfetten, Darcy Laurie, Andrew Kavadas, Sean Poague, Luke Roessler, Pippa Mackie, Michael Yama, Wolf Muser, Allan Havey, Keone Young, Tzi Ma, Kaniehtiio Horn, Eric Keenleyside, Nancy Sorel, Gillian Barber, Sarah Hayward, Tate Donovan, Stephen Root, Michael Hogan, Josh Pence, Kenneth Tigar, Fiona Vroom, Valerie Mahaffey, Thure Riefenstein, Gracyn Shinyei, Carter Ryan Evancic
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Eeuanmainyaq
  ***

  Eh. Predpokladam, ze to co som videl bol pilot serialu, nie TV film, ako je uvedene tu. Pekne spracovane, no casto som mal dojem, ze sa unudim kvoli pomalemu deju, alebo ze je to zle zostrihane, alebo prilis priehladne, alebo jednoducho nelogicke. Ale myslienka zaujimava, prevedenie tiez. Ak je to skutocne serial a pribudnu dalsie diely, nepochybne som zvedavy ako sa to vyvinie, aj ked vela neocakavam.(19.2.2015)

 • Davies182
  ****

  Pilot: Jo, tak takhle by to šlo. Kdy se v bedně naposledy ukázalo cokoliv, co by disponovalo tak dechberoucí dobovou (fiktivní!) atmosférou, hm? Nepamatuji se... možná Mob City. Až na to, že mě naštval ten podivný (bojím se říci nedomyšlený) twist ve finále, tak spokojenost. Dickovi věřim, tvůrcům už míň. Ale až natočej zbytek, určitě u toho budu...(18.3.2015)

 • r_t_fish
  ***

  Krásná výprava a několik charismatických postav (Alexa Davalos, Rufus Sewell). Natočené je to řemeslně výborně, jen občas trochu zkratkovitě a také děj hodně volně skáče napříč lokacemi, takže chvílema divák dumá, kde se zrovna nachází. S předlohou seriál pracuje dost volně a typické Dickovy zvraty scénář dost "znormalizoval", nejen v tom mohla adaptace mnohem víc tlačit na pilu. Za vidění určitě stojí, ale bravury současné quality TV produkce nedosahuje. Do druhé série doufejme ve stejně precizní vizuální stránku a posedlost detaily, ale dotaženější vyprávění. *** (Ad synopse od geklon - "začne šířit video"? V roce 1962? To by některým postavám zjednodušilo práci:)(12.2.2016)

 • milka
  *****

  Pilot: Amazon válí a v podobě alternativní reality nám servíruje nesmírně poutavý a lákavý svět, zajímavé postavy a příslib nabušené podívané, která dokáže zaujmout ve všech dějových linkách. Režii se daří budovat tu správnou šedesátkovou atmosféru s fungujícím ponurým vizuálem a štědrou výpravou. Celý pilot pak srší takovými nápady a potenciál, že odklepnout celou řadu byla v tomto případě vlastně povinnost. 80%(21.2.2015)

 • Fanucci
  ***

  Nesympatické hlavní postavy, kulisovité prostředí, nepřesvědčivé herecké výkony (s výjimkou Sewella, ten je výborný) a hrozně zdlouhavý, nenapínavý děj...seriál postrádá spád. Ale rozhodně bych chtěl mít práci japonského ministra obchodu. Buď kouká na zlatý přívěšek, rovná tyčky nebo medituje. Pohoda v kanclu:-)(18.1.2016)

 • - Zbraně používané v seriálu na německé straně byly samopaly MP5, pistole Luger a puška Mauser. Na japonské stráně byly používány pistole Nambu a kulomet M2 Browning. (K98)

 • - Philip Kindred Dick, autor předlohy "Muž z vysokého zámku", obdržel za své dílo v roce 1963 prestižní cenu Hugo Award. (Tomihiro)

 • - Postavy to síce nikdy nahlas nevyslovia, ale séria zakázaných filmových kotúčov, ktoré zobrazujú víťazstvo Spojencov v Druhej svetovej vojne, sa volajú „The Grasshopper Lies Heavy“, v preklade: „Kobylka zaľahla sťažka“, čo je odkaz na biblickú knihu Kazateľ. (Avathar)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace