The Man in the High Castle (TV seriál)

Drama / Sci-Fi / Válečný

USA, 2015 - 2019, 37 h 37 min (Minutáž: 49–70 min)

Tvůrci:

Frank Spotnitz

Předloha:

Philip K. Dick (kniha)

Alexa Davalos, Rupert Evans, Luke Kleintank, DJ Qualls, Rufus Sewell, Michael Rispoli, Carsten Nørgaard, Conor Leslie, Rick Worthy, Hank Harris, Ron Roggé, Cary-Hiroyuki Tagawa, Alex Zahara, Neal Bledsoe, Jack Kehler, Lini Evans, Louis Ozawa Changchien, Donna Yamamoto, Callum Seagram Airlie, Tao Okamoto, Jason Asuncion, Burn Gorman, Nickolas Baric, Joel de la Fuente, Brennan Brown, Callum Keith Rennie, Charles Edward Bae, Steve Byers, Jessie Fraser, Bella Heathcote, Chelah Horsdal, Colin Lawrence, Quinn Lord, Sebastian Roché, Jeremy Schuetze, Ali Skovbye, Emily Holmes, Robert Moloney, Michael Gaston, Veronika Hadravá, Ryan Hesp, Paul Lazenby, Rick Cleveland, Eddie Shin, Gabrielle Rose, Wesley Strick, Bernhard Forcher, Daniel Roebuck, Christine Chatelain, Rob LaBelle, Darren Dolynski, J.C. Williams, Martin Novotny, Camille Sullivan, Amy Okuda, Charles Zuckerman, Hiro Kanagawa, Kevin McNulty, Stefanie von Pfetten, Darcy Laurie, Andrew Kavadas, Sean Poague, Luke Roessler, Pippa Mackie, Michael Yama, Wolf Muser, Allan Havey, Keone Young, Tzi Ma, Kaniehtiio Horn, Eric Keenleyside, Nancy Sorel, Gillian Barber, Sarah Hayward, Tate Donovan, Stephen Root, Michael Hogan, Josh Pence, Kenneth Tigar, Fiona Vroom, Valerie Mahaffey, Thure Riefenstein, Gracyn Shinyei, Carter Ryan Evancic, Matt Lindquist, Paul Pape, Clayton Chitty, Mayumi Yoshida, Yukari Komatsu, Genea Charpentier, Mark Brandon, David Stuart, Ben Leiataua, Anthony Shim, John Emmet Tracy, Arpad Balogh, Ted Cole, William Forsythe, David Furr, Akie Kotabe, Ann Magnuson, Laura Mennell, Jason O'Mara, Mathias Retamal, Alison Araya, Paul Dzenkiw, Adrian Hough, Shaun Ross

Vzdal jsem to po šesti dílech...Bezpochyby hodně zajímavý námět, o tom není pochyb, jenže bohužel z velké části promarněný. Zde kritizované pomalejší tempo vyprávění mě osobně tolik nevadilo, má zde i svou logiku. Když mě ovšem děj nedokáže dostatečně zaujmout, dialogy často přímo lezou krkem a celkové zpracování působí mírně lacině, musím zkrátka uznat, že tohle nevyšlo a obrátit svou pozornost k z mého pohledu kvalitnějším seriálům.(11.9.2016)

V polovině první série mohu říct, že tento seriál rozhodně nepostrádá atmosféru a především nápad. Svět dvou rozdílných totalit nemůže být vykreslen lépe. Na jedné straně stále expandující nacistická moc a na straně druhé tradiční japonské císařství, které ve svém úspěchu zakrnělo. Co je však spojuje jsou nejen Norinberské zákony, ale především neustálá kontrola, terorizace a útlak společnosti. Význam filmů mi stále trochu uniká, ale věřím, že velmi brzo mi autoři přiblíží v čem spočívá jejich tajemství. Už se nemohu dočkat.(22.1.2016)

Začiatky seriálu sú ťažké, cez prvé dva diely som prekúsal, Zvyknúť si na množstvo postáv a mierne chaotický dej stojí za to. Po treťom diely ma to vtiahlo a už nepustilo. Sewell a Gorman sú hlavné ťaháky, i keď Gorman má len epizódnu rolu (respektíve trojepizódnu). Svoje úlohy si vychutnávajú a keďže obaja sú dostatočne démonický, dáva to seriálu pravý šmrnc. Majú však málo priestoru na úkor iných postáv a horších hercov. Spracovanie je podľa očakávania, kvalitné.(22.10.2016)

první série zklamání...hodně věcí je tam super,celá ta znepokojivá alternativní realita je zajímavá a potenciál je ohromný,ale bohužel je tu i dost věcí které to zbytečně sráží...za mě úplně nejhorší je hlavní "hrdinka",která je naivní a svým způsobem hloupá až běda a dost často vypadá a chová se jako kdyby sem utekla z nějaké telenovely.Poslední díl sice naznačil,že by druhá řada mohla nabrat na řádných obrátkách,ale nebudu předbíhat...první řada 60%(23.11.2016)

Adaptace stejnojmené novely Philipa K. Dicka do pilota k potencionalnimu serialu. Vypada to dost dobre, herecky velice sympaticke a Dickovi Sci-Fi zatim temer nikdy nesklamali (Blade Runner, Total Recall, Minority Report, Paycheck, Scanner Darkly..) Doufam ze se do toho Amazon obuje a daji zelenou serialu, nemuzou prece vsechnu smetanu nechat HBO. :)(20.1.2015)

• - Seriál bol pôvodne plánovaný ako štvordielna miniséria. (Avathar)

• - Zbraně používané v seriálu na německé straně byly samopaly MP5, pistole Luger a puška Mauser. Na japonské stráně byly používány pistole Nambu a kulomet M2 Browning. (K98)

• - V prvej epizóde prehodí spolupracovník esesáka Johna Smitha, že zakázané filmové kotúče zobrazujú alternatívnu realitu tak presvedčivo, že by podobný film „nedokázala nakrútiť ani samotná Fraulein Riefenstahlová.“ Jedná sa odkaz na najslávnejšiu dokumentaristku nacistického Nemecka – Leni Riefenstahlovú. Za svoju kariéru nakrútila niekoľko dokumentov, ktoré oslavovali Adolfa Hitlera a nacistickú stranu. Veľmi pochvalne sa o nej vyjadril aj ríšsky minister propagandy, Joseph Goebbels. (Avathar)