• Francie

• Francie

Komedie / Romantický / Road movie

Francie, 1997, 124 min

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(16.9.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $200,840Tržby Celosvetovo $4,000,000(16.7.2010)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1997 - Cena poroty(10.5.2013)

Ze začátku to vypadalo na takovou dvouhvězdičkovou neučesanou komedii a dvouhodinová stopáž budila docela hrůzu. Jenže s každou přibývající minutou jsem zjišťoval, že je mně ve společnosti Paca a Nina hrozně příjemně a že mě to jejich putování po Bretani začíná těžce přirůstat k srdci. Všechny ty jejich příhody vypadaly tak strašně obyčejně a přitom byli někdy až absurdní, jenže v jejich podání v tom byla taková čistá upřimnost. Jak tam chlapi obcházeli všechny ženský ve městě s dotazníkem na "chlapa snů" , aby zjistli, která ženská se nejvíc hodí pro Nina a pak zase ťapali Breťanskou krajinou dál. Bylo to fakt jak v životě, chvíli byli nahoře, chvíli dole, ale nikdy z nich nešla nějaká zloba, nesnášlenlivost (epizoda s černochem francouzského původu bezchybná ). Líbilo se mě jak spolu uměli prožít radost i bolest, jak se nezištně snažili pomoct "synovi" u otce a pak zase šli dál. To jak dokázali přijmat neuspěch mě fakt dostalo. Nemůžu se dočkat dalších repríz, protože v tomhle příběhu vidím to krásný co v sobě člověk dokáže mít a to bylo uplný wellnes na moje srdce.(30.7.2014)