"V období zuřící války mezi Ruskem a Napoleonem se může život pěti aristokratických rodin navždy změnit. Ocitáme se v Rusku roku 1805. Francouzská armáda pod Napoleonovým velením vtrhla do Rakouska a nyní ohrožuje Rusko. Pierre Bezuchov, představitel ruské šlechty, se netají se svými politickými názory a podporou francouzského vojevůdce, což se zdejší společnosti příliš nelíbí. Andrej Bolkonský, Pierrův nejbližší přítel a dědic jedné z nejurozenějších ruských rodin, chce získat slávu a povýšení v carské armádě čelící Napoleonovi. Nataša Rostovová pochází z nižší šlechtické rodiny, je to veselá i hloubavá dívka hledající své místo ve společnosti. Příběhy našich hrdinů se odehrávají na pozadí vojny a míru." (Filmbox)

Necrotongue

Do první epizody Vojny a míru jsem šel s obavami, nebyl jsem si jistý, jestli bude obsazení dostatečně "ruské", ale ochotně přiznávám, že jsem byl nakonec naprosto spokojen. Fyziognomie vybraných herců/ hereček mě nijak nerušila a vzhled Paula Dana mě úplně dostal. Viděl jsem i typickou ruskou šlechtu té doby, u děje jsem se bavil, nenudil jsem se, takže jen doufám, že mi to vydrží až do konce. ()