poster

Karel Sabina a jeho doba (TV film)

Dokumentární

Česko, 2014, 52 min

 • Tomino_DIY23
  ****

  Zajímavý portrét Karla Sabiny, úplně mě nenadchla hraná část dokumentu, ale komentáře odborníků jsou velmi dobré.(11.2.2015)

 • troufalka
  *****

  Velmi výživný dokument. Ke slovu se dostali zasvěcení odborníci, nadchly mě ukázky rukopisu nebo z oper, které Sabina otextoval.(11.2.2015)

 • helianto
  *****

  „…jeden padouch takový, jemuž tato zem vlastí sluje a který každým krokem svým ji zašlapává a zrazuje“ Braniboři v Čechách. Prodaná nevěsta. Libreta k nejčeštějším z českých oper. A jejich autorem je kdo? Karel Sabina. Zrádce národa. Další z dějinných paradoxů. Co vedlo člověka, který byl jednou z vůdčích osobností revolučního hnutí za svrhnutí absolutistického režimu v Rakouském císařství, k tomu, aby zrazoval své blízké, kdož mu byli souputníky v politickém smýšlení a častokrát mu pomohli i těžkých dobách hmotné nouze, a spolupracoval právě s těmi, proti nimž tak plamenně bojoval. V dokumentu zazněla zajímavá myšlenka – „zrada je to, co za zradu považujeme“. Z hlediska svého morálního nastavení. Lehce se nám dnes soudí. Jak bychom se na jeho místě zachovali dnes my? Sabina jako jeden z obrazů národa českého …(11.2.2015)

 • polyxena
  ****

  Těžko hodnotit, po filmové stránce žádný zázrak, po odborné taky trochu mišmaš. Každopádně jako nepříliš složitá "osvěta" dobrý počin.(25.3.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace