For Love or Money

Čína, 2014, 98 min

Gao Xixi

Shu Yang

Chi-Leung Kong

Chcete romantiku? V čínským podání dost krutá záležitost. Dost mě překvapuje, že se v jejich filmech objevu krutost bez obalu. Teda jako asi standardně by mě to u filmy z Číny nepřekvapilo, ale moje očekávání u romantického filmu jsou trochu jinde. Vůbec to nemá co do činění s jihokorejskýma filmama, které jsem si dost oblíbila. No jo, ne každá asijská kultura si je podobná.(22.4.2019)

Spočiatku trochu nudné, nevedela som sa naladiť na správnu vlnu a nechápala o čo tu vôbec ide. Koniec ma dostal a nemôžem inak, než silných 4*.(29.4.2016)

Zajímavé. Liu Yifei se pokusila ztvárnit, co jsem od ní ještě neviděl a byla přesvědčivá na 68%. Evidentně je krásnější žena, než perfektní herečka. Jako celek však For Love or Money není zlé. Není předvídatelné a má solidní porci realizmu, jen občas trochu kostrbatě podanou. Slabší 4*. ■ Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=h7SIFFCZpRc ■ P.S. Aby člověk zastavil a nedejbože se otáčel autem do protisměru na místě ve Vídni, kde se část děje odehrává, je samozřejmě blbost, ale beru, že to Číňané (a nejen Číňané) nevědí.(13.12.2017)

• - Film je nakrútený podľa novely „Beauty's Dew“ od Zhanga Xiaohana. (Martyska)