Pomsta je má

Reversal

• Nový Zéland

Horor / Thriller

USA, 2015, 80 min

Ale jo. Celkem snesitelné. Příběh je sice trochu na hlavu, ale od nízkorozpočtového expolotationu člověk ani nějakou promyšlenou zápletku nečeká. Hlavní hrdinka je docela sympatická, věznitel je parchantem tak akorát a několik drastičtějších scén se také najde, ačkoliv je fakt, že se mohlo přitlačit trošku víc a neškodilo by méně scén v temnotě. Filmu prospívá i rozumná stopáž, byť nastavovaná nesmyslným množstvím flashbacků. Upřímně řečeno čekal jsem větší bídu, takže jsem docela spokojen. 55%(7.7.2015)

Tak sa mladej holčine pripútanej na reťazi podarí oslobodiť a s pomocou doráňaného hajzlíka sa rozhodne nájsť a zachrániť všetky jeho obete na vlastnú päsť. Občas jej to vyjde, občas sa to pokurví, ale aspoň je to dostatočne akčné a zábavné. Otravne pôsobia len časté flashbacky a dosť predvídateľná pointa. Film navyše stojí na trochu chabých základoch, pretože asi každý aspoň priemerne inteligentný človek by na jej mieste zavolal políciu a nesnažil sa hrať na hrdinu. Na jedno pozretie fajn.(26.6.2015)

Zajímavý fimeček, v kterým se mladá kočka, která se právě osvobodila ze spárů úchyla, snaží osvobodit další kočky, který to štěstí neměly. Přinutí svého věznitele, aby ji k obětem vozil jak taxík. Všechno ovšem není tak jednoduchý a neprobíhá pochopitelně podle plánu. Oběti jsou totiž už dost psychicky v čudu, a tak se některé kočce ze zajetí ani nechce = zmagořily. Film ubíhá celkem svižně, ne všechno ale podléhá zákonům fyziky a logiky. Všichni se chovají divně, prostě jako ve filmu. Konec je pak vymyšlený celkem pěkně, ale jak by probíhal ve skutečnosti, to by se čtyři hádali. Celkově ale spíše spokojenost.(16.7.2015)

• *CARNIFEX*

Potom ako sa Eve podarí oslobodiť zo zajatia šialeného vraha, nadobúda vnútorné presvedčenie, pomôcť ostatným uväzneným ženám. Väzniteľa spacifikuje za pomoci slučky na túlavé psy, pričom postupne prechádza každú z adries, kde by sa mala nachádzať nejedná z plánovaných obetí. Je ale skutočne všetko tak, ako sa na prvý pohľad môže zdať? Snímok má naozaj rýchly spád, takže o prílišnej nude nemôže byť ani reč. Bohužiaľ jedna jediná gore scénka, či klasické výstrely do gebule či krku nezaručia odvrátenie zraku, či dokonca pohoršenie, ktoré by mali dostatočným dôvodom na zaradenie filmu do kategórie horor žánru. Samotné rozuzlenie príbehu prekvapí len málokoho. Nenudil som sa, ale taktiež nevýskam od radosti. Priemerná tuctovka - 50%(27.6.2015)

Jestli by nebylo snazší sehnat klíčky od dodávky, najít pomoc a o uvězněné dívky by se už postaraly příslušné úřady. Zvlášť když unesená blondýna netuší, zda to násilnické prase vůbec mluví pravdu, zda v tom všem jede samo a do jakých míst jí může zavézt. Rape, revenge. S novodobými exploitation horory se před časem roztrhl pytel. Příběh asi nemá smysl představovat nějak rozšafně. Mladá žena je unesená, na pokraji smrti svého únosce přemůže, pak ale zjistí, že není jediná, koho potkal tenhle krutý osud. Rozhodne se ostatním dívkám pomoc. Slušně natočené, na své poměry slušně zahrané. Ale tak nějak pořád stejné.(7.7.2015)