Reklama

Reklama

Protiválečné drama o tragickém osudu a bezvýznamnosti lidského jedince ve zvrácené logice válečné mašinerie. (šubelinka)

Recenze (10)

Flego 

všechny recenze uživatele

Divadelná hra Johna Wilsona rozpráva o vojakovi, ktorý je obvinený z dezercie. Na tomto jednoduchom príbehu rozohráva Losey svoju komornú drámu zo zákopov z I. svetovej vojny a úlohy sa zhostil na výbornú. Vyvaroval sa nástrah "divadelnosti" a za hluku vybuchujúcich mín a dažďa vytvoril až klaustrofobickú atmosféru. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Když si přečtete obsah na fdbčku, kromě několika překlepů se dozvíte, že se jedná o druhou světovou válku. Nevěřte tomu! I v bonusových materiálech na disku je obšírně rozebrán background celého případu. Ve filmu zmiňovaná nemoc byla armádou uznána až desítky let po všech velkých válkách. Dobře natočený a velmi drsný film, který ale neposune můj názor, že některé divadelní náměty by se přetáčet neměly. ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

Ono sa to tvari ze je to drsna drama -blato, dazd, krysy, mrtvoly koni a aj ludi v zakopoch Velkej Vojny /taxa hovorilo Prvej Svetovej, kym nevypukla WWII. Do toho este Dirk Bogarde : teda ja ho nemusim, Hollywood nikdy nedobyl a az podozrivo dobre mu isli roly sexualne dezorientovanych - Victim 1961 / na tu rolu bol Bogarde patricne hrdy/ a Smrt v benatkach. Takze nuda pre laika -nedouka a myslim, ze dalsi film. kde budu filmove teoretiky -.elitari krochkat od spokojnosti : 20 % ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Déšť, bláto, krysy, mrtvoly lidí, koní poházené kolem, všudypřítomné dozvuky nedaleké palby a do toho všeho soud s dezertérem. Velmi dobře rozehrané drama, které kromě výše zmíněného (úspěšně navozujícího atmosféru bojů v zákopech) sází na morální i lidské hledisko, a samozřejmě na atraktivitu procesu, jenž však trochu selhává kvůli nedůvěryhodnosti postavy kapitána Hargreavese. Jinak velká spokojenost a solidní 4*. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Proces se “srabem" u Passchendale je psychologický, minimalistický válečňák / konverzační adaptace divadelní hry. Soustředěný, dobře zahraný film, který skvěle podepírá samo prostředí zákopů, věčný déšť, mraky krys a vzdálený zvuk explozí. Sám soud budí myšlenky a emoce, je napínavý, rozsudek mi nebyl šumák. Tedy kvalita a spokojenost, o něco silnější než letošní (též zákopový a konverzační) JOURNEY’s END. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (3)

  • Film měl rozpočet jen 86 tisíc liber, ale i přes ocenění byl o film pramalý zájem a ani 50 po jeho vzniku nepokryl výdělek náklady. (MrLawrence)
  • Film byl natočen za 18 dní, jeden den bylo dokonce natočeno 12 minut z finálního sestřihu filmu. (MrLawrence)
  • Ve 43. minutě drží jeden z vojáků kyj s hroty, primárně určený k zabíjení krys. Tento kyj používali vojáci i při boji v zákopech muž proti muži. (Winster)

Reklama

Reklama