Protiválečné drama o tragickém osudu a bezvýznamnosti lidského jedince ve zvrácené logice válečné mašinerie. (šubelinka)

Flego

Divadelná hra Johna Wilsona rozpráva o vojakovi, ktorý je obvinený z dezercie. Na tomto jednoduchom príbehu rozohráva Losey svoju komornú drámu zo zákopov z I. svetovej vojny a úlohy sa zhostil na výbornú. Vyvaroval sa nástrah "divadelnosti" a za hluku vybuchujúcich mín a dažďa vytvoril až klaustrofobickú atmosféru. ()

Slasher

Proces se “srabem" u Passchendale je psychologický, minimalistický válečňák / konverzační adaptace divadelní hry. Soustředěný, dobře zahraný film, který skvěle podepírá samo prostředí zákopů, věčný déšť, mraky krys a vzdálený zvuk explozí. Sám soud budí myšlenky a emoce, je napínavý, rozsudek mi nebyl šumák. Tedy kvalita a spokojenost, o něco silnější než letošní (též zákopový a konverzační) JOURNEY’s END. ()

Sarkastic

Déšť, bláto, krysy, mrtvoly lidí, koní poházené kolem, všudypřítomné dozvuky nedaleké palby a do toho všeho soud s dezertérem. Velmi dobře rozehrané drama, které kromě výše zmíněného (úspěšně navozujícího atmosféru bojů v zákopech) sází na morální i lidské hledisko, a samozřejmě na atraktivitu procesu, jenž však trochu selhává kvůli nedůvěryhodnosti postavy kapitána Hargreavese. Jinak velká spokojenost a solidní 4*. ()

dopitak

Když si přečtete obsah na fdbčku, kromě několika překlepů se dozvíte, že se jedná o druhou světovou válku. Nevěřte tomu! I v bonusových materiálech na disku je obšírně rozebrán background celého případu. Ve filmu zmiňovaná nemoc byla armádou uznána až desítky let po všech velkých válkách. Dobře natočený a velmi drsný film, který ale neposune můj názor, že některé divadelní náměty by se přetáčet neměly. ()

Martin741

Ono sa to tvari ze je to drsna drama -blato, dazd, krysy, mrtvoly koni a aj ludi v zakopoch Velkej Vojny /taxa hovorilo Prvej Svetovej, kym nevypukla WWII. Do toho este Dirk Bogarde : teda ja ho nemusim, Hollywood nikdy nedobyl a az podozrivo dobre mu isli roly sexualne dezorientovanych - Victim 1961 / na tu rolu bol Bogarde patricne hrdy/ a Smrt v benatkach. Takze nuda pre laika -nedouka a myslim, ze dalsi film. kde budu filmove teoretiky -.elitari krochkat od spokojnosti : 20 % ()

majo25

Jasné protivojnové posolstvo, kde smrť jednotlivca v armáde nič neznamená, ale nič, čo by nejako zdvihlo zo sedadla, teda až na silnejší záver. Film má svojskú atmosféru, hlavne, keď sa vojnový súd, ktorý rozhoduje o živote človeka, koná v rozpadnutej a rozstrielanej budove a dážď leje nielen vonku, ale aj dnu. Kde vojenskí právnici nemajú taláre, ale vojenské pršiplášte. Tam znie možno pre niekoho tvrdý rozsudok. Film ukazuje armádu a jej pravidlá bez hrdinných skulptúr, tak ako sú. Či to na ale na plnohodnotný film stačí, nech každý posúdi. ()

Mylouch

Uvěřitelné válečné soudní drama bez zběsilých útoků a operací, založené na vypracovaných dialozích a skvostném důrazu na vizuální stránku (čb.kam. D.Coop). Civilní herecké výkony bez náznaků teatrálnosti. Pohled z žabí perspektivy na tragédii války, jak je ji jinak než z pohledu generálních štábů nebo velké historie vystaven voják, a konfrontace vojenské logiky a lidské duše. Nadšené 4-5* ()

Vodou

Nesouhlasím s popisem obsahu - je to někde jinde, myslím, že i dál. Dá se souhlasit s první částí věty, ale je to příliš zjednodušující popis. Film nutí diváka přemýšlet o věcech, o stavu věcí, ne je jen popisovat. Tento film je příliš konkrétní na pouhé zařazení do "takovéto kategorie filmů". ()