Mládí

(festivalový název)
  • Jižní Korea Rediaegsheon chungchoon (více)

Snímek spojuje několik příběhů se společným tématem, kterým je mládí. Čtyři různé portréty dnešních mladých lidí v Koreji. Příběh první vypráví o osudu výborného studenta jménem Jung-woo, kterého sužují řeči, že jeho přítelkyně natočila sexuálně laděné video. Druhý příběh skýtá velmi sarkastickou prezentaci největší obavy všech korejských mužů – vojenské služby. Ve třetím příběhu se setkáváme s nejobávanějším dívčím gangem středních škol zvaným Play Girl. Čtvrtý příběh je černou komedií o třech mladých mužích, kteří vyloupí banku a kvůli své chamtivosti se vzápětí vzájemně rozhádají. (Zlín Film Festival)

sniper18

Ďalšia juhokórejská poviedková dráma, tentokrát s tématikou problémov mladých ľudí, ktorá síce ponúka pomerne zaujímavé témy, ako kompromitujúce video, odchod na vojnu, situácia po lúpeži alebo šikana, ale celkovo mi to prišlo až moc priemerné. Dá sa na to síce bez problémov pozerať, nenudí to a ani po vizuálne stránke tu nemám problém, ale výraznejších momentov, na ktoré by sa dalo spomínať je úplné minimum a nedokázala si ma získať ani jedna postava, čo ma pri ich množstve prekvapilo, možno to chcelo skôr obsadiť trochu skúsenejších hercov. V každom poviedkovom filme očakávam aspoň jednu poviedku, ktorá ma vtiahne a práve vďaka nej budem na film ako celok v dobrom spomínať, no tentoraz som si tu nenašiel ani jednu. A tak síce nemám dôvod byť zbytočne kritický, dopozeral som to bez problémov až do konca, ale inak sa nezbavím pocitu, že keby som to vynechal, o nič by som neprišiel. 58% ()