poster

X the Unknown

 • Austrálie

  X... the Unknown

 • USA

  X... the Unknown

Sci-Fi / Mysteriózní / Horor

Velká Británie, 1956, 81 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • p6qwre
  ***

  Kromě zajímavého nápadu nenabízí „X the unknown“ nic vyjímečného. Průměrné herecké výkony, hodně mluvení, málo akce a bohužel i málo napětí. Mínusem je především docela předvídatelný konec a skoro žádné záběry na „neznámé X“ spalující lidi, kteří mu přijdou do cesty:). Přesto film stojí za zhlédnutí. Nelze mu upřít originalitu – přišel totiž o dva roky dříve nežli americký „The Blob“.(7.7.2006)

 • Oktavianus
  ***

  Hammer. Zajímavě podané sci-fi s valícím se blobem - dva roky před Blobem. Už je to je zajímavost, a není zdaleka poslední: za zmínku rozhodně stojí i záběry na rozleptané lidské lebky. Dnes se může zdát, že i tak to je nesmírně krotký záběr, ale je třeba si uvědomit, že v roce 1956 tohle ani zdaleka normální nebylo, podobné "šokující záběry" se ve filmech začaly objevovat právě až od samého konce 50. let - a Hammer v tom byl jednoznačným průkopníkem. A tady to někde začínalo. Vizuálně si je film hodně podobný s hammerovským Quatermassem, kde se člověk měnící se ve stvůru v jistých fázích dost podobá rozpouštějícím se lidem v tomto filmu. Film samotný je ale bohužel hodně plochý, nedokáže diváka příliš vtáhnout do děje, a tak funguje daleko lépe rozložený na jednotlivé scény než jako celek. Snahy o budování napětí tam jsou, ne že ne, v jednotlivých scénách se jim to celkem daří - ale zase to sklouzne na povrchu celku. Ještěže na hammerovská skotská vřesoviště se tak hezky kouká.(7.10.2014)

 • liquido26
  ***

  Raný sci-fi Hammer, který vznikl ještě před tím, než studio začalo točit slavné gotické horory s Peterem Cushingem a Christopherem Lee. Je to přesně tak, jak už napsal zelvopyr, chybí tu výrazný hlavní hrdina a film se diváka mine, i když nemůžu říct, že by nějak brutálně nudil nebo otravoval. To zase ne. No a některý scény se docela povedly.(21.6.2014)

 • zelvopyr
  ***

  Podobně jako jiné monster-filmy původem z největší Británie trpí tento v mých očích špatnou prací s postavami. Zřejmě proto, aby film působil "dokumentárněji" a přirozeněji, postrádá něco jako hlavního hrdinu (resp. má jich víc, a ne úplně hlavních). Takže celou dobu tápete, nemáte šanci se s někým ztotožnit. Film se přes vás přelije, mine vás, a nic. Ještě jedna drobnost mi na hercích vadí -- přehánějí skotský buranský přízvuk až moc. JInak je to celkem slušné a drsné.(7.7.2012)

 • corpsy
  ***

  Hammer štúdio v tej dobe rozhodne nemalo šajnu o tom, aká skvelá budúcnosť ho za pár rokov čaká. A tak sa sústredilo na žáner, ktorý v 50. rokoch letel ako šialený a venovala sa mu snáď každá produkčná spoločnosť. Sci-fi. Vystrelili do ovzdušia kino príbeh Quatermassa a ten sa stal gigantickým úspechom. Od tohto momentu sa Carreras a spol sústredili na jednak pokračovanie a jednak na nové dobrodružstvo, ktoré iba ( ale nie hlúpo ) kopíruje dobrodružstvá spomenutého Dr. Bernarda. Chvála za to.(16.12.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace