Born to be Blue

Hudební / Životopisný / Drama

USA, 2015, 97 min

Ethan po tomhle filmu v mých očích stoupnul herecky o několik příček nahoru. Smutné, co se týká života tak nadaného člověka a nádhera, co se týká hudby. V takových sférách je to asi velmi náročné odolat tlaku jak slávy, tak potom drogám, které prý pomáhají vše překonávat.......nevím, nevím. Jen ten život je pak moc krátký......většinou.(27.10.2016)

"HELL.O FEAR, HELL.O DEATH, FUCK YOU!" and hello amazing ETHAN HAWKE!! Nádherný a smyslně opojný film. Pomalé tempo, tklivá, citlivá a melancholická nálada broušená skvělými jazzovými tóny se postupně zavrtávala pod kůži víc a víc a já tomu naprosto podlehl a nechal se unášet dál a hlouběj. To co dokázal očima a pohledy zahrát Ethan, to jsem už dlouho neviděl! Byl tam zármutek, teskno i strach, sem tam naděje. Totálně mě svým výkonem odrovnal. Atmosférická chuťovka jakých nikdy není dost a když se objeví, je třeba si je užít a prožít naplno, jako pomyslnou dávku filmového heroinu té nejvyšší kvality. Bravo!(20.11.2016)

Spíš než faktograficky přesnou biografií je Born to be Blue volnou variací na život Cheta Bakera, což z něj sice dělá horší heslo na wikipedii, ale lepší film. Chetův první vzestup ke slávě je tu znázorněn jen černobílými scénami biografického filmu ve filmu (kde Chet hrál sám sebe), většina stopáže se ale věnuje podstatně zajímavějšímu Chetově druhému vzestupu, kdy po vyražení zubů musel s hraním na trubku znovu začínat prakticky od nuly a do toho bojovat s drogovou závilostí. Excelentní Ethan Hawke a výborná hudba.(14.1.2017)

Tempo rozvláčne a pomalé ako džezová skladba znejúca v prítmí zadymeného klubu snímke, narozdiel od väčšiny kúskov oplývajúcich rovnakou vlastnosťou, vôbec neškodí. Ba naopak, dotvára jeho smutnú a ponurú atmosféru, v ktorej popri charakteristickej hudobnej stránke vyčnieva najmä úchvatný výkon Ethana Hawkea, ktorému neľahká rola "Jamesa Deana džezu" Cheta Bakera sadla ako uliata. Aj (no nielen) vďaka tomu sa z Born to Be Blue stal minimálne pre mňa nečakaný, no o to väčší filmový zážitok. (80%)(1.9.2016)

Takyto film o hudobnikovi ktory bol niekto a nikto stoji si za to pozriet. Ak niekto povie ze drogy su fajn a pomahaju pri hudbe tak ten zufalec nevie o com hovori. Drogy nepomohaju nicomu iba tak zrychluju cestu k truhle a davaju znamenie ze je clovek bohaty a peniaze by mohol investovat do niecoho ineho. Ok spat k filmu. Vyborny strih, vyborna atmosfera, ethan hawke hra ako o zivot, krasne smutna hudba ktora sa vynie celym pribehom. Film vhodny na archivaciu.(27.1.2017)