Reklama

Reklama

Sangaïlé

  • Litva Sangaile (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Sedmnáctiletou Sangaile fascinuje akrobatické létání. Kvůli strachu z výšek se však nikdy neodvážila ani jen vlézt do jedné z pilotních kabin. Na letní letecké show nedaleko jezera, kde stojí prázdninová vila jejích rodičů, potká stejně starou místní dívku Auste. Ta, na rozdíl od Sangaile, vede kreativní a nevázaný život. Když se z dívek stanou milenky, Sangaile se Auste svěří se svým nejhlubším tajemstvím a najde ve své dospívající lásce jedinou skutečnou oporu, která jí dodá odvahu k létání. (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (32)

Aljak 

všechny recenze uživatele

Nemôžem si pomôcť, ale Sangaile mi v mnohom pripomínala Pawlikowskeho film My Summer of Love (so skvelou Emily Blunt a Natalie Press). Dve dievčatá, jedno náhodné stretnutie a nezabudnuteľné leto. Atmosféra v mnohom podobná, aj keď My Summer of Love ma očarilo omnoho viac, najmä svojim dramatickým a epickým rozmerom. Litovská Sangaile mi prišla často príliš lyrická a bez spádu, čo na druhú stranu dobre vyvážila vizuálna pestrosť a vydarená kamera. Pridať do toho väčší kus dramatickosti a dialógov, mohlo to byť oveľa lepšie. Takto "len" na 3* (sčasti aj preto, že LGBT tematika začína byť v kinematografii až príliš rozšírená, a upadá tak výnimočnosť). ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že na tenhle film jsem se vysloveně těšil. Těšil jsem se především na to, že konečně uvidím něco z Litvy. Toho jsem se nakonec dočkal, ale netušil jsem, že se tu bude klást až takový důraz na tvůrcovi city. A kvůli ním tak film zabírá nic neříkající louky, rybník, fabriku na konci vodní hladiny a celé to má takový post komunistický čmuk. Kromě toho se ve filmu objeví dvě zásadní postavy. No a jedna z nich je právě Sangaile, o které je tu v tomto případě řeč. To, že se ve filmu mluví minimálně bych ještě bral. Takoví islandští Berani to měli k užitku. Problém byl spíš ten, že jsem Sangaile moc nerozuměl. Vlastně stejně tak, jako těm mladejm, co tam uloví rybu, kterou si chtěj nad ohněm upéct a když zjistí, že v rybě byl nějakej mega červ, tak se s ním všichni začnou fotit a dělat z toho hrozně cool událost. Tato nepochopení, post komunistická atmosféra a minimální dialogy bohužel nezachrání letní nálada, sem tam slušný hudební podtext, poměrně slušný závěr, který jediný ve mně vyvolal nějaké emoce a jinak docela zajímavé herecké výkony. Škoda. ()

Reklama

hygienik 

všechny recenze uživatele

Zakríknutá Sangailé nájde krídla v ľúbostnom vzplanutí s rovesníčkou Aisté. Kult tela prezentovaný v naozaj pekných záberoch, kombinovaný s letnou prírodou. Žiadne hlboké vzťahové analýzy, len stručné vysvetlenia duševných stavov. Mladej láske je naklonený každý človek, na to tento film stavil. Na mňa to zabralo, babe som fandil celý čas. Festival inakosti BA 2015. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Sangaïlé je krásným příběhem o mladé, lesbické lásce a dospívání. Snímek má osobitý evropsko-artový feeling a nádherný hudební soundtrack. Julija Steponaityte i Aiste Dirziute jsou krásné holky a každá má své zvláštní kouzlo. Žádné vyhrocené drama, emotivní, ani strhující scény. Vše hraje na přirozenou, příjemnou notu bezstarostného období mládí a jednoho léta. Období, kdy je možné, aby člověk prožil ty nejkrásnější chvíle, na něž nikdy nezapomene. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"Sangaile" je podľa mňa síce veľmi pekným, príjemným filmom, kde skutočne je super sledovať naše dve hlavné hrdinky Sangaile a Austé, no na druhú stranu si myslím, že by som ocenil, keby film vedel svoju myšlienku podať trošku dynamickejšie a vedel lepšie prepojiť niektoré momentky. Plus musím povedať, že som už veľakrát videl scénku, kde sa hlavní hrdinovia rozídu, lebo sa niečo medzi nimi stane a potom sa vrátia k sebe. To sú staré veci, ktoré sú už trošku obohraté. Ale odhliadnuc od toho je film podľa mňa veľmi príjemný, scénky v ňom sú veľmi pekné na pohľad, veľmi krásna príroda a rovnako aj skvelá hudba. Pre mňa je to film, ktorý určite stojí za to vidieť a som zaň veľmi rád. Na romantické chvíle to určite stojí za to. Za mňa hovorím, aby ste si film čekli a užili si jeho príjemnú atmosféru. Je to dobré dielko. Hodnotenie: B+ ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama