Tímu vedcov na čele s doktorkou Marie (Carrie-Anne Moss) a Viktorom Frankensteinom (Danny Huston) sa podarí úspešne dokončiť projekt, v ktorom sa snažili vytvoriť človeka pomocou pokrokových technológií, ktoré ponúka moderný svet. Po prvotnej radosti však nadšenie opadá, pretože ich výtvor sa dostáva na slobodu z ich prísne kontrolovaného centra výskumu. Do ulíc veľkomesta sa tak dostáva bezcitné monštrum, ktoré neovláda ani tie najzákladnejšie pravidlá správania v spoločnosti, a čaká ho ťažký boj o život v uliciach plných ľudí. (Marceloo)

Marceloo

Tímu vedcov na čele s doktorkou Marie (Carrie-Anne Moss) a Viktorom Frankensteinom (Danny Huston) sa podarí úspešne dokončiť projekt, v ktorom sa snažili vytvoriť človeka pomocou pokrokových technológií, ktoré ponúka moderný svet. Po prvotnej radosti však nadšenie opadá, pretože ich výtvor sa dostáva na slobodu z ich prísne kontrolovaného centra výskumu. Do ulíc velkomesta sa tak dostáva bezcitné monštrum, ktoré neovláda ani tie najzákladnejšie pravidlá správania v spoločnosti a čaká ho ťažký boj o život v uliciach plných ludí. - Téma Frankenstein v poslednej dobe naberá na popularite a za posledné roky sa objavilo viacero počinov s touto tématikou, aj keď nie všetky patrili do žánru horor. O tomto konkrétnom horore som vedel už dlhšie, pretože sa v ňom mala objaviť hororová legenda Tony Todd. Až počas sledovania som si uvedomil, že v hlavnej úlohe je Xavier Samuel - Brent z môjho najoblúbenejšieho hororu ever The Loved Ones. A musím uznať, že herecké výkony v tomto horore sú fakt perfektné. Xavier Samuel sa dostal do USA, čo našťastie jeho talentu nič neubralo a opäť podal famózny výkon. Tony Todd je ďalším parádnym hercom a momentálne jednou z najväčších hviezd na hororovej scéne v mojich očiach. Bernard Rose, ktorý tento horor režíroval, ho preslávil v klasickom horore Candyman a spolupráca im dobre vyšla aj tu. Najväčším pozitívom a faktorom, ktorý mi dal dôvod nešetriť hodnotením u tohto hororu sú masky. Tie sú naprosto úžasné, dokonale gradujú a ich pôsobivosť sa s postupom času stále viac zvýrazňovala. Krvi je tu prekvapivo taktiež dosť velké množstvo, čo ma osobne potešilo. Potešil aj parádny hudobný doprovod a velmi dobré soundtracky. Príbeh je velmi zaujímavý a to aj napriek tomu, že téma Frankenstein a znovuzrodenie alebo vytvorenie monštra patrí k jedným z mojich najmenej oblúbených hororových tém. Napriek tomu, že sa v podstate jedná o počin s drsnými žánrami Horror a Thriller, sa tu počas cesty monštra objaví aj niekolko rozdielnych prvkov, z ktorých najvýraznejším bola v mojich očiach sociálna dráma a myslím si, že keby tejto téme a rozdielom v spoločnosti dali tvorcovia ešte viac priestoru, nič by tým nepokazili. Jediným negatívom, ale velmi výrazným, je úvodná pasáž. V tej ma herecké výkony absolútne nezaujali a prišlo mi to ako nedostatočné nabudenie a uvedenie témy pre diváka. Po úteku sa však tempo a kvalita už len zvyšujú, takže Frankenstein je pre mňa velmi príjemným prekvapením, ktoré budem môcť už v priebehu niekolkých týždňov porovnať s prichádzajúcim Victor Frankenstein. Bude to určite velmi ostrý súboj, pretože herecké obsadenie hrá v tomto druhu hororu dosť významnú úlohu a Victor Frankenstein má nachystané eso v rukáve v podobe Daniela Radcliffa. + Tony Todd + herečka z Disturbia + herec z The Loved Ones + herec z American Horror Story: Hotel + herečka z Suburban Gothic ()

darkrobyk

Smutný film, který ctí původní literární předlohu M.Shelleyové. Nový Adam se Viktorovu týmu nezdaří, a tak je po počátečním úspěchu a naději odsouzen k smrti. Vše se ale vymkne a Adam se dostává do světa lidí. Světa rozděleného na kasty, světa nemilosrdného a v jistém smyslu nepřátelského. Adam - Monstrum se snaživě učí přežít, avšak nakonec svým konáním páchá jen zkázu. Podobenství o světě, kde se jinakost nepřipouští, je stále aktuální. Několik scén na mě zapůsobilo, např. první setkání Adama s policajty či dramatický výjev z hodinového hotelu. Na filmu se obzvláště vyřádili maskéři a Xavier Samuel si musel natáčení vskutku užít. Místy nechutné, jak už život občas bývá... ()

EvilPhoEniX

Režisér Bernard Rose známý díky Candymanovi z 90. let se po dlouhé odmlce vrací na scénu a ostudu rozhodně nedělá, jeho moderní pojetí Frankensteina se překvapivě vydařilo. Film je slušně natočený, místy intenzivně brutální, emocionální, empatický a byť se nese v pomalejším tempu, byl jsem v neustálém napětí jak se 20 letý chlapec s rozkládající pokožkou a s myšlením jednoletého dítěte toulá po světě. Story 6/10, Atmosféra 6/10, Gore 7/10, Vizuál 6/10, Akce 4/10, Napětí 5/10,Humor 0/10. Zábavnost 6/10. 65% ()

Kudly4

Na tenhle Horor mě nalákala Carrie-Anne Moss, která tu hraje jen na začátku a ke konci, ale i tak jsem spokojený. Ze začátku jsem si říkal, co to je za hovadinu, to se budu dívat celou dobu na chlapa s myšlením mimina ? No, jakmile dojde k první brutální scéně (mozek), přicházel jsem Adamovi víc a víc na chuť. Ve výsledku jsem ale dostal dost smutný film, kdy nejvíce se mi líbil úsek se slepým bezdomovcem a šlapkou. Nechybí několik nechutných a brutálních scén (hvězda +). Za mě skvělá podívaná (smutnější Horor do mé sbírky) a divím se, že o tomhle snímku ví tak málo lidí. (176. hodnocení + mé 1800. hodnocení) ()

silentname

Ostal som z filmu nakoniec úprimne veľmi príjemne prekvapený. Nevedel som akým smerom sa bude uberať táto verzia "Frankensteina", ktorý sme tu už mali veľké množstvo. Len za posledné roky je toto už minimálne tretí. Má však svoje veľmi dobré momenty a najmä jeho tragické momenty vychádzajú uveriteľne, silno a človeku vedia miestami vyhrknúť aj slzy. Tešil som sa na Carrie-Anne Moss a musím povedať, že som si ju aj celkom užil, no najväčší kredit vo filme dostáva Xavier Samuel za to ako stvárnil hlavného hrdinu. Fantastické. Vieme s ním súcitíť, vieme ho chápať a v mnohých scénkach by ste mu najradšej venovali objatie a pomohli mu. Pre mňa silný, dobre natočený a veľmi dobre zmodernizovaný film. Stojí za pozretie. Možno aj dve. Hodnotenie: B ()