Tímu vedcov na čele s doktorkou Marie (Carrie-Anne Moss) a Viktorom Frankensteinom (Danny Huston) sa podarí úspešne dokončiť projekt, v ktorom sa snažili vytvoriť človeka pomocou pokrokových technológií, ktoré ponúka moderný svet. Po prvotnej radosti však nadšenie opadá, pretože ich výtvor sa dostáva na slobodu z ich prísne kontrolovaného centra výskumu. Do ulíc veľkomesta sa tak dostáva bezcitné monštrum, ktoré neovláda ani tie najzákladnejšie pravidlá správania v spoločnosti, a čaká ho ťažký boj o život v uliciach plných ľudí. (Marceloo)

EvilPhoEniX

Režisér Bernard Rose známý díky Candymanovi z 90. let se po dlouhé odmlce vrací na scénu a ostudu rozhodně nedělá, jeho moderní pojetí Frankensteina se překvapivě vydařilo. Film je slušně natočený, místy intenzivně brutální, emocionální, empatický a byť se nese v pomalejším tempu, byl jsem v neustálém napětí jak se 20 letý chlapec s rozkládající pokožkou a s myšlením jednoletého dítěte toulá po světě. Story 6/10, Atmosféra 6/10, Gore 7/10, Vizuál 6/10, Akce 4/10, Napětí 5/10,Humor 0/10. Zábavnost 6/10. 65% ()

Bloody13

Tohle je hlavně melancholie, než nějaký cirkusácký vzrůšo. Ale je fakt, že Samuelova maska, ač o ní vlastně ani moc nejde, je docela povedená. Když se teda pak naše zrůdička svlíkne, to odmítnutí mrdu od asijský štětky se dá dobře chápat. Celej snímek vlastně stojí a padá na Samuelově psychický proměně z jednoletýho dítěte po uvědomělou bytost, kdy často střídá pláč se řvaním a návaly agrese. Jestli tuhle roli zvládá, nechám čistě na vás, přátelé. Pak je tu stará dobrá Trinity - ta tu bohužel nemá zase tolik co hrát, člověk by jí tudíž radši viděl v latexovym oblečku než v tom usoplenym bílym plášti. Co tu máme dál? Slepýho Candymana (sympaťák), jednoho zastřelenýho psa (chudák) a několik mrtvejch policajtů (dobře jim tak). Takže nic moc. (50%) ()

Marceloo

Tímu vedcov na čele s doktorkou Marie (Carrie-Anne Moss) a Viktorom Frankensteinom (Danny Huston) sa podarí úspešne dokončiť projekt, v ktorom sa snažili vytvoriť človeka pomocou pokrokových technológií, ktoré ponúka moderný svet. Po prvotnej radosti však nadšenie opadá, pretože ich výtvor sa dostáva na slobodu z ich prísne kontrolovaného centra výskumu. Do ulíc velkomesta sa tak dostáva bezcitné monštrum, ktoré neovláda ani tie najzákladnejšie pravidlá správania v spoločnosti a čaká ho ťažký boj o život v uliciach plných ludí. - Téma Frankenstein v poslednej dobe naberá na popularite a za posledné roky sa objavilo viacero počinov s touto tématikou, aj keď nie všetky patrili do žánru horor. O tomto konkrétnom horore som vedel už dlhšie, pretože sa v ňom mala objaviť hororová legenda Tony Todd. Až počas sledovania som si uvedomil, že v hlavnej úlohe je Xavier Samuel - Brent z môjho najoblúbenejšieho hororu ever The Loved Ones. A musím uznať, že herecké výkony v tomto horore sú fakt perfektné. Xavier Samuel sa dostal do USA, čo našťastie jeho talentu nič neubralo a opäť podal famózny výkon. Tony Todd je ďalším parádnym hercom a momentálne jednou z najväčších hviezd na hororovej scéne v mojich očiach. Bernard Rose, ktorý tento horor režíroval, ho preslávil v klasickom horore Candyman a spolupráca im dobre vyšla aj tu. Najväčším pozitívom a faktorom, ktorý mi dal dôvod nešetriť hodnotením u tohto hororu sú masky. Tie sú naprosto úžasné, dokonale gradujú a ich pôsobivosť sa s postupom času stále viac zvýrazňovala. Krvi je tu prekvapivo taktiež dosť velké množstvo, čo ma osobne potešilo. Potešil aj parádny hudobný doprovod a velmi dobré soundtracky. Príbeh je velmi zaujímavý a to aj napriek tomu, že téma Frankenstein a znovuzrodenie alebo vytvorenie monštra patrí k jedným z mojich najmenej oblúbených hororových tém. Napriek tomu, že sa v podstate jedná o počin s drsnými žánrami Horror a Thriller, sa tu počas cesty monštra objaví aj niekolko rozdielnych prvkov, z ktorých najvýraznejším bola v mojich očiach sociálna dráma a myslím si, že keby tejto téme a rozdielom v spoločnosti dali tvorcovia ešte viac priestoru, nič by tým nepokazili. Jediným negatívom, ale velmi výrazným, je úvodná pasáž. V tej ma herecké výkony absolútne nezaujali a prišlo mi to ako nedostatočné nabudenie a uvedenie témy pre diváka. Po úteku sa však tempo a kvalita už len zvyšujú, takže Frankenstein je pre mňa velmi príjemným prekvapením, ktoré budem môcť už v priebehu niekolkých týždňov porovnať s prichádzajúcim Victor Frankenstein. Bude to určite velmi ostrý súboj, pretože herecké obsadenie hrá v tomto druhu hororu dosť významnú úlohu a Victor Frankenstein má nachystané eso v rukáve v podobe Daniela Radcliffa. + Tony Todd + herečka z Disturbia + herec z The Loved Ones + herec z American Horror Story: Hotel + herečka z Suburban Gothic ()

*CARNIFEX*

Stvoriť živú bytosť ešte neznamená dať jej dušu. Skupinka vedcov podniká zvrátený výskum, ktorý sa po nečakaných udalostiach začne uberať úplne opačným smerom. "Ľudský výtvor" po úniku z tajného laboratória vstupuje do jemu neznámeho sveta plného nástrah, v ktorom si čoraz viac začne uvedomovať, že pre monštrum ako je on samotný, bude omnoho lepšie nájsť cestu späť k svojmu stvoriteľovi. Čo z toho, že je myšlienka pradávneho príbehu zachovaná, keď je samotný snímok doslova posiaty sprostotou. Keby sa to aspoň nebralo tak vážne, možno by som mu dokázal kadečo odpustiť. Bohužiaľ, určite pasáže ma natoľko správaním postáv dokázali "rozrušiť", že som skrátka novodobého "Frankensteina" nedokázal akceptovať. Netvrdím, že je tento počin vyslovene tragédiou, pričom by si v prípade veľkej nudy nezaslúžil pozornosť, no podľa mňa ani z hororového hľadiska to nie je to "pravé" orechové, ako by si to fanúšik žánru zrejme prial. Maska zohaveného Frenkýho slušná, pár veľmi malých gore zábleskov potešilo, no bolo toho málo - 45% ()

darkrobyk

Smutný film, který ctí původní literární předlohu M.Shelleyové. Nový Adam se Viktorovu týmu nezdaří, a tak je po počátečním úspěchu a naději odsouzen k smrti. Vše se ale vymkne a Adam se dostává do světa lidí. Světa rozděleného na kasty, světa nemilosrdného a v jistém smyslu nepřátelského. Adam - Monstrum se snaživě učí přežít, avšak nakonec svým konáním páchá jen zkázu. Podobenství o světě, kde se jinakost nepřipouští, je stále aktuální. Několik scén na mě zapůsobilo, např. první setkání Adama s policajty či dramatický výjev z hodinového hotelu. Na filmu se obzvláště vyřádili maskéři a Xavier Samuel si musel natáčení vskutku užít. Místy nechutné, jak už život občas bývá... ()

S.Quentin QUALE

Docela nechutnej biják, ale subjektivně je mi strašně sympatický to modernistický zpracování podstaty prokletí frankensteinova dítěte. Pro mě určitě stravitelnější než zbytečnej remake nebo nějaký debilní fantasy. 75% ()

Kudly4

Na tenhle Horor mě nalákala Carrie-Anne Moss, která tu hraje jen na začátku a ke konci, ale i tak jsem spokojený. Ze začátku jsem si říkal, co to je za hovadinu, to se budu dívat celou dobu na chlapa s myšlením mimina ? No, jakmile dojde k první brutální scéně (mozek), přicházel jsem Adamovi víc a víc na chuť. Ve výsledku jsem ale dostal dost smutný film, kdy nejvíce se mi líbil úsek se slepým bezdomovcem a šlapkou. Nechybí několik nechutných a brutálních scén (hvězda +). Za mě skvělá podívaná (smutnější Horor do mé sbírky) a divím se, že o tomhle snímku ví tak málo lidí. (176. hodnocení + mé 1800. hodnocení) ()

silentname

Ostal som z filmu nakoniec úprimne veľmi príjemne prekvapený. Nevedel som akým smerom sa bude uberať táto verzia "Frankensteina", ktorý sme tu už mali veľké množstvo. Len za posledné roky je toto už minimálne tretí. Má však svoje veľmi dobré momenty a najmä jeho tragické momenty vychádzajú uveriteľne, silno a človeku vedia miestami vyhrknúť aj slzy. Tešil som sa na Carrie-Anne Moss a musím povedať, že som si ju aj celkom užil, no najväčší kredit vo filme dostáva Xavier Samuel za to ako stvárnil hlavného hrdinu. Fantastické. Vieme s ním súcitíť, vieme ho chápať a v mnohých scénkach by ste mu najradšej venovali objatie a pomohli mu. Pre mňa silný, dobre natočený a veľmi dobre zmodernizovaný film. Stojí za pozretie. Možno aj dve. Hodnotenie: B ()

eLeR

Tento film musel sakra dobre vyzerať na papieri, keď Carrie-Anne, Xavier a Danny na to kývli. Čistá katastrofa. ()

JASON_X

Jo jo, když čerstvě narozené (pardon, vypěstované) bejby saje namísto mléka z matčina prsu nějaký fyziologický roztok z žanetky, musí to na něm zanechat následky... Zprvu jsem měl za to, že půjde o nějakou nízkorozpočtovou poloamatérskou chujovinku, na kterou rejža ukecal Carrie-Anne Moss, nejspíš svou kámošku, aby se jeho filmu trochu zvednul rating. A nakonec jsem uvažoval i o páté hvězdě, protože takovéhle divné monstrozity moc často nevídám a je třeba si jich považovat, v té záplavě rozbředlého středního proudu, romantických komedií a podobného šuntu. Zvláštní film, syrový, bizarní, trochu nechutný, trochu smutný, trochu patetický, s trochou toho trochu otravného humanistického moralizování. Ale určitě ne horror nebo thriller v běžném smyslu slova, takže tyhle pitomé škatulky pusťte z hlavy. Náš Adam Frankenstein je především postava tragická, takže... takže je to především tragédie. ()

Morholt

I přesto, že je děj zasazen do současnosti, blíží se tato frankensteinovská verze k Mary Shelley asi nejblíže . Rose se snažil do té hodiny a půl nacpat co nejvíce z původní verze, což se mu podařilo, ačkoliv to bylo trošku na úkor vývoje Frankensteinova monstra, který probíhal až příliš rychle. Ale zase to nebylo nic, co by se nedalo přežít. Vedle emocionální linky se vydařila i tak paralelní, která se zabývá velkým, silným a občas vzteklým batoletem, které za sebou nechává krvavou spoušť. Navíc brutalita, byť spš tuctová, tady v kontrastu s místy až lyrickým zpracování celkem vkusně vyniká a nepůsobí nijak účelově. Chvalitebný počin. 70% ()

oLí

Dost zvláštní zjevení. Nevynášel bych to do nebes, ale ani nezatracoval. Mě to upoutalo. Proč ? Sám nevím, bylo to smutný, horor rozhodně ne, co chtěl film sdělit, to nevím, ale upoutal mě. Slušelo by tomu asi víc příběhu a osudů postav před stvořením "Adama" a taky nějaký smysluplný zakončení... vlastně počkat, do filmu vstupujeme při jeho zrození a Adam k nám v monolozích promlouvá.. takže že by šlo o to procítit film z jeho pohledu ? Pak teda potěš koště, lidstvo... 7.5/10 ()

maddy

Dementstein. Očakával som, že to s Frankensteinom nebude mať nič spoločné a bude si to brať iba „myšlienku“ s oživovaním/stvorením človeka. Prekvapivo sa však tento Frankenstein drží predlohy takmer verne, akurát príbeh zasadzuje do súčasnosti (aj keď si nie som úplne istý, či ten príbeh v súčasnej dome môže vôbec fungovať). Úvod je síce pomerne odlišný, ale po nejakých dvadsiatich minútach sa už pokračuje podľa knihy. Problém je ten, že to celé natočil Bernard Rose, ktorý v deväťdesiatich rokoch natočil jeden malý (takmer) kult Candyman a odvtedy to s ním ide dole vodou. Na úplne dno klesol pred dvomi rokmi so SxTape a tak jeho pokus natočiť novodobú podobu literárnej klasiky Frankensteina je viac ako smiešny. Na takéto niečo totiž nemá ani z ďaleka a tak aj film vyzerá. Idiotskejšie zrežírovanú adaptáciu som totiž už dlho nevidel. Po úvodnom masakri sa tu tak variujú známe scény už od prvého Frankensteina z 1931, ale celé to nemá absolútne žiaden koncept. A tak napríklad keď titulné monštrum ujde, natrafí na dieťa a topí ho, tak hneď v nasledujúcom strihu sa za ním ženie na poli celé mesto, aby ho zlynčovali. To čo mohlo fungovať zasadené do malého viktoriánskeho mestečka pôsobí v kulisách novodobého veľkomesta maximálne trápne. Jediné čo si tak z Frankensteina je možné odniesť je tá miera brutality, ktorá sa tu vyskytuje. Na nič iné to totiž nevsádza, iba na krvavé scény a predvedenie pár nechutností. Celé je to však také samoúčelné, až beda. V úvode tak Frankenstein pôsobí akurát nemiestne (snáď všetky scény s Carrie-Anne Moss), v tej druhej už padá priam do odpadu. Zobral som to na milosť do momentu, kým neprídu na rad scény s bezdomovcom „Stevie Wonderom“. Následne už je film nechcenou paródiou na Frankensteina, ktorú však niekto bohužiaľ myslel smrteľne vážne. Keby film aspoň v určitých momentoch dal najavo, že to celé neberie tak vážne, tak možno by si z neho pri jeho sledovaní išlo aspoň uťahovať. Ale takto je tento pokus o novodobú adaptáciu Frankensteina iba na zaplakanie nad Roseovou režijnou (ne)schopnosťou. Takmer mi to prišlo ako keby sa s vážnym kscihtom pokúšal Troška natočiť Macbetha. Asi si všetci vieme predstaviť akoby to dopadlo. CELKOVO: 1* (2/10) ()

TheDon

Překvapilo mě, že se Frankenstein v podstatě udržel své literární předlohy. Jen hodně novodobě, takže neprobíhají žádný blesky a nezrodí se žádnej sešitej tunovej kolos s železnýma botama. A bych moc nespoileroval, musím říct, že je to docela zajímavej příběh, maska super a proběhne i nějakej ten góre. 60% P.s.: Matrixka je pořád dobrá. ()

warrenur

Iny, ale nie nezaujimavy pohlad na znamy pribeh, avsak odohravajuci sa v sucasnosti. Tie monology, co sa odohravali v mysli toho "stvorenia" mali co povedat. Slusne, stoji za pozornost. Carrie-Anne som este v takejto "alternativnej" zalezitosti nevidel, ale ulohu oddanej vedkyne by som jej veril. ()

GameboyNES

kolem a kelem v tom vidím remak původního Frenkího s Karlofem. Nudný je to ovšem stejně jako původní romám od Mařky Šelijový. nemám nic proti zmodernizování či remorkérům, když se to udělá dobře. Tohle je až na násilný scénky, děsně nudnej rádoby art amatérismus. škoda 12% ()