Všechny cesty vedou do Říma

• USA All Roads Lead to Rome (více)
Trailer 2

Maggie (Parker) je podrážděná svobodná matka z New Yorku, která na vysoké škole učí psaní. Ve snaze obnovit vztah se svou problémovou dospívající dcerou Summer (Day) se rozhodne, že ji vezme na cestu do jedné toskánské vesničky, kde za mlada často pobývala. Po příjezdu Maggie náhodou potká Luku (Bova), svého bývalého milence, který dobře vypadá a je stále svobodný - žije se svou osmdesátiletou matkou Carmen (Cardinale). Summer (které se stýská po její „nevhodné známosti“ v New Yorku) a Carmen (proti Lucovu přání tajně plánující svatbu s Marcelinem, její jedinou pravou láskou v Římě) impulzívně ukradnou Lucovo auto a vyrážejí do Říma. Maggie a Luca je rychle pronásledují, a takto strávený čas dává oběma dvojicím možnost navzájem si porozumět. (Filmbox)

Trailer 2

emma53

Já jsem Claudii Cardinale vůbec nepoznala, no jo no, čas vrátit nelze, ale bábrlince Carmen jsem držela palce, ať to dá až do Říma. A celkově bych jela okamžitě do slunné Itálie a nefrfňala bych jako Summer. Jinak je to filmek ze šuplíku "relaxačky pro emmču". Zhlédnuto v rámci Projekt 52 films by Women ()

Aljak

Ejha, no to bola riadna slabota - od biedneho scenáru, cez excentricky nudné postavy až po "okázalú" pointu. Jeden z tých filmov, na ktoré do týždňa zabudnem a ako spomienka na neho zostane jedine tak tento komentár. Mohli sa s tým lepšie pohrať, lebo potenciál to malo odosť vyšší. Ale tak aspoň zopár scénok a zvratov bolo obstojných, tak aspoň tá jedna hviezdička, keď už nič iné. ()

castor

Mnohé seriálové ikony, které si zajistily neochvějnou pozici na jednom projektu (Sarah Jessica Parker je typickým příkladem) to s přechodem na velké plátno mívají obtížné. Většinou jsou jejich pokusy nevzhlednou a beztvarou hmotou, která po divácích moc nevyžaduje. Ale ani příliš nedává. I tady je humor docela očesaný, nápad chybí jakbysmet, ale Parker nevypadá tak unaveně jako jinde a ani se příliš nepitvoří. Takže se to dá zvládnout. Navíc ta Itálie… ()

hansel97

Nechápu to špatné hodnocení! Jasně, není to žádný hlubokomyslný kousek hodný Oscara, ale je to jeden z nejpříjemnějších filmů, jaký jsem za poslední dobu viděl. Vážně si nedokážu představit, že by někomu mohl vadit tak, aby dal odpad, ale dobrá. Ten příběh je jednoduchý, ale jako celek je film vtipný a dokonale využívá nádhernou italskou krajinu a kulturu, která u mě tedy tak nějak automaticky je hvězdičkou navíc. Herců je málo, ale perfektně si vystačí, mezi SJP a Raoulem chemie naprosto funguje a unesená babička Claudia Cardinale je taky skvělá. ()

silentname

Toto sú asi filmy, ktoré mi vedia maximálne zapasovať do mojej nálady. Nebudem tvrdiť, že ide o špičkové dielo, ale "All Roads Lead To Home" je podľa mňa veľmi príjemné pozeranie so sympatickými hrdinami a trošku klišéovitým príbehom, ktorý sa ale dá celkom ľahko sledovať a človek chce vedieť kam sa to vyvinie. Plus musím povedať, že má film veľmi príjemný soundtrack. Všetko čo predpokladáte, že sa udeje vo filme, tak sa reálne naozaj stane a dá sa to predpokladať od A po Z. Ale na druhú stranu chcete vidieť postavy, aby sa ku svojim cieľom dopracovali a dostali ste ten romantický happy-end, ktorý takéto filmy asi aj potrebujú. Ak máte radi filmy tohto typu (ja osobne mám), tak si ho užijete podľa mňa tiež. Hodnotenie: B ()