De nærmeste

Súrodenecká láska

(festivalový název)

Norsko, 2015, 102 min

Rozpočet NOK 19,5miliónaTržby Celosvetovo ▐ Dráma Súrodenecká láska (De nærmeste / Homesick, 2015), načrela do háklivej témy ale podala ju tak neotesane plocho až sa stalo pozeranie nechceným utrpením a v konečnom výsledku film nič zvláštne neponúkol. /videl v kine: 35%/(filmový festival Art Film Fest 2015)(2.7.2015)

• silentname

Nie je moc pozitív, ktoré by sa dali povedať k tomuto filmu a to najmä z dôvodu, že pôsobí maximálne neúprimne a strašne nalinajkovane, že výsledne je film len stratou času. A aj scénky, ktoré sa mi páčili nemajú žiadny súvis s hlavnou dejovou líniou, ktorá absolútne nedáva zmysel, nedokážete prejaviť hlavným hrdinom žiadne veľké sympatie a výsledne to vychádza ako divný film, ktorý chce o niečom hovoriť, no nedokáže svoju tému správne podať. Premhaný potenciál. Hodnotenie: C-(3.11.2015)

• Saxos

První velké zklamání ze severské kinematografie. Absolutní nuda kousku života hezké a příjemné Charlotte, z které se díky náruživému vztahu se svým bratrem, s kterým byla v nějakém sourozeneckém vztahu, tak maximálně díky stejnému početí, ale ne výchově, stane klasická přetvařující se protivná blbka. Klady: bez příjemného norského chrochtání bych se konce nedočkal. Zápory: to prošpikování soft porno doplňkem bylo úplně zbytečné, každý by pochopil i tak; hudba stejně nudná.(17.12.2016)

Škoda, že sa tvorcovia tohto filmu viac zamerali na anatomickú ako na psychologickú stránku tohto súrodeneckého vzťahu. Veľakrát som totiž ľutovala, že nevlastním vešteckú guľu, aby som bola schopná poodkryť pozadie niektorých motivácií a zmýšľania hlavných hrdinov. Nemožno sa potom čudovať, že konečné vyznenie filmu je nepresvedčivé a nechá diváka (mňa určite) úplne ľahostajným. Videné v rámci projektu 52 films by women.(6.1.2016)

• evil_ryu

Otrasná gradácia, nesympatické, priam otravné postavy a plytká psychológia. Námet mal veľký potenciál ale stroskotal na slabom scenári a réžii.(28.6.2015)