Američtí vojáci

Nezmieriteľní hrdinovia

Akční / Drama

USA, 1993, 102 min

• Torgal

Tu sú slová zbytočné, kto nevidel nepochopí. Úvodná pasáž bezpochyby patrí k mojim najsilnejším filmovým zážitkom. Únos autobusu teroristami vyzbrojenými hračkárskymi pištoľami a následná "hrdinská" záchranná akcia sú neopísateľné. Áno, priznávam sa, plakal som (od smiechu). Škoda že v podobnom duchu to už ďalej nepokračuje. Stále je to síce rovnako dementné, len už nie tak vtipné. 2-/10(1.12.2010)

• Grondal

To najdôležitejšie čo môžem povedať k tomuto filmu je to, že ma dohnal k slzám. To by nebolo až také nečakané, pretože na plač je tu úplne všetko od deja cez scenár až po réžiu a herecké výkony, no napriek tomu sa to aj filmov s podobnými "kvalitami" podarí len zriedkavo. Ale aby som všetko uviedol na pravú mieru, slzy ktoré mi po prvej štvrťhodine tiekli po tvári boli samozrejme slzy smiechu. Nebudem spoilerovať detaily, to proste treba vidieť a nechať sa zas a zas prekvapovať originálnymi filmárskymi postupmi a nápadmi. Po zhliadnutí tohto filmu, mi už ani skvost ako Prezidentov muž nepripadá taký šitózny, ale len nezaujímavo zlý. Tak či onak, zas som si raz rozšíril filmové obzory a vôbec investovaný čas neľutujem, pretože ak je pravda že smiech predlžuje život, tak úvodná štvrhodina mi splatila všetok čas, o ktorý som prišiel.(27.11.2010)

Slušné akční béčko, které připomene Golanův hit DELTA FORCE a které Golan natočil pět let po krachu své fabriky na levná akční béčka Cannon. Ne že bychom to už x-krát neviděli a že by v tom nebyla řada logických děr (moje oblíbená - rukojmí vězněné v místnosti se zbraněmi), ale od úvodu s plastikovými zbraněmi nezachytitelnými letištními detektory až po finále a la KOMANDO zahrnující vyhlazení a destrukci jednoho ostrova plného teroristů to má akci, spád a Billyho Draga v jeho životní záporácké roli. A miniponorky. A samozřejmě nechybí scéna, kdy hlavní hrdina namíří na padoucha s rukojmím bazuku a zařve: "Pusť ji nebo ti ustřelím hlavu!" Produkce: 21st Century Film Corporation (Golanova produkční společnost, kterou založil po krachu Cannonu), distribuce u nás: HamerFilm.(24.6.2007)

• K.I.N.G.

...Muž jde zachránit svou manželku a najde ji přivázanou za ruku řetězem k něčemu... Normální člověk použije samopal, který drží v ruce a řetěz přestřelí, popadne ženu, ukryje ji do bezpečí, poté najde ostatní členy komanda a jde si to vyřídit s hlavním mizerou / Americký voják si jde pro klíčky od okovů přímo za hlavním parchantem a to zcela sám, aby se mohlo naplno projevit jeho hrdinství. ...No, člověk si za ta léta zvykne na cokoliv.(25.2.2012)

• MickeyStuma

Prvních deset minut snímku a tolik nelogičností a naivity aby divák pohledal. Ve své době populární téma o únosu manželky už někde na letišti s následující snahou o její záchranu bylo zpracováno mnohokrát a to na nejrůznějších úrovních. Nedá se nevzpomenout třeba na Harrisona Forda a jeho snímek ´48 hodin v Paříži´. Tento nízkorozpočtový videofilm se veze na té nejslabší úrovni a tak nelze od toho očekávat nic světoborného. Absolutně neherecké výkony, nereálné scény, stupidní dialogy, zkrátka hrůza a děs. Ale je to akční, je to zábavné, jen u toho proboha nepřemýšlet. Co si budeme povídat, ve své době takovéto snímky byli hojně vyhledávané. A po tom filmovém hladu před revolucí ani není divu.(2.2.2017)

• - V automobilové honičce jsou použity scény z filmu Killing Streets (1991), ve kterém Michael Paré a Gabi Amrani také hráli. (slatkac)