Američtí vojáci

Deadly Heroes

Nezmieriteľní hrdinovia

Akční / Drama

USA, 1993, 102 min

Slušné akční béčko, které připomene Golanův hit DELTA FORCE a které Golan natočil pět let po krachu své fabriky na levná akční béčka Cannon. Ne že bychom to už x-krát neviděli a že by v tom nebyla řada logických děr (moje oblíbená - rukojmí vězněné v místnosti se zbraněmi), ale od úvodu s plastikovými zbraněmi nezachytitelnými letištními detektory až po finále a la KOMANDO zahrnující vyhlazení a destrukci jednoho ostrova plného teroristů to má akci, spád a Billyho Draga v jeho životní záporácké roli. A miniponorky. A samozřejmě nechybí scéna, kdy hlavní hrdina namíří na padoucha s rukojmím bazuku a zařve: "Pusť ji nebo ti ustřelím hlavu!" Produkce: 21st Century Film Corporation (Golanova produkční společnost, kterou založil po krachu Cannonu), distribuce u nás: HamerFilm.(24.6.2007)

• MickeyStuma

Prvních deset minut snímku a tolik nelogičností a naivity aby divák pohledal. Ve své době populární téma o únosu manželky už někde na letišti s následující snahou o její záchranu bylo zpracováno mnohokrát a to na nejrůznějších úrovních. Nedá se nevzpomenout třeba na Harrisona Forda a jeho snímek ´48 hodin v Paříži´. Tento nízkorozpočtový videofilm se veze na té nejslabší úrovni a tak nelze od toho očekávat nic světoborného. Absolutně neherecké výkony, nereálné scény, stupidní dialogy, zkrátka hrůza a děs. Ale je to akční, je to zábavné, jen u toho proboha nepřemýšlet. Co si budeme povídat, ve své době takovéto snímky byli hojně vyhledávané. A po tom filmovém hladu před revolucí ani není divu.(2.2.2017)

• K.I.N.G.

...Muž jde zachránit svou manželku a najde ji přivázanou za ruku řetězem k něčemu... Normální člověk použije samopal, který drží v ruce a řetěz přestřelí, popadne ženu, ukryje ji do bezpečí, poté najde ostatní členy komanda a jde si to vyřídit s hlavním mizerou / Americký voják si jde pro klíčky od okovů přímo za hlavním parchantem a to zcela sám, aby se mohlo naplno projevit jeho hrdinství. ...No, člověk si za ta léta zvykne na cokoliv.(25.2.2012)

• Torgal

Tu sú slová zbytočné, kto nevidel nepochopí. Úvodná pasáž bezpochyby patrí k mojim najsilnejším filmovým zážitkom. Únos autobusu teroristami vyzbrojenými hračkárskymi pištoľami a následná "hrdinská" záchranná akcia sú neopísateľné. Áno, priznávam sa, plakal som (od smiechu). Škoda že v podobnom duchu to už ďalej nepokračuje. Stále je to síce rovnako dementné, len už nie tak vtipné. 2-/10(1.12.2010)

Prvotřídní kultovní béčko mého mládí. Nezapomenutná scéna s umělohmotnýma zbraněmi přenesenými přes detektor kovu a rozstřílená kolena Michaela Paré. Celým filmem v podstatě profrčíte ani nevíte jak a moc se toho neděje. Závěrečná likvidace ostrova je senzační. Billy Drago hraje opět padoucha s velkým "P" a je to jedna z jeho nejvyvedenějších rolí. P.S. Velmi směšné bojové scény s Jan-Michael Vincentem, kdy on zvedl nohu - střih - je trochu pootočen, noha klesá a protivník vyřízený.(28.5.2009)

• - V automobilové honičce jsou použity scény z filmu Killing Streets (1991), ve kterém Michael Paré a Gabi Amrani také hráli. (slatkac)