poster

Umrika (festivalový název)

 • Indie

  Umrika

 • Slovensko

  Umrika

Komedie / Drama

Indie, 2015, 98 min

Režie:

Prashant Nair

Scénář:

Prashant Nair

Kamera:

Petra Korner

Producenti:

Manish Mundra

Střih:

Patricia Rommel
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (11)

 • Psema
  ***

  Film s dějovými zákrutami, které jste viděli stokrát jinde a mnohdy v zajímavějším a více vtahujícím podáním.(4.7.2015)

 • Anderton
  ***

  Indovia si predstavovali vďaka svojim emigrantom v Amerike, pardon Umrike, tamojší život ako vrchol luxusu. Len oni v 80. rokoch mohli v dedinách kresliť americké vlajky, kdežto my sme o tom kecali iba v panelákových obývačkách, čiže potichu, aby nepočul sused. Film so zvratom, ktorý kričí od prvej minúty, ale zato je celý príbeh pekne sentimentálne vypointovaný a možno upadne aj nejaká ta slzička. Najmä tri dni pred Vianocami.(22.12.2016)

 • kaylin
  ***

  Skoro to vypadá jako dobrý, epický příběh o jednom životě. Ale opravdu jen skoro. Snímek rozhodně nenaplnil očekávání, která do něj budete vkládat, pokud si o něm něco přečtete. Je to dobrá produkce, ale rozhodně není výjimečná, jak by se podle anotace dalo čekat. Byl jsem nakonec ze sledování docela zklamaný.(16.5.2017)

 • Martin741
  ***

  India je exoticka krajina, ale ta exotika bola az umela, tempo je slabe a zapletka neskutocne prostoducha. Ne, ne tvorbu Prashanta Naira nesledovat a nebrat! 50 %(15.7.2017)

 • Streeper
  ****

  KVIFF 2015 - Exotická země, kde tamější obyvatelé nemají ani tušení, jak to chodí v zemi zvané Amerika a když jim chodí dopisy s fotkami od synů, nemůžou se přestat divit, co se v té Americe děje za věci. Je to vtipné, má to své kouzlo a rozhodně to rozesměje i dojme. Ničím to neurazí a krásně se na to kouká.(11.7.2015)

 • dozana
  ***

  50. KVIFF(13.7.2015)

 • Autogram
  ***

  O Amerike vie všetko, ale nikdy tam nebol a asi ani nebude. Nakoniec sú z celej veľkej Umriky iba slasti a strasti mladíckeho života vo veľkomestskej Indii. A snívanie o Umrike, bez toho by ten mladícky život nestál za to. Umrika, to je pre nich krajina s mrkvou v rohlíku, prsnatými blondínkami a širokými osvetlenými ulicami plnými ľudí. A tak to má ostať. –––– Je pravda, čo sa vraví: V Umrike je možné všetko. –––– Počul som, že v Umrike majú niečo ako kalórie. A všetci sú z nich tuční ako balóny.(24.12.2016)

 • Brylin
  ***

  Velice přijemný a laskavý film, který zdůrazňuje tři podstatné rysy indické společnosti - oddanost rodině, schopnost snít a až nekritický obdiv ke všemu americkému. Prashant Nair dokáže s typicky indickou košatostí zahrát jak na citlivou strunu, tak okořenit příběh humorem a nebojí se ani vypjatých a smutných momentů. Snímek stojí na hranici tří a čtyř hvězdiček.(4.7.2015)

 • jochanan
  ****

  50th IFFKV Divácká pecka ze Sundance naplňuje všechno, co se od diváckého filmu čeká. Exotické prostředí, roztomile naivní postavy, rodinné drama i relativně happyend. Za pět hvězd ani náhodou, ale kouká se na to krásně!(9.7.2015)

 • rakosabasta
  ***

  Moc moc postav, moc moc akcí. Začátek velmi slibný, ale pak se to celé sveze do velkého kotle z něhož sem tam něco probublá. A ve finále je z toho jakási nadbytečná spatlanina, ze které se postupně - bohužel - vytratí i humor. Opět ale je možná jen chyba na mé straně přijímače, neb jsem vnitřně očividně šla na úplně jiný film.(30.7.2015)

 • fly
  ***

  Smutný a dojemný sociální příběh o touze uspět a zavděčit se rodině a komunitě. Film má pár úsměvných okamžiků, ale jinak sledujeme řadu nešťastných příhod. Chybí i odlehčující boll. tance, dočkáme se pouze pár písní.(4.7.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace