Umrika (festivalový název)

Prashant Nair

Petra Korner

Manish Mundra

Patricia Rommel

Film s dějovými zákrutami, které jste viděli stokrát jinde a mnohdy v zajímavějším a více vtahujícím podáním.(4.7.2015)

Indovia si predstavovali vďaka svojim emigrantom v Amerike, pardon Umrike, tamojší život ako vrchol luxusu. Len oni v 80. rokoch mohli v dedinách kresliť americké vlajky, kdežto my sme o tom kecali iba v panelákových obývačkách, čiže potichu, aby nepočul sused. Film so zvratom, ktorý kričí od prvej minúty, ale zato je celý príbeh pekne sentimentálne vypointovaný a možno upadne aj nejaká ta slzička. Najmä tri dni pred Vianocami.(22.12.2016)

Skoro to vypadá jako dobrý, epický příběh o jednom životě. Ale opravdu jen skoro. Snímek rozhodně nenaplnil očekávání, která do něj budete vkládat, pokud si o něm něco přečtete. Je to dobrá produkce, ale rozhodně není výjimečná, jak by se podle anotace dalo čekat. Byl jsem nakonec ze sledování docela zklamaný.(16.5.2017)

India je exoticka krajina, ale ta exotika bola az umela, tempo je slabe a zapletka neskutocne prostoducha. Ne, ne tvorbu Prashanta Naira nesledovat a nebrat! 50 %(15.7.2017)

KVIFF 2015 - Exotická země, kde tamější obyvatelé nemají ani tušení, jak to chodí v zemi zvané Amerika a když jim chodí dopisy s fotkami od synů, nemůžou se přestat divit, co se v té Americe děje za věci. Je to vtipné, má to své kouzlo a rozhodně to rozesměje i dojme. Ničím to neurazí a krásně se na to kouká.(11.7.2015)

50. KVIFF(13.7.2015)

O Amerike vie všetko, ale nikdy tam nebol a asi ani nebude. Nakoniec sú z celej veľkej Umriky iba slasti a strasti mladíckeho života vo veľkomestskej Indii. A snívanie o Umrike, bez toho by ten mladícky život nestál za to. Umrika, to je pre nich krajina s mrkvou v rohlíku, prsnatými blondínkami a širokými osvetlenými ulicami plnými ľudí. A tak to má ostať. –––– Je pravda, čo sa vraví: V Umrike je možné všetko. –––– Počul som, že v Umrike majú niečo ako kalórie. A všetci sú z nich tuční ako balóny.(24.12.2016)

Velice přijemný a laskavý film, který zdůrazňuje tři podstatné rysy indické společnosti - oddanost rodině, schopnost snít a až nekritický obdiv ke všemu americkému. Prashant Nair dokáže s typicky indickou košatostí zahrát jak na citlivou strunu, tak okořenit příběh humorem a nebojí se ani vypjatých a smutných momentů. Snímek stojí na hranici tří a čtyř hvězdiček.(4.7.2015)

50th IFFKV Divácká pecka ze Sundance naplňuje všechno, co se od diváckého filmu čeká. Exotické prostředí, roztomile naivní postavy, rodinné drama i relativně happyend. Za pět hvězd ani náhodou, ale kouká se na to krásně!(9.7.2015)

Moc moc postav, moc moc akcí. Začátek velmi slibný, ale pak se to celé sveze do velkého kotle z něhož sem tam něco probublá. A ve finále je z toho jakási nadbytečná spatlanina, ze které se postupně - bohužel - vytratí i humor. Opět ale je možná jen chyba na mé straně přijímače, neb jsem vnitřně očividně šla na úplně jiný film.(30.7.2015)

Smutný a dojemný sociální příběh o touze uspět a zavděčit se rodině a komunitě. Film má pár úsměvných okamžiků, ale jinak sledujeme řadu nešťastných příhod. Chybí i odlehčující boll. tance, dočkáme se pouze pár písní.(4.7.2015)