poster

Umrika (festivalový název)

 • Indie

  Umrika

 • Slovensko

  Umrika

Komedie / Drama

Indie, 2015, 98 min

Režie:

Prashant Nair

Scénář:

Prashant Nair

Kamera:

Petra Korner
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rakosabasta
  ***

  Moc moc postav, moc moc akcí. Začátek velmi slibný, ale pak se to celé sveze do velkého kotle z něhož sem tam něco probublá. A ve finále je z toho jakási nadbytečná spatlanina, ze které se postupně - bohužel - vytratí i humor. Opět ale je možná jen chyba na mé straně přijímače, neb jsem vnitřně očividně šla na úplně jiný film.(30.7.2015)

 • kaylin
  ***

  Skoro to vypadá jako dobrý, epický příběh o jednom životě. Ale opravdu jen skoro. Snímek rozhodně nenaplnil očekávání, která do něj budete vkládat, pokud si o něm něco přečtete. Je to dobrá produkce, ale rozhodně není výjimečná, jak by se podle anotace dalo čekat. Byl jsem nakonec ze sledování docela zklamaný.(16.5.2017)

 • Autogram
  ***

  O Amerike vie všetko, ale nikdy tam nebol a asi ani nebude. Nakoniec sú z celej veľkej Umriky iba slasti a strasti mladíckeho života vo veľkomestskej Indii. A snívanie o Umrike, bez toho by ten mladícky život nestál za to. Umrika, to je pre nich krajina s mrkvou v rohlíku, prsnatými blondínkami a širokými osvetlenými ulicami plnými ľudí. A tak to má ostať. –––– Je pravda, čo sa vraví: V Umrike je možné všetko. –––– Počul som, že v Umrike majú niečo ako kalórie. A všetci sú z nich tuční ako balóny.(24.12.2016)

 • Brylin
  ***

  Velice přijemný a laskavý film, který zdůrazňuje tři podstatné rysy indické společnosti - oddanost rodině, schopnost snít a až nekritický obdiv ke všemu americkému. Prashant Nair dokáže s typicky indickou košatostí zahrát jak na citlivou strunu, tak okořenit příběh humorem a nebojí se ani vypjatých a smutných momentů. Snímek stojí na hranici tří a čtyř hvězdiček.(4.7.2015)

 • Streeper
  ****

  KVIFF 2015 - Exotická země, kde tamější obyvatelé nemají ani tušení, jak to chodí v zemi zvané Amerika a když jim chodí dopisy s fotkami od synů, nemůžou se přestat divit, co se v té Americe děje za věci. Je to vtipné, má to své kouzlo a rozhodně to rozesměje i dojme. Ničím to neurazí a krásně se na to kouká.(11.7.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace