Cop Car

Thriller

USA, 2015, 86 min

Jon Watts

Phil Mossman

Jakože jó-proč né?... Je to taková komorní, fargovská taškařice ve které se to všechno tak nějak absurdně semele a ve výsledku to vcelku pobaví. Ta decentně humorná složka filmu rozhodně prospěla stejně jako fakt, že to vlastně nemá vyložené záporáky nebo hrdiny. Všichni jsou jen tak trošku debilní desperáti v nesnázích a proto s nimi člověk může sympatizovat.... Jen je to prostě ten typ filmu který snad ani nemá ambici být něčím víc než jednorázovkou na páteční večer. Špatné to vůbec není. Myslím, že ten film funguje jak bylo zamýšleno.. Ale prostě více než 3 ze mě nikdo nevytříská..(13.1.2018)

• Tuax

Jaj to byla ptákovina a nesmírně zdlouhavá a nudná, hrající si na něco... Každopádně kdyby se to dění co v tom bylo jednou za nějak čas dalo do kupy, byl by z toho možná i zajímavý půlhodinový kraťas. Ale v tomhle podání to bylo pro mě strašně ubíjející. Nehledě na to, že snad všechny postavy měly místo mozku černou díru, to jednání bylo hodně na pováženou. Plus ti kluci ty jejich vědomosti, názory, to snad i nějaký zaostalý trumbera by na tom byl o třídu lépe, než tihle macho kluci. Čekal jsem aspoň slušný konec, ale ten byl nakonec stejný jako celý film, prostě tam nebyl. Vlastně ani nevím, za co bych tomu měl dát hvězdu navíc. Leda tak za pěkné šerifské auto, které v tom má pměrně velkou roli a i když je pasivní, taky bylo asi z celého filmu nejlepší. Ale to radši ne, takže dávám mé minimum, jednu hvězdu.(11.9.2015)

• Lacike

Dvaja chlapci najdu opustene policajne auto a trochu si v nom hoši zablbnu. A popritom ide po nich skorumpovany šerif. Zapletka ktora by ledva vystacila na nejaku slabsiu epizodu serialu Fargo je tu natiahnuta na nekonecnu 86 minutovu stopaz. Minimum dialogov, maximum dlhych zaberov v ktorych sa nic nedeje. Jednu hviezdicku davam za sympataka Slaninu a druhu za to, ze sa postavy v ramci tejto chatrnej zapletky spravali tak nejak normalne, ludsky bez zbytocnych prekombinovanych zvratov. Ale v ramci divackeho zazitku to je bohuzial velka nuda. 4/10.(20.8.2015)

Nezávislý, nanajvýš minimalistický thriller o dvoch chlapcoch, ktorí v poli nájdu opustené policajné auto v kufri ukrývajúce nepríjemné prekvapenie, ktoré však nechce značne skorumpovaný policajt stvárnený skvelým Kevin Baconom nechať odhaliť. O tom a v podstate iba o tom je Cop Car. Celé sa to odohráva v rámci približne jedného dňa, má to minimum dialógov, zato pomerne dlhé, atmosféru navodzujúce scény na krajinu a režisérovi sa šikovne darí zachytiť dva pohľady na vec: detskú nevinnosť až naivitu, s ktorou si titulní chlapci užívajú ukradnutie policajného auta v protipóle s drsnou realitou v podobe postavy Kevina Bacona, ktorý sa nebojí ušpiniť ruky od krvi, ani drog. Režisér vie dobre pracovať s postavami, u ktorých vie byť príjemne nejednoznačný; s atmosférou a keď sa tieto dva pohľady v záverečnej tretine pretnú, tak aj s napätím. Dopomáha tomu aj zasadenie deja do chudobného amerického malomesta, ktoré dotvára príjemný pocit bezvýchodiskovej situácie. Vyhovovalo mi aj pomalé tempo, ktoré podobnému filmu vyslovene sadne, akurát nabudúce by Jon Watts mohol ešte nechať doladiť scenár niekomu o málu skúsenejšiemu. Takto tento v realite zasadený thriller občas nepríjemne narúša hlúpe správanie postáv (napríklad počas prestrelky pri predmetnom policajnom aute) a aj občasné okaté naťahovanie filmu do celovečernej stopáže. Vo výsledku však poctivá režijná prácička a kto má rád podobné indie thrillery tak by vyslovene sklamaný odchádzať nemal. Ten zvyšok ktorí sa v komentároch rozčuluje nad nudou by sa nabudúce radšej nemal púšťať do podobných filmov, pretože pri Cop Car nie je vhodné očakávať nejaké zbesilé, akčné sekvencie, no to je u neho od začiatku zrejmé. Toto je v podstate festivalový film. CELKOVO: 3* (6/10)(11.9.2015)

Kevin Bacon a jeho další ujetá role. Spolehlivě slizký byl už mnohokrát (Spáči, Muž bez stínu, Divoká řeka), tentokrát představuje rozhodně ne zrovna čestného šerifa, který nechá své policejní auto se zkaženým obsahem kufru uprostřed přírody, kde se zrovna potloukají dva vyjukaní kluci. Ti záhy dospějí rychleji, než by si možná na začátku svého tripu přáli. Kdo je zmetek a kdo je obětí? Nesmírně pomalu plynoucí příběh s minimalistickými prostředky, kterak tvůrce ví, co vyprávět, otázkou je, zda zvolený styl sedne každému. Ale o tom už divácký vkus je.(31.8.2015)