Cop Car

USA, 2015, 86 min

Jon Watts

Phil Mossman
  • MartinezZ

U plakátu mi jen chybí hromada hvězd v kruhu a půlkruhu s označením, na kolika indie festivalech to dostalo jaké ceny za brilantní scénáře, skvělé zahrané větrné kolo, nejlepší pointu a zvláštní cenu poroty za nadčasovost konceptu přibližujícímu nedostupnost lékařské péče a málo času pro trávení jej s rodinou. Ve výsledku je to ale jen nezávislácká konina natočená asi studenty filmařiny a poněkud nesmyslně natažená z původního asi 10 minutového nápadu na právě 8x přestřelených 86 minut. Zkrátit o 50 minut a mohl to být i tak dost přetažený kandidát na umístění v hlavní sekci festivalu krátkých nudných filmů.(15.8.2015)

Pomalu plynoucí příběh s minimalistickými prostředky a maximálními výkony pětice hrdinů, jež hráli naprosto realisticky, jak jen reálné bylo téma filmu a prostředí děje. Co do náhledu do čisté dětské naivní duše kdesi na zapadákově, nemá tento počin snad konkurenci. Vypiplaná každá scéna, vymazlený každý dialog a úhel záběru s lehkostí sobě vlastní, jak život plyne v krocích jeden po druhém, každý na sebe navazující. Naštěstí přišel závěr s otevřeným koncem na téma důsledků celé kauzy, kdy si každé z dětí muselo odnést doživotní trauma, přeskočit pár let napřed nebo spíše obojí zároveň. Ještě jeden pohled podtrhl zajímavý sociální rozměr snímku, a tím je posun vývoje v závislosti na zkušenosti. Jak si na začátku kluci ani nepodrželi navzájem ostnatý drát, tak si na konci vzájemně spontánně pomáhali jak o život! Miluju předvídavost logiky věci, viz "jak ven-pistole-okno-zpětný náraz-zranění", když se vzápětí vše do puntíku stane...;-)(30.8.2015)

• bourec

Další vyvrhlý hovno nýmanda,kterej si chce hrát na umění.Já těmhle blbům říkám děti Jirky Menzela,spisovatele Vaculíka a Mirky Spáčilový.Už leccos napověděl film Clown,což mohlo být při správnym naložení se scénářem dílo roku na poli hororovýho žánru jako takovýho.Ale nebylo.A film o dvou parchantech,co sebrali auto kokotovi Baconovi(Kevine,mám tě rád,ale tohle je opruz) je tak utahanej ,nudnej,plnej takovýho toho nezavislýho herectví,že mě po půlce začala naskakovat vyrážka.Pak sem to vypnul.A jak to skončilo.Asi titulkama ,ne!Tak sem to odhadnul.0%.(11.6.2016)

Z větší části minimalistický film o dvou spratcích, kteří ukradnou auto šerifovi, když jsou na útěku z domova. I když oni ve skutečnosti neutíkají, jen si zkrátka na nějaký čásek odešli. Problém nastane v momentě, kdy jim je šerif v patách a oni otevřou kufr policejního auta. Všechny hlavní postavy jsou záporné, včetně těch dvou malých smradů, a tak se běžný divák nemá s kým ztotožnit. Postupně jsem si říkal, pro mě za mě, nechť chcípnou všichni.... Temný a dekadentní film, kde všechno je špatně. Výhrady bych měl jen k tomu, že dva desetiletí kluci, co umí řídit auto jen na PC, by takhle jistě nejezdili...jinak všechno klape jak má, na začátku si angličtinář začátečník dokonce osvojí nejfrekventovanější vulgarismy.(7.12.2016)

Nenechavé děti, zlý polda, stejně zkažený obsah kufru, jedna uvědomělá občanka a několik střetů nepravého času s nepravým místem. Měl jsem z toho pocit, jako by se Coeni chopili Stand By Me.. Jon Watts po šaškovské transformaci znova přesvědčil o svém talentu. Pomohl si „outdoorovým“ feelingem amerického venkova, nepředvídatelností spojenou s absencí doslovnosti, ztvárněním toho jak dětské vidění světa legračně obrušuje drsné hrany reality či Wiggumem Baconem, který se svým kartáčem pod nosem už od pohledu vzbuzuje dojem, že kromě kokainu má doma i porno s šestiletými chlapci a ve stáji oblíbenou ovci, které se každé ráno ptá, zda ji má za a) vyvést na zelenou pastvinu, dát napít pramenité vody a pak se s ní něžně pomilovat a nebo za b) jí to hned a tvrdě udělat na místě a věřte nebo ne, ona mu vždycky odpoví bé.. Cop Car je přesně ten druh filmu, u něhož nářky místních uživatelů nad nudou de facto znamenají doporučení..(20.8.2015)