poster

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

 • Velká Británie

  Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

 • USA

  Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

 • Slovensko

  Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

 • Nizozemsko

  Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

 • Austrálie

  Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

 • Nový Zéland

  Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2018, 134 min

Externí recenze k filmu (14)

 • Comicbox.eu ****

  "Fanoušky série tedy snímek rozhodně potěší. Pokud mezi ně nepatříte, nečekejte od filmu zázraky. Otázkou nyní je, jestli sága bude mít tři nebo pět dílů. Na pokračování je rozhodně zaděláno. Velké finále nás ještě čeká, takže se můžeme těšit na onen slavný souboj. Uvidíme, jestli se toho opět ujmou…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Anja Verem) ****

  "Grindelwaldovy zločiny jsou v závěru propracovaným snímkem, který určitě stojí za to vidět. I přes propletený a nekonzistentní děj se totiž v jádru nachází další z fantaskních příběhů ze světa čar a kouzel. Deppův Grindelwald i Redmaynův Mlok nás zkrátka vtáhnou do vizuálně propracované podívané,…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ***

  "Na jednu stranu po většinu času bezcílně bloumají od jedné nezajímavé banality k druhé, jen aby si zároveň nedopřály dostatek času na podstatné věci. Postavy tak trpí nedostatečným vývojem, objevují se zvraty, které působí samoúčelně a musí se hodně vysvětlovat. Dost kostrbatě vysvětlovat." (více)

 • Filmovyguru.cz (David Hanuš) ***

  "Abych ale nepsal jen kriticky… Daří se velmi věrohodně navodit atmosféru evropských dvacátých let. Fantastický zvířata 2 mají totiž úžasnou výpravu a kostýmy. Stejně tak je skvělá i hudba Jamese Newtona Howarda, který v soundtracku často variuje s hudebním motivem z Harryho Pottera. A sem tam se…" (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "Vďaka viacerým vyššie popísaným faktorom sú Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny filmom, ktorý je vcelku ľahké skritizovať, pretože sa už vo svojej druhej kapitole dopustili až nečakaného počtu zbytočných chýb. Lenže súčasne treba mať na pamäti, že nejde o samostatný projekt, ale iba o ďalší a…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Výsledkem je stejně jako v minulém případě přehlídka digitálních triků v lunaparku motivů do mrtě dojících známou a populární značku s vidinou co největšího finančního zisku a s homeopaticky dávkovaným příběhem, v závěru samozřejmě lákajícím na další pokračování." (více)

 • Informuji.cz (Dominika Kubištová) ***

  "David Yates rozpitval Grindewaldovy zločiny do více jak dvou hodin, důležitých chvílí je v nich ale zhruba stejně jako relikvií smrti. Většina z nich překvapivě přijde až na konci, tvůrci nám k nim ale od začátku dávají „nenápadná“ vodítka. Zapomněli asi, že jejich publikum vyrostlo a zvládlo by i…" (více)

 • Kritiky.cz (Karolína Černá) ***

  "Film „Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny“ nepřináší nic nového, ale je to jako koupel ve známem a mělkém rybníku. Pokračování mohou následovat a obdivovatelé spisovatelky a tvůrkyně scénáře budou čekat, co ještě dokáže vymyslet. Stejně tak bude zajímavé sledovat herce Johnnyho Deppa v…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ***

  "Zatímco jednička byla jednoznačně příběhem o fantastických zvířatech, dvojka sice magickou faunou neopovrhuje, ale přestávají být středobodem. Navrch vyústění dvojky vyvolává podezření, že už nadále nebude nutné, aby místo Brumbála proti Grindelwaldovi jednal Mlok. Na jednu stranu, Jude Law jako…" (více)

 • NaFilmu.cz (Tomáš Lesk) ****

  "K filmu Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny mám v zásadě jen dvě větší výtky, z nichž jedna ovšem stačí k tomu, abych jí neudělil vyšší hodnocení než předchozímu dílu. Ta první a méně podstatná (a možná se jedná jen o mé nepochopení chronologie), je podivná návaznost scény, kdy se mezi…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ***

  "Kouzelnický svět Harryho Pottera se vrací ve druhém spin-offu a výsledek je spíše rozpačitý. Jistě, působivá řemeslná stránka (především výprava), slušní herci (s výjimkou trochu otravného Deppa) a ta správná kouzelnická atmosféra tu jsou, stejně jako koňská dávka nostalgie a vzpomínek, na druhou…" (více)

 • Pinbacker.cz (Lukáš Červený, Linda Keršnerová, Adam Hencze) ***

  "Grindelwaldovy zločiny mají spoustu solidních momentů a náběh na to, aby důstojně rozvíjely vůbec ne špatně nakousnuté liniie z prvního dílu. Je cítit, že cosi tu je správně, někde hluboko v tom všem tluče reálné fanouškovské srdce. Stačilo by to jenom řádně prošmikat, zjednodušit a zacílit na…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ***

  "Nejhorší ze všeho nicméně je, že všechny ty novoty a změny slouží formě vyprávění a ne příběhu samotnému. Jsou to pouze nástroje, které hrají na efekt, nehledě přitom na smysl jejich použití. Ta naprostá lenost v podání děje, který se vší silou opírá o kýčovité motivy, odhaluje dominantní problém…" (více)

 • Týden.cz (Adam Kahánek) ***

  "Grindelwaldovy zločiny trvají skoro dvě a čtvrt hodiny, pohybuje se v nich "tuna" postav, přesto se tam skoro nic neděje. Režisér David Yates společně s Rowlingovou spoléhají hlavně na oporu v podobě již známého a perfektně fungujícího kouzelnického světa, který rozšiřují o další detaily. Možná si…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace