Komentáře uživatelů k sérii (1)

Velká škoda značně překombinovaného, natahovaného vyšetřování, které míří přehnaně vysoko, navíc jsou v něm i zbytečné postavy, jako červ. Ti hlavní by to totiž utáhli sami, i když herecké výkony nejsou z nejlepších, ale dění mezi pohraničníky funguje velice dobře. Právě práce pohraniční stráže, Bukovské vrchy a jejich obyvatelé jsou tu to nejsilnější. Scény jako ta úvodní, setkání s medvědem, nebo téměř hororová u šamana jsou výborné a takových je tu mnoho. Více než vyšetřování prokurátorky mě bavilo vyšetřování kapitána Rebrowa... škoda, že bylo možná příliš brzy ukončeno. Původně jsem hodnotil třemi, bylo to kvůli závěrečné epizodě a jejímu ne příliš šťastnému ukončení. Doufal jsem, že přijde druhá řada, což se naštěstí i stalo, tak snad bude dovysvětleno. Ona závěrečná epizoda má spoustu silných momentů, je jím například Rebrowův útěk a setkání s Grzywou... tam jsem čekal jiné vyřešení, hold zase zůstalo otevřené. Přesto je tu nová řada, tak si ta první ty těsné čtyři zaslouží. 70%(19.11.2017)