Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když se jeho rodina ocitne ve finančních potížích, dostává se Alex Danyliuk (Callan McAuliffe) do světa zločinu a krádeží identity. Pomáhá mu přitom Sye (Daniel Eric Gold), protřelý podvodník, který ho zasvěcuje do obchodování na černém trhu, a také Kira (Lorraine Nicholson), mladá hackerka s kontakty na ilegální web. Poté, co mají úspěch, když způsobí chaos na finančním trhu, přilákají na sebe pozornost Z, tajemné maskované postavy, která stojí v čele organizace známé jako Anonymous a je cílem číslo jedna FBI. (mac000)

(více)

Videa (1)

Recenze (13)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Spíš teenagerská záležitost o tom, jak se z podvodníčků stanou podvodníci, kteří se chtějí dostat do výšin, na které nemají. Film navzdory svému jménu není typickým hackerským thrillerem, ve kterém je ňouma s prsty přilepenými na klávesnici schopen odklonit družici. Ale tím spíš se v některých aspektech víc blíží realitě. Seděli mi i nepříliš okoukaní herci a nakonec jsem překousnul i ten obligátní závěrečný veletoč. Co mi ale nesedělo byla zbytečná ukecanost, která strašně rozmělňovala jinak příjemně lehké tempo vyprávění. Stačilo to o nějakých 15-20 minut zkrátit a film by se v mých očích vyšplhal do červených čísel. Ale i tak se jedná a koukatelnou záležitost, která si své místo na slunci zaslouží. 65% ()

Cinematrix 

všechny recenze uživatele

Film inspirovaný skutečnou událostí. V tomto případě je nám předložen příběh ukrajinských imigrantů, kteří si myslí, že na takové svět čeká s otevřenou náručí. Možná by čekal, kdyby otec nebyl alkoholik (jak jinak u této entity) a matka něco uměla. Tak se milý ukrajinský synek rozhodne podvádět a okrádat, protože vydělat peníze normální prací na začlenění do společnosti, kam vás nikdo nezval, je zdlouhavej vopruz. Náš hrdina Alex to však dělá zprvu poměrně sofistikovaně. Snaží se vydělat na školu a na hypotéku, aby pomohl rodičům. Až se vám zachce mu fandit, než si s postupem času uvědomíte, že jeho pohnutky jsou nakonec ryze materialistické, a že stejně nelítostně by okradl i vás. Ve filmu navíc neustále zaznívá hláška, že peníze člověka nemění, protože člověk je pořád stejný, přičemž paradoxně, čím víc ti lidé, kteří tuhle tezi prohlašovali, a čím víc měli peněz, tím víc se podobali zvířatům. Film doporučuji hlavně z toho důvodu, abyste si víc hlídali vaše kreditní karty, protože ukrajinců, a nejen těch, kterých se do světa dere čím dál tím víc, a kteří prostě poctivě pracovat nikdy nebudou, je hrozně moc. P.S.: Nechci nijak křivdit Ukrajincům, protože kdyby Ukrajina povolala všechny vojenské zálohy, tak by u nás skončily veškeré stavební práce... ()

Reklama

Lukoboss 

všechny recenze uživatele

Takovej ten film, kterej nenadchne, ale ani neurazí. Samozřejmě o nějakým hackingu nemůže být řeč, je to tady celý hodně zjednodušený, a vůbec ten příběh o tom, že mladej kluk je naštvanej na banky, protože s nima měla problém jeho mamka a on se je snaží "potrestat", je dost naivní. Ale první polovina je vcelku zábavná, hlavním protagonistům jde všechno dost hladce, nicméně jak se překleneme přes polovinu filmu, začnou dělat docela kraviny, který se jim nevyplácí. A už se začíná vymýšlet a kombinovat, aby vše mohlo nakročit do finále. No, o žádný velký finále se nejedná, vysvětlení celýho filmu pak nějakej super dojem neudělá. Takže jsme zase u tří hvězd a tam to taky zůstane. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Docela dobrý thriller, který není zas nějak extra krvavý, ale má v sobě postavy, které jsou snesitelné, a vlastně vám nebude vadit je sledovat. Není to nějak extra chytrý scénář, ale musí se uznat, že tohle je rozhodně film, který si zaslouží lepší než jen průměrné hodnocení. V televizi se podobné věci dají vidět častěji a horší. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Peniaze ľudí nezmenia, len odhalia, akí v skutočností sú... Podľa mňa výborný thriller z hackerského prostredia, ktorý mal naozaj slušnú zápletku a musím uznať, že pre mňa osobne to bolo milé prekvapenie vzhľadom na dosť priemerné hodnotenia. Áno, občas niektoré veci pôsobili naozaj absurdne, ale takéto naivné prvky nájdeme takmer v každom thrilleri. Oceňujem, že to neskĺzlo do nejakej trápnej akčnej drámy a všetko sa to držalo v pôvodnom duchu zameranom zväčša na hackovanie a podvody. Bohužiaľ, ako to už býva, chamtivosť robí svoje a napokon aj tá bola rozhodujúcim činiteľom v neskorších fázach deju. Za mňa solídne 4*. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama