Reklama

Reklama

Chicago Med

(TV seriál)
  • Slovensko Chicago Med
Drama
USA, (2015–2021), 84 h 7 min (Minutáž: 41–43 min)

Kamera:

Lex DuPont

Hrají:

Nick Gehlfuss, Yaya DaCosta, Torrey DeVitto, Rachel DiPillo, Colin Donnell, Brian Tee, Marlyne Barrett, S. Epatha Merkerson, Oliver Platt, (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(119)

Slávnostné otvorenie pohotovosti v Chicago Med je prerušené veľkým vlakovým nešťastím, ktoré hneď na úvod zamestnancov nemocnice zatlačí na hranicu ich možností. V osudnom vlaku cestovala aj nová posila pohotovosti Dr. Connor Rhodes (Colin Donnell), ktorý sa hneď po nešťastí dostane do nemocnice a už vo svoj prvý deň zažije poriadny pracovný záprah. Nie všetci sú však z jeho prítomnosti nadšení. Obzvlášť Dr. Will Halstead (Nick Gehlfuss) mu nemôže prísť na meno, a potrvá ešte nejaký čas, než si k sebe títo dvaja nájdu cestu. Medzi prípadmi, ktoré do nemocnice privezú, je napríklad malé dievčatko, ktoré sa stratilo svojmu otcovi, nastane u nej zástava srdca a nebyť študentky medicíny Sarah Reeseovej (Rachel DiPillo), určite by neprežila. Ďalej tehotná žena s vážnym zranením hlavy, ktorá je náhradnou matkou s nepriestrelnou zmluvou medzi ňou a rodičmi. Žena kolabuje a doktori okrem záchrany jej života musia riešiť práve úskalia spomínanej zmluvy, na základe ktorej rodičia preferujú život dieťaťa pred životom ženy. Dr. Rhodes sa potýka aj s pravidelným pacientom s cystickou fibrózou Jamiem Dilsonom (Adam Farabee). Ten musí byť napojený na dýchací prístroj. Avšak to je len dočasné riešenie, pretože jeho pľúca kolabujú. Je tu ale ešte jeden pacient, ktorý môže Jamiemu pomôcť... (TV Doma)

(více)

Videa (4)

Recenze (9)

trojkolka 

všechny recenze uživatele

A do třetice všeho dobrého jsou tu i doktoři. Líbí se mi to, s postavami jsem se průběžně začala seznamovat již v Chicago PD a v Chicago Fire, je fajn sledovat a poznat je trošku blíž. Nemocniční seriály se mi líbily vždycky. Další plus je provázanost všech tří seriálů více méně i časově a je fajn vídat herce z těch dvou dalších tady v Chicago Med a naopak. Pokud čekáte originalitu, tu tady jistě nenajdete, ale skvělý odpočinkový seriál. ()

viky13 

všechny recenze uživatele

První série mě nadchly. Ale ve čtvrté a páté jsem si začala uvědomovat, že je to pořád dokola. A to ani tak nemluvím o případech a vedlejších postavách, jako spíš o těch hlavních. Nemají naprosto žádný prostor na vývoj, tvůrci je nechali zaseknuté v jejich komfortních bublinách a my tak díl co díl sledujeme to samé. Choi dělá unáhlené závěry a někdo si to odskáče.. poučí se? Ne, další díl znova. To samé Nathali, každý díl řeší morální dilema a nakonec ublíží lidem. Will je neustále na hraně nebo páchá něco nelegálního a nebezpečného. V čem je cíl, když se postavy nikdy nepoučí a nijak se charakterově nevyvíjí? A fakt, že Chi dostane vždy veterány a vojáky a Nathali vždy děti, je také dosti nepravděpodobný. Doktoři si přeci nemohou vybírat pacienty, dostanou toho, kdo je na řadě. ()

Reklama

eLeR 

všechny recenze uživatele

Minule, po dopozeraní jedného tureckého seriálu, som mala pocit, že už viem turecky celkom slušne. Po tomto seriály mám zase pocit, že by som zvládla niekoho zaintubovať ... minimálne. Chicago Med je učebnicový seriál z lekárskeho prostredia, kde sa deje všetko stále dokola a kde každý chodí s každým. A nejaké to klišé a poučné reči tiež nechýbajú. Ale zase vôbec nie je nuda, no a mne povrchnej stačí, keď je na obraze Dr. Choi. ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

1. série Do třetice (a ne naposledy) to Dick Wolf rozjíždí s partou z Chicaga. Po hasičích a policajtech se na scéně představují doktoři a doktorky. Má to všechny rysy, které obsahují i ostatní seriály této značky a v rozsáhlém obsazení si každý najde své favority. Ať už jde o psychiatra dr. Charlese (mého favorita), dvojici rebelujících hezounů dr. Halsteada a dr. Rhodese, válečného veterána Dr. Choie nebo studentku Reese (mou favoritku). Jasně, bude to brzy stejná soapka jakou nám servíruje Shonda v Grey's Anatomy, ale to vlastně vůbec nevadí a je to přesně to, co od toho čekám. Pokud se vám seriálový svět v podání Dicka Wolfa líbí, tak vám do něj tenhle kousek zapadne naprosto bez Přesto si tu hodinku užijete a určitě vás potěší i propojení s ostatním seriály z Chicaga. *** 2. série Funguje to na mě u Chirurgů a není důvod, aby to nefungovalo i u Chicaga. Nečekám od toho zázraky a děj měnící historii televizních seriálů. Čekám sympatické postavy, které si musí projít nelehkými situacemi a to jak pracovními, tak i osobními. A přesně to mi Dick Wolf a jeho parta dopřávají vrchovatou měrou, takže nemám důvod si stěžovat. Jediné, co se mi nelíbilo, byl ten cliffhanger na konci. To je pěkně ošklivý... 3. série Stejně jako v předchozí sérii to plnilo roli pohodové oddychovky, která navíc dobře doplňuje ostatní Chicaga. Pár zajímavých linek se našlo a každá z hlavních postav je svým způsobem zajímavá a jsem zvědav, kam se posunou. Konec opět přinesl cliffhanger a opět byl v jeho hlavní roli Dr. Charles, akorát tentokrát není v ohrožení života. I tak jsem zvědav, jaké odpovědi to přinese na začátku příštího ročníku. 4. série Čtvrtá řada jela přesně podle šablony předchozích sérií, opět i s pěkně otravným cliffhangerem. Abych pravdu řekl, tak jsem čekal něco podobného u jedné z postav, které oznámily svůj odchod ze seriálu, ale asi chtěli připravit větší překvapení. I tak to pořád funguje jako dobrá oddechovka a doplněk k ostatním Chicagům, takže dokud to bude mít pro mě zajímavé postavy, tak budu pokračovat se sledováním. 5. série Ani pátá série nemění nic na tom, že je pro mě Med nejslabší z trojice seriálů z Chicaga. I když pár zajímavých případů se našlo. Nová postava chirurga Crocketta docela zafungovala a oživila dění. A i fakt, že se Will konečně posunul od nefungujícího vztahu s Natalií, mě potěšil. Tak uvidíme, co přijde za rok. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

PILOT: Napětí vs. melodrama vs. emocionální klišé. Furt to samý dokola. Lékařskému žánru v dnešní knickovské době trestuhodně dochází dech. Anebo mu vlastně už dávno došel, a tak teď jen pomalu dodělává z posledního... Odkojen nejen kompletním Dr. Housem, přesycení se holt po letech konečně dostavilo. Nemám na to a dlouho vyhlíženou chicagskou novinku se vůbec nebojím charakterizovat jako zbytečnou. Nic proti ničemu, svý fandy si to ale najde. ()

Galerie (1 494)

Zajímavosti (1)

  • Prostředí chicagské nemocnice bylo představeno již v 65. díle seriálu Chicago Fire (od r. 2012). (Borrtex)

Reklama

Reklama