Reklama

Reklama

Nemocnice Chicago Med

(seriál)
Ukázka z filmu 1
USA, (2015–2024), 133 h 5 min (Minutáž: 41–43 min)

Režie:

Fred Berner, Michael Waxman, Michael Pressman, Arthur W. Forney (více)

Hrají:

Nick Gehlfuss, Yaya DaCosta, Torrey DeVitto, Rachel DiPillo, Colin Donnell, Brian Tee, Marlyne Barrett, S. Epatha Merkerson, Oliver Platt, Laurie Holden (více)
(další profese)

Série(10) / Epizody(189)

Při slavnostním zahájení provozu nové nemocniční pohotovosti dojde k velkému železničnímu neštěstí a jeho následky dají všem postavám seriálu příležitost, aby divákům ukázaly, co v nich je. Ve vykolejeném vlaku cestuje i doktor Connor Rhodes (Colin Donnell), který má nově pracovat právě na již zmíněné pohotovosti, a tak se okamžitě pouští do zachraňování raněných. Své kvality nečekaně předvede i studentka medicíny Sarah Reeseová (Rachel DiPillo), jež zabrání smrti malé holčičky, které se zastavilo srdíčko. Doktor Will Halstead (Nick Gehlfuss) se také má co otáčet a navíc mu hodně leze na nervy „ten nový“ Rhodes, který má na léčbu pacientů zcela odlišné názory. Na lékaře i personál nemocnice se následně v každé epizodě valí další a další zdravotní i soukromé problémy (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Ukázka z filmu 1

Recenze (12)

viky13 

všechny recenze uživatele

První série mě nadchly. Ale ve čtvrté a páté jsem si začala uvědomovat, že je to pořád dokola. A to ani tak nemluvím o případech a vedlejších postavách, jako spíš o těch hlavních. Nemají naprosto žádný prostor na vývoj, tvůrci je nechali zaseknuté v jejich komfortních bublinách a my tak díl co díl sledujeme to samé. Choi dělá unáhlené závěry a někdo si to odskáče.. poučí se? Ne, další díl znova. To samé Nathali, každý díl řeší morální dilema a nakonec ublíží lidem. Will je neustále na hraně nebo páchá něco nelegálního a nebezpečného. V čem je cíl, když se postavy nikdy nepoučí a nijak se charakterově nevyvíjí? A fakt, že Chi dostane vždy veterány a vojáky a Nathali vždy děti, je také dosti nepravděpodobný. Doktoři si přeci nemohou vybírat pacienty, dostanou toho, kdo je na řadě. ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

1. série Do třetice (a ne naposledy) to Dick Wolf rozjíždí s partou z Chicaga. Po hasičích a policajtech se na scéně představují doktoři a doktorky. Má to všechny rysy, které obsahují i ostatní seriály této značky a v rozsáhlém obsazení si každý najde své favority. Ať už jde o psychiatra dr. Charlese (mého favorita), dvojici rebelujících hezounů dr. Halsteada a dr. Rhodese, válečného veterána Dr. Choie nebo studentku Reese (mou favoritku). Jasně, bude to brzy stejná soapka jakou nám servíruje Shonda v Grey's Anatomy, ale to vlastně vůbec nevadí a je to přesně to, co od toho čekám. Pokud se vám seriálový svět v podání Dicka Wolfa líbí, tak vám do něj tenhle kousek zapadne naprosto bez Přesto si tu hodinku užijete a určitě vás potěší i propojení s ostatním seriály z Chicaga. *** 2. série Funguje to na mě u Chirurgů a není důvod, aby to nefungovalo i u Chicaga. Nečekám od toho zázraky a děj měnící historii televizních seriálů. Čekám sympatické postavy, které si musí projít nelehkými situacemi a to jak pracovními, tak i osobními. A přesně to mi Dick Wolf a jeho parta dopřávají vrchovatou měrou, takže nemám důvod si stěžovat. Jediné, co se mi nelíbilo, byl ten cliffhanger na konci. To je pěkně ošklivý... 3. série Stejně jako v předchozí sérii to plnilo roli pohodové oddychovky, která navíc dobře doplňuje ostatní Chicaga. Pár zajímavých linek se našlo a každá z hlavních postav je svým způsobem zajímavá a jsem zvědav, kam se posunou. Konec opět přinesl cliffhanger a opět byl v jeho hlavní roli Dr. Charles, akorát tentokrát není v ohrožení života. I tak jsem zvědav, jaké odpovědi to přinese na začátku příštího ročníku. 4. série Čtvrtá řada jela přesně podle šablony předchozích sérií, opět i s pěkně otravným cliffhangerem. Abych pravdu řekl, tak jsem čekal něco podobného u jedné z postav, které oznámily svůj odchod ze seriálu, ale asi chtěli připravit větší překvapení. I tak to pořád funguje jako dobrá oddechovka a doplněk k ostatním Chicagům, takže dokud to bude mít pro mě zajímavé postavy, tak budu pokračovat se sledováním. 5. série Ani pátá série nemění nic na tom, že je pro mě Med nejslabší z trojice seriálů z Chicaga. I když pár zajímavých případů se našlo. Nová postava chirurga Crocketta docela zafungovala a oživila dění. A i fakt, že se Will konečně posunul od nefungujícího vztahu s Natalií, mě potěšil. Tak uvidíme, co přijde za rok. 6.-7.série Chicago Med sice pořád sleduji, ale víceméně jen jako doplňěk k ostatním sériím, kdyby tam bylo náhodou něco, co je spojuje. Jenže crossovery jsou míň a míň pravděpodobné a klidně bych ho i vynechal. Na druhou stranu to občas nabídne docela zajímavé případy. Za sedm let už se i obsazení docela proměnilo, tak uvidíme, jestli to bude za sledování stát i dál. ()

Reklama

eLeR 

všechny recenze uživatele

Minule, po dopozeraní jedného tureckého seriálu, som mala pocit, že už viem turecky celkom slušne. Po tomto seriály mám zase pocit, že by som zvládla niekoho zaintubovať ... minimálne. Chicago Med je učebnicový seriál z lekárskeho prostredia, kde sa deje všetko stále dokola a kde každý chodí s každým. A nejaké to klišé a poučné reči tiež nechýbajú. Ale zase vôbec nie je nuda, no a mne povrchnej stačí, keď je na obraze Dr. Choi. 3,5* ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

PILOT: Napětí vs. melodrama vs. emocionální klišé. Furt to samý dokola. Lékařskému žánru v dnešní knickovské době trestuhodně dochází dech. Anebo mu vlastně už dávno došel, a tak teď jen pomalu dodělává z posledního... Odkojen nejen kompletním Dr. Housem, přesycení se holt po letech konečně dostavilo. Nemám na to a dlouho vyhlíženou chicagskou novinku se vůbec nebojím charakterizovat jako zbytečnou. Nic proti ničemu, svý fandy si to ale najde. ()

EasternJoe 

všechny recenze uživatele

Zdá se mi to, nebo jsem po pár letech narazil na zajímavě koncipovaný seriál (provázanost s dalšími seriály) s uvěřitelnými a sympatickými herci a dokonce i s relativně uvěřitelnými zakončeními (málo tragic endů, málo happy endů)? Není možná! Zatím jsem viděl první sérii, ale nemyslím si, že by v dalších sériích šla kvalita dolů. Uvidím. ()

Galerie (2 438)

Zajímavosti (1)

  • Prostředí chicagské nemocnice bylo představeno již v 65. díle seriálu Chicago Fire (od r. 2012). (Borrtex)

Reklama

Reklama