poster

Zajatci vesmíru

 • Kanada

  In the Dead of Space

 • Kanada

  Space Fury

 • Slovensko

  Zajatci vesmíru

Sci-Fi

Kanada, 1999, 80 min

 • Wacoslav1
  *

  Začnu plusy. Docela se mi líbil hudební podmaz, vizuálně pěkně udělaný titulky a celkem slušná akční pasáž útoku na teroristickou buňku. Tím ovšem pozitiva končí. Když se film přesune do vesmíru, tak nastává konstatní nuda, kterou nezachrání ani docela pěkná hlavní hrdinka a její postelová scéna. Parého mám rád, ale tady je bohužel úplně mimo. Kdysi mi to přišlo dějově trochu složitý, ale teď musím konstatovat, že ta zápletka o vědci kterého zneužijí teroristé a vypláchnou mu mozek je primitivní a triviální a bohužel když tu má Paré něco uhrát, tak pekelně přehrává. Efekty jsou odpovídající produkci ve které to bylo natočeno. No co už repete je za mnou hodnocení ponechám a jsem rád, že už se k tomu nemusím vracet.15%(31.10.2011)

 • Ertai
  **

  Strašné logické nesmysly (viz Dan9K), legrační CGI, nulové herectví, k tomu všemu debilní scénář s tradičními klišé o rusácích. Ve výsldeku celkem zábavná sračka.(13.6.2011)

 • Dan9K
  *

  Nejvtipnější na filmu je, jak si autoři představují cestování a pobyt ve vesmíru a následně samozřejmě i návrat zpátky, to nemělo s realitou absolutně nic společného. Tak třeba průlet atmosférou, kdy se celý stroj otřásá v základech a vypadá to, že každou chvilku vybuchne. Tedy tak to vypadá z pohledu z venku. Ve chvíli, kdy je střih na vnitřek, tak člověk skoro nabyde pocit, že se děj přesunul do nějakého obývacího pokoje, prostě klídek. Ale to není všechno, ono je to logicky děravé. Tak například z orbitální stanice spadne kus kovu o délce metr na metr. Padá na Zem, dostane se do atmosféry, kde samozřejmě vesele hoří, ale cestu vydrží a rozfláká se na Zemi o skály, kde udělá pěkný rambajz. A co myslíte, vydrží průlet atmosférou celá orbitální stanice, která je velká jak kráva? Respektive hodně velké množství svázaných krav na sebe? Ale přece vám nebudu prozrazovat konec. Celkově je film poměrně hodně velká nuda, pseudo sci-fi s hororovými schématy, i když o horor se nejedná. Filmaři to ale mysleli upřímně. Záporňákův neustálý smích byl nádherný, marnost chování některých postav úsměvná, podobně jako marnost hereckých výkonů. Úplně vidím, jak té jedné fousaté postavě řekl režisér: "Ty máš vypadat jako tvrďák, tak to zahraj", celková myšlenka filmu žádná, jednání vysokých politických představitelů vzhledem k velmi béčkovému televiznímu vyznění opravdu nevěrohodná. Ale proč se tu vlastně rozepisuju o filmu, s kterým snad už nikdo nebude ztrácet čas, snad stačí, abych řekl, že černoch v posádce samozřejmě nechybí...(2.7.2008)