Obnažený vesmír (TV seriál)

• Česko

Vrstvy vesmíru

Strip the Cosmos

Dokumentární

Velká Británie, 2014, 30x43 min

Alasdair Reid

James Dowd

Dokument spracovaný ako bombastický hollywoodsky spektákel, kde vedci operujúci s gigantickými prístrojmi prekonávajú silou ľudského ducha najrozličnejšie prekážky, aby sme konečne zistili, čo a ako sa to v tom vesmíre naozaj má. Projekt na odhalenie čiernych dier a ich podstatnej úlohy pre chod a tvar univerza (tvar galaxií) je odprezentovaný presne tak ako má byť - ako veľké dobrodružstvo poznania. Vizualizácie, ktorými sa dopĺňa výklad, sú jednoducho fantastické. Dlhšie som sa vesmíru nevenoval, takže mi ani súvislosti neprišli otrepané a zistenie, že čierne diery nielen pohlcujú, ale pri svojich stravovacích návykoch aj vyvrhujú množstvá energie, ktoré prispievajú k zrodeniu nových hviezd, dáva celkom iný zmysel ich existencií, než to bolo doteraz.(15.10.2019)

Pro mě příjemně obrazově a informačně dívatelné. Dokument se nebojí i trochu vysvětlovat fyziku planet. Shlédl jsem na televizi Prima Zoom.(16.4.2020)

Existuji lepsi dokumenty o vesmiru, tohle byla chvilemi trochu nuda.(27.4.2019)

• Amper01

Viděn jeden díl, ale stačilo. V podstatě je to spíše animák od Disneye, než dokument. A ty bláboly okolo toho... V podstatě dobrý dokument pro uspání - plynule při tom vplout do sci-fi snu.(15.2.2021)

Je to hodne dobry dokument...na druhou stranu mě ale srali ty lidi tam..koho zajima nejaka Andrea a jeji nazory a to ze po tom pátrá zrovna ona?? Koho zajima nejaka typka co drepi u počítače?? Když chci dokument o vesmiru, chci koukat jenom na vesmír a ne na lidi a jejich názory..ty mi sou u prdele chci vesmir. Jenom zabery na vesmir. Planety, hvezdy ne lidi!!(14.1.2017)